загрузка...
Математика 2 кл. Урок 45. Два способи додавання двоцифрових чисел виду 45+27 - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 45. Два способи додавання двоцифрових чисел виду 45+27
13:22
Математика 2 кл. Урок 45. Два способи додавання двоцифрових чисел виду 45+27

Математика 2 кл. Урок 45. Два способи додавання двоцифрових чисел виду 45+27

Мета: ознайомити учнів з двома способами додавання виду 45 + 27; вчити розв'язувати складені задачі, що включають прості задачі на збільшення (зменшення) числа у непрямій формі; розвивати кмітливість, мислення; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 65, завдання 368;369)
Завдання 368
—  Прочитайте вирази, у яких однакові відповіді; відповіді — круглі числа; відповідь закінчується цифрою 4.
Завдання 369
—  Скільки морквин зібрав кролик Рудь з трьох грядок?
2.     Учна лічба
1) Гра «Набери число 20».
2) Гра «Забий м'яч у кошик».
На дошці вивішуються малюнки з баскетбольними кошиками, на них числа — 54; 67; 76. Кожному ряду дається завдання скласти за певний час (5 хв) якомога більше прикладів з цією відповіддю на додавання. Виграє команда, учасники якої більше і правильно запишуть вирази з цією відповіддю.
3.     Складання задачі за виразом
59-(23+ 16)
4.     Хвилинка каліграфії (с. 65)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми розглянемо два способи додавання двоцифрових чисел.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 65-66)
Завдання 370. Робота в групах
Учні розв'язують чарівний «ланцюжок».
Завдання 371. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали додавання 1-м та 2-м способом.
—  Порівняйте способи обчислення.
Завдання 372. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
—  Розв'яжи з поясненням двома способами. Завдання 373
—  Прочитайте задачу. Запишіть коротку умову за зразком, поданим у підручнику.
—  Скільки дівчаток? Скільки хлопчиків? Скільки всього дітей займалось у шкільному театрі?
Завдання 374
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. Учитель перевіряє.
Завдання 375
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
Суміш для укладання цегли містить 13 кг цементу, а піску — на 29 кг більше. Решту становить вода. Скільки всього кілограмів цементу і піску в суміші? Яка маса суміші, якщо води взяли 15 кг?
2.     Обчислення значень виразів
55+27                                37 + 36                                14 + 18
59+14                                25 + 36                                16 + 16
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
Наталя, Галинка і Тетянка брали участь у змаганнях з плавання й отримали золоту, срібну і бронзову медалі. Коли у них запитали, яку медаль отримала кожна з них, то вони відповіли:
1) «Тетянка отримала не срібну, а Наталя — не золоту медаль».
2) «Галинка отримала не бронзову, а Наталя — не срібну».
Яку медаль отримала кожна дівчинка, якщо обидві відповіді правильні? (Наталя отримала бронзову медаль, Галинка  —  срібну,  Тетянка — золоту.) 
•  У квартирі були 3 кімнати. З однієї кімнати зробили дві. Скільки кімнат стало в квартирі? (4 кімнати)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 66, завдання 376; 377.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3114 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть