загрузка...
Математика 2 кл. Урок 51. Аналіз контрольної роботи. Одиниця вимірювання маси-центнер. Розв'язування задач - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 51. Аналіз контрольної роботи. Одиниця вимірювання маси-центнер. Розв'язування задач
11:52
Математика 2 кл. Урок 51. Аналіз контрольної роботи. Одиниця вимірювання маси-центнер. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 51. Аналіз контрольної роботи. Одиниця вимірювання маси-центнер. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси — центнером; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 72, завдання 413;414.)
Завдання 413
—  Прочитайте обчислення зручним способом. 
Завдання 413
— Скільки фломастерів було у ДІни?
2.     Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи
3.    Аналіз допущених помилок, виконання відповідних завдань
4.     Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою
1) Відновити рівності.
16-[]=3                                   []-4=46
24-[]=10                                 []+4=46
15+[] =25                               15-[]=5
2) Знайти приклади з неправильною відповіддю- Розв'язати їх. 
25-6 = 20                                            76-20 = 96
28-3 = 25                                            43-3 = 3
49-41 = 8                                            71-30 = 31
3) Розв'язати задачу.
Насіння салату проросло за 28 днів, моркви — на 8 днів раніше, ніж салату, а помідорів— на 6 днів раніше, ніж моркви. За скільки днів проросло насіння помідорів?
5.     Хвилинка каліграфи
—  Кожне з чисел зменшіть на 6 і запишіть. 40; 68; 82; 94; 30.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з новою одиницею вимірювання маси.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 72-73)
Завдання 415. Самостійне виконання завдання 
Один учень працює біля дошки. Завдання 416. Робота в парах Учні заповнюють магічні квадрати.
Завдання 417. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте малюнки. Назвіть масу кожного мішка. Запам'ятайте! 100 кг = 1 центнер (ц) 1 ц = 100 кг
Завдання 418. Усне виконання завдання.
—  Який з мішків на малюнку вгорі має масу 1 ц? Завдання 419
—  Порівняйте одиниці вимірювання маси. Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
Завдання 420
—  Виконайте дії з іменованими числами.
Учні «ланцюжком» читають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 42)
—  Розв'яжіть задачу за допомогою рівняння.
Учні вивчають зміст задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі і складають рівняння.
Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 422
—  Розв'яжіть задачу двома способами.
Учні складають план розв'язання задачі до кожного способу.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Обчислення зручним способом
(36+ 27)-16                     (58+ 34)-24                     (25+ 45)-50
2.     Розв'язування кругових прикладів
18-9                      9+27                      4 + 6                        61-50
22 + 39                 11-7                       10 + 8                      36-14
3.     Робота над задачею
На дитячому майданчику треба встановити 8 гойдалок і 10 гірок. Навесні встановили 6 із цих споруд. Скільки таких споруд ще треба встановити?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
•   Ірині 4 роки. Марина — на 2 роки менша, а Світлана вже ходить до школи. Хто з дівчат найстарший? найменший?
•   Побудуйте квадрат зі стороною 1 см та інший прямокутник з таким самим периметром. (4 + 4 + 4 + 4— 16, прямокутник іі сторонами 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5)
•   Трійка коней пробігла 12 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?
•   Запишіть два таких двоцифрових числа, щоб їх сума і різниця закінчувалися однією і тією самою цифрою. (25 + 15 = 40; 25 — 15 = 10)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  З якою повою одиницею вимірювання ознайомилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 73, завдання 423; 424.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3179 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть