загрузка...
Математика 2 кл. Урок 60. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Порівняння іменованого числа та суми - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 60. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Порівняння іменованого числа та суми
12:16
Математика 2 кл. Урок 60. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Порівняння іменованого числа та суми

Математика 2 кл. Урок 60. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Порівняння іменованого числа та суми

Мета: закріпити в учнів навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; вчити порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.
 
Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 85, завдання 491;492)
Завдання 491
—  Прочитайте вирази та їх значення. 
Завдання 492
—  Скільки машин снігу вивезли з вулиці Артема? Яка вулиця найдовша? Чому?
2.     Гра «Магічні квадрати»
Квадрат розділений на 9 частин. У центрі записана сума, яка має вийти при складанні трьох чисел в кожному рядку і кожному стовпці. Завдання: вставити пропущені числа.
4.     Хвилинка каліграфи (с. 85)
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.
5.     Математичний диктант
•   Зменшуване 50, від'ємник 38. Знайдіть різницю.
•   На скільки 78 > 60?
•   Яке число додали до 21 і отримали 22?
•   Збільшіть 10 на 9.
•   Знайдіть різницю чисел 81 і 66.
•   На скільки 32 < 33?
•   1-й доданок 19, 2-й доданок 14. Знайдіть суму.
•   Скільки треба відняти від 47, щоб вийшло 35?
•   Від 61 відняти 46.
•   Зменшіть 92 на 82.
•   До якого числа додали 32 і отримали 36?
•   Наскільки треба зменшити 70, щоб вийшло 69?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися порівнювати іменовані числа та суми або різниці іменованих чисел.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 85-86)
Завдання 493. Робота в групах
—  Визначте номер зірки, яку щойно відкрив звіздар. 
Завдання 494
—  Порівняйте суми і різниці іменованих чисел з іменованими числами. Учні «ланцюжком» пояснюють записи.
Завдання 495
—  Розв'яжіть приклади і запишіть лише ті, у яких відповідь менша за 70. Письмове виконання завдання з коментуванням.
Завдання 497. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 498
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
З двох пунктів, відстань між якими 80 м, одночасно назустріч одне одному вийшли хлопчик і дівчинка. Хлопчик пройшов 35 м, а дівчинка — 30 м. Скільки метрів їм залишилося пройти до зустрічі?
2.     Обчислення зручним способом
43 + 15 + 27                     (67+ 33)-17
74-(14 + 5)                       26+ (27+ 14)
(57+ 18)+ 13                    85-(43+ 15)
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних завдань
*   Завдання 496. Знайдіть однакові картки.
•   Відомо, що різниця чисел 73 і 36 дорівнює 37. Як, користуючись цим результатом, знайти значення виразів: 
93 — 36; 
70 — 36; 
74 — 37?
93-36 = 37 + 20 = 57 
70-36 = 37-3 = 34 
74-37 = 37 + 1-1 = 37
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Яке завдання здалося найцікавішим? найскладнішим?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
С. 86, завдання 499; 500.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2325 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть