загрузка...
Математика 2 кл. Урок 52. Три способи віднімання виду 40-27. Розв'язування задач - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 52. Три способи віднімання виду 40-27. Розв'язування задач
11:55
Математика 2 кл. Урок 52. Три способи віднімання виду 40-27. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 52. Три способи віднімання виду 40-27. Розв'язування задач

Мета: навчити учнів прийомам обчислень випадків виду 40 - 27; відпрацювати обчислювальні навички, пов'язані з прийомами обчислень різного виду; розвивати логічне мислення; формувати вміння грамотно й аргументовано обґрунтовувати свої дії.

ХІД уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 73, завдання 423; 424.)
Завдання 423
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. 
Завдання 424
—  Розкажіть задачу і прочитайте її розв'язання.
2.     Гра «Віконечка»
15 + []=21-[]                                  (15 + 5) = 21-1
20-[]=1 + []                                    20-2-1 + 17
30-[]=1+[]                                      30-8 = 1+21
17 +[]-(25-[])                                 17 + 3 = (25-5)
3.     Обчислення значень виразів
—  Обчисліть вирази. Скільки всього відняли у кожному прикладі? 
30-10-2                       60-30-1                      70-20-4 
40-10-4                       90-40-5                      60-10-2                     
80-20-7                       70-30-3                      90-50-4
4.     Хвилинка каліграфи (с 73)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як виконувати віднімання виду 40 — 27 трьома способами.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.Робота за підручником (с. 73-74)
Завдання 425. Усне виконання завдання 
Завдання 426. Колективне опрацювання матеріалу
Троє другокласників розв'язували один І той самий приклад різними способами. Поясніть способи розв'язання кожного учня. Який спосіб найзручніший? 
1-й спосіб
40-27 = (30+ 10)-(20+ 7) = (30-20)+ (10-7)= 10 + 3= 13 
2-й спосіб 40 - 27 = 40 - (20 -г 7) = (40 - 20) - 7 = 13
—  Прийом обчислень для випадків виду 40 — 27 досить складний і вимагає особливої уваги. На відміну від попередніх прийомів, коли віднімали від однієї частини зменшуваного і потрібно було не забути додати іншу частину, в новому прийомі потрібно відняти обидві частини — і десятки, й одиниці.
3-й спосіб
40-27 = 40-30 + 3=13
Завдання 427. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
—  Розв'яжіть з поясненням різними способами. 
Завдання 428
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. 
Завдання 429
Учні вивчають зміст задачі. Підчас відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі і складають рівняння.
Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 430. Колективне складання і розв'язування задачі за коротким записом
Завдання 431
Учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.
2. Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Розв'язування кругових прикладів
40-5                          45 + 35              36 + 4                25 + 25
80-44                        35 + 25              60-35                 50-5
2.    Робота над задачею
Па одній ділянці посіяли кукурудзу, а на двох інших — жито і ячмінь. Восени зібрали 50 кг кукурудзи, а жита — на 22 кг менше. Ячменю зібрали стільки ж, скільки й жита. Скільки всього кілограмів жита і ячменю зібрали?
—  Як ви розумієте слова «стільки ж, скільки»? (На дошці — коротка умова задачі.)
3.     Геометричний матеріал
—  Побудуйте 2 різних прямокутники з однаковим периметром 12 см. (По ловина периметра      6' см. Сторони: І і 5; 2 і 4.)
4.     Офтальмологічна пауза
5.    Розв'язування логічних завдань
•   У вівторок Тетянка витратила на 3 грн більше, ніж у середу, І на 2 грн більше, ніж у четвер. У який день — у середу або в четвер, Тетянка витратила грошей більше? (У середу.)
•   Марійка має дві ляльки, три яблука, одну шоколадку, два апельсини, п'ять персиків І один велосипед. Скільки фруктів має Марійка? (З яб. + 2 ап. + ->-5п. = 10 ф.)
•   Катруся з дуба груші рвала, у кошик складала: дві татові й дві матусі, три братику і три Катрусі. Скільки всього було груш? (0 — на дубі груші не ростуть.)
•   У дівчинки стільки сестер, скільки братів. А її брат сказав, що в нього 3 сестри. Скільки дітей у сім'ї? (2 + 2 + 1—5)
•   Лисиця швидша за черепаху. Лисиця повільніша, ніж олень. Хто найшвидший? (Олень)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  З яким прийомом обчислення ознайомилися?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 74, завдання 432; 433.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2690 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть