загрузка...
Математика 2 кл. Урок 56. Коло, круг та їх елементи. Центр кола (круга), радіус, діаметр. Креслення кола - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 56. Коло, круг та їх елементи. Центр кола (круга), радіус, діаметр. Креслення кола
12:06
Математика 2 кл. Урок 56. Коло, круг та їх елементи. Центр кола (круга), радіус, діаметр. Креслення кола

Математика 2 кл. Урок 56. Коло, круг та їх елементи. Центр кола (круга), радіус, діаметр. Креслення кола

Мета: ознайомити учнів з кругом і колом; вчити розрізняти круг і коло, працювати з циркулем; розвивати геометричні уявлення учнів; виховувати культуру спілкування на уроці.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 79, завдання 458;459)
Завдання 458
—  Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання. 
Завдання 459
—  Скільки рожевих зірочок вирізали діти?
2.     Робота за таблицею
3.     Гра («Віконечка»
3 дм=[] см                       40 см = [] дм                      З м = [] дм
4.     Хвилинка каліграфи (с. 79)
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з геометричними фігурами, які слід навчитися розрізняти.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с, 79-81)
Завдання 460. Усне виконання завдання з коментуванням Множина замкнених ліній: 2; 4; 6. Множина незамкнених ліній: 1; 3; 5; 7. Множина замкнених кривих ліній: 2.
Завдання 461. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте геометричні фігури — круг і коло.
Запам'ятайте! Коло — замкнена крива лінія. Круг — частина площини, що обмежена колом.
Завдання 462. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте малюнок.
ЛИ — відрізок, що сполучає дві точки кола і проходить через його центр. Це — діаметр. Його позначають а".
ОС — відрізок, що сполучає центр кола і точку кола. Це — радіус. Його позначають г.
—  Чи с іпші радіуси на малюнку? Назвіть їх. Виміряйте їх довжипи. Зробіть висновок.
Завдання 463. Колективне опрацювання матеріалу
—  Коло можна побудувати за допомогою циркуля. Точка, в якій міститься голка циркуля — ш-нтр кола. Ця точка позначається великою латинською буквою О.
Завдання 464
—  Накресліть коло з радіусом r — З см і круг з радіусом r— 2 см.
Учні креслять у зошиті, один учень біля дошки пояснює, як розрізнити коло і круг.
Інструкція «Як накреслити коло» Лінія, яка с межею круга, називається колом.
Коло креслять за допомогою циркуля. Точка О, в якій розміщується голка циркуля,— центр кола. Відрізок ОА — радіус кола.
а)  Розвести ніжку циркуля і вістря олівця на величину заданого радіуса. Для цього голку треба встановити на нульове ділення лінійки, а вістря олівця — наділення, числове значення якого дорівнює радіусу.
б)  Установити голку в задану точку. Для цього правою рукою треба тримати олівець, а пальцем лівої руки направити вістря голки в задану точку.
в)  Коло креслять за годинниковою стрілкою, нахиливши циркуль дещо вперед у напрямі руху олівця. Починати креслити треба від нижньої точки кола [від себе).
г) Креслити коло треба однією рукою, тримаючи олівець за верхній кінець.
д)  Лікоть правої руки спочатку відведений від корпуса, а по мірі наближення вістря олівця до кінця кола поступово наближається до нього.
Завдання 465
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі, ставлять питання. Потім складають та розв'язують обернену задачу.
2.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
63 + 26              80-33              85-19              44 + 38              77-8
2.     Робота над задачею
У їдальні було 40 л молока. За сніданком першокласники випили 6 л, а другокласники — 7 л молока. Скільки літрів молока залишилося в їдальні після сніданку?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічного завдання
—  Побудуйте прямокутник, який можна відрізком поділити на 2 квадрати. (Довжина прямокутника вдвічі більша від ширини.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Як розрізнити коло і круг?
—  Чого нового навчилися на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
С. 81, завдання 466; 467.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 5011 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть