загрузка...
Математика 2 кл. Урок 49. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Обчислення виразів зручним способом - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 49. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Обчислення виразів зручним способом
13:35
Математика 2 кл. Урок 49. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Обчислення виразів зручним способом

Математика 2 кл. Урок 49. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Обчислення виразів зручним способом

Мета: повторити правило віднімання суми від числа; формувати в учнів уміння розв'язувати задачі, обчислювати вирази зручним способом; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 70, завдання403;404.)
Завдання 403
—  Прочитайте вирази у порядку спадання відповідей.
Завдання 404
—  Скільки горішків у Чіпа і Дейла разом?
2.     Аналіз самостійної роботи
3.     Робота над задачею
З квіток гречки бджоли зібрали 57 кг меду, а з квіток липи 39 кг. На скільки менше кілограмів меду зібрано з липи? Скільки всього кілограмів меду зібрали бджоли?
4.     Обчислення значень виразів
—  Обчисліть вирази і перевірте правильність обчислень. 
60-6                     35-12                   90-2                     75-19 
72-8                     35-16                   24-9                      88-22
5.     Хвилинка каліграфії (с. 71)
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
5; 9; 13; 17; 21;...
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми закріпимо навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, проведемо підготовку до контрольної роботи.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с. 70-72)
Завдання 405. Робота в парах
Гра «Хто швидше досягне вершини?».
Завдання 406. Робота в групах
—  Знайдіть суми і різниці за таблицею.
Завдання 407
Учні «ланцюжком» складають вирази за зразком і обчислюють їх значення.
Завдання 408. Самостійна робота
— Розставте, де потрібно, дужки так, щоб рівності стали істинними.
54 - (24 + 20) = 10                                (60 - 10) + 5 = 55
97 - (5 + 2) = 90                                    (68 + 20) - 8 = 80
Завдання 409. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають істинні рівності і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 410. Колективне опрацювання матеріалу
— Розгляньте малюнок. Складіть і розв'яжіть задачу за малюнком. Для розв'язання цієї задачі можна скласти вираз 73 - (35 + 24) і відняти суму від числа.
Пригадайте! Цю дію можна виконати трьома способами. 
а — (в + с) = (а — в) — с = (а — с) — в
Завдання 411
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 412
Учні «ланцюжком» пояснюють обчислення зручним способом.
47-(24 + 3) = 47-27 = 20
58 - (38 + 1) = 58 - 38 - 1 = 19
95 - (37 + 5) = 95 - 42 = 53
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
Було 9 цукерок. З'їли 2 шоколадні й 3 карамельні цукерки. Скільки цукерок залишилося?
Поясніть 3 способи розв'язування задачі. 
1-й спосіб: 9-(2 + 3) = 9-5 = 4 (ц.) 
2-й спосіб: (9-2)-3 = 7-3 = 4 (ц.) 
3-й спосіб: (9-3)-2 = 6-2 = 4 (ц.)
2.     Обчислення зручним способом
67 - (36 + 27)                       85 - (5 + 50)                         77 - (17 + 30)
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
•   Братові 18 років, а сестрі — 10. Скільки років буде братові, коли сестрі стане стільки, скільки йому зараз? (18 —10 = 8; 18 + 8 = 26)
•   Богдан, Максим і Руслан — брати. Богдан не старший за Максима, а Руслан не молодший за нього. Хто з них найстарший? (Богдан молодший за Максима, Руслан старший за Максима. Отже, Руслан — найстарший,)
•   У сім'ї 2 матері, 2 дочки і бабуся з онукою. Скільки всього членів у родині? (Троє: бабуся, мама і дочка.)
•   Сходинки в будинку ведуть від першого поверху до останнього. Хлопчик пройшов половину шляху і відпочиває на 5 поверсі. Скільки поверхів у будинку? (Всього 9 поверхів: перед 5 — чотири і після 5 — чотири. 4 + 4 + 1=9.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що означає вислів «обчислити зручним способом»? Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 72, завдання 413; 414.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5332 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть