загрузка...
Математика 2 кл. Урок 62. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 62. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач
12:31
Математика 2 кл. Урок 62. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 62. Закріплення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування задач

Мета: повторити і закріпити вивчений матеріал за темою «Усне додавання і віднімання чисел у межах 100 з переходом через розряд»; провести роботу над помилками, допущеними в самостійній роботі; удосконалювати навички усної лічби в межах 100; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати почуття колективізму.
 
Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 87-88, завдання 507; 508) 
Завдання 507
—  Який радіус найбільшого кола? 
Завдання 508
—  Прочитайте вирази, у відповідях яких є цифра 5; цифра 3; сума цифр відповіді дорівнює 12.
2.     Аналіз самостійної роботи
3.     Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
5; 10; 15; 20; 25;...
4.     Математичний диктант
•   Від 45 відніміть суму чисел 9 і 3.
•    Число 56 збільшіть на різницю чисел 19 і 4.
•   Суму чисел 37 і 7 зменшіть на 23.
•   Число 85 зменшіть на різницю чисел 31 і 20.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи та перевіримо ваші знання й уміння під час тестування.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с.88-89)
Завдання 509. Колективне опрацювання матеріалу
Герда 3 доби їхала на Північному олені і 10 год ішла пішки. Скільки всього годин рухалася Герда володіннями Сніжної Королеви, щоб дістатися до Кая? Розгляньте репродукції картин художника Ніка Гольц. Визначте послідовність подій.
Завдання 510. Колективне опрацювання матеріалу
—  Визначте всі можливі маршрути гінця до володінь Королеви математики. Виберіть найкоротший шлях.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
 
1.    Тестування
I варіант
Виберіть правильну відповідь. 
1)46 + 35=
а) 71;  б)81;  в) 82;  г) 72.
2)80-8=□
а) 62;  б)82;  в) 72;  г) 88.
3)93- 5 = □
а) 88;  б)98;  в) 90;  г)87.
4)62-48 = 
а)44;   б)34;  в) 24;  г)14.
5)80-(44 + 27)=□
а) 71;  б)9;    в) 19;  г)63. 
6) На скільки число 86 більше, ніж число 48? 
а) На 39;   б) на 46;   в) на 48;   г) на 38.
7) Яке число «сховалося» у віконці?  —26 = 38? 
а) 12;                б)64;                в) 22;              г)54.
8) Якщо а = 57, то а - 38 = □ 
а) 29;                б)20;                в) 19;              г)39.
9) На ваги поставили два мішки по 48 кг. Скільки кілограмів показали ваги? 
а) 48 кг;                  б) 50 кг;           в) 96 кг;           г)98кг.
10) Якщо Петрик до обіду прочитав 28 сторінок книги, а після обіду на 4 сторінки більше, то за день він прочитав:
а) 32 сторінки;       б) 36 сторінок; в) 60 сторінок;       г) 62 сторінки.
11)  У їдальню завезли 16 кг яблук і два ящики груш, по 17 кг у кожному. Скільки всього кілограмів фруктів привезли в їдальню? Який з виразів від-повідао розв'язанню задачі?
а) 16 + 17;              б) 16 + (17 + 17);
в) 17+ 17;               г) 16 + 2 +17.
12) У першому потязі 38 вагонів, в другому — на 7 більше, а в третьому — на 12 менше, ніж в другому. Скільки вагонів у третьому потязі?
а)45;
б)33;
в)26;
г)31.
2 варіант
Вибери правильну відповідь. 
1)58 + 36=
а) 88; 6)64; в) 94; г)86.
2)90-9 = □
а) 99; 6)91; в)81; г)89.
3)72-7 = 
а) 2; 6)79; в) 65; г)64.
4)93-56 = 
а) 37; 6)47; в) 57; г)27.
5) 24+ (90-61)
а) 31; 6)29; в) 53; г)7.
6) На скільки число 38 менше від числа 76?
а) На 18; б) на 48; в) на 38 г) на 46.
7)Яке число «сховалося» у віконц -24 = 49?
а) 25; 6)73; в) 63; г)74.
8) Якщо а =87, то а- 48=□
а) 39; 6)40; в) 29; г)49.
9) С дві діжки місткістю по 39 л кожна. Скільки літрів води поміститься в цих діжках?
а) 41л;                   б) 78 л;             в) 39 л;             г)80л.
10) Якщо Миколка виростив за літо 48 кролів, а його брат на 12 кролів менше, то обидва хлопчики виростили: а) 36 кролів;           6) 60 кролів;
в) 84 кроля;            г) 86 кролів.
11)  У більшій коробці було 18 м'ячів, а в двох менших коробках — по 16 м'ячів у кожній. Скільки всього м'ячів було? Який з виразів відповідає розв'язанню задачі?
а) 18+ 16;                6)18-16 + 16;
в) 18 + (16 + 16);    г) 18 + 2 + 16.
12) За перший тиждень майстер відремонтував 26 годинників, за другий — на 9 більше, ніж за перший, а за третій — на 12 менше, ніж за другий. Скільки годинників відремонтував майстер за третій тиждень?
а) 35;                         6)23;                  в) 14;                  г) 38.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
Завдання 511
Уздовж вулиці стоять 100 будинків. Майстра попросили виготовити номери для всіх будинків від 1 до 100. Щоб виконати замовлення, він повинен запастись цифрами. Полічи усно скільки дев'яток потрібно майстру.
Зверніть увагу! 6 і 9 — це різні цифри, перевертати їх не можна. 
(9; 19; 29; 39; 49; 59; 69; 79; 89: 90; 91; 92; 93: 94; 95; 96; 97; 98; 99. 20 цифр: 10 дес. + 10 чисел; 10дес. = 20)
Завдання 512
Однакові числа Снігова Королева замінила однаковими фігурами. Здогадайтеся, які це числа? 5 + 5 + 2 + 2 = 14 3 + 5 + 2 + 3 = 13
Завдання 513
—  Продовжіть ряд чисел: 94; 87; 80; 73; 66; ... (- 7: 59; 52; 45; 38 тощо.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чи готові ви до успішного написання контрольної роботи?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 89, завдання 514; 515.
ДОДАТОК ДО УРОКУ 64
1.     Гра «Заміни»
— Замініть, де це можливо, дію додавання множенням, а дію множення — додаванням.
9 + 9                 4 + 4 + 4 + 4                      2*5                  4*3
6 + 6 + 6           3 + 3 + 3 + 3 + 5               7*4                  8*2
2.     Робота над задачею
Компакт-диск коштує 7 гри. Скільки гривень треба заплатити за 6 таких дисків?
Указівка. Розв'яжіть задачу спочатку додаванням, а потім — множенням.
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
•   На скільки одиниць більше найбільше двоцифрове число, ніж найбільше одноцифрово число? (99 — 9     90)
•   На галявині гралися зайці. Усього у них 18 вух. 4 зайці сховалися. Скільки зайців залишилося? (5) Скільки в них ніг? (20)
•    На прямій лінії 5 точок. Відстань між кожними двома сусідніми точками — 1 см. Яка відстань між крайніми точками? (20 см)
•   Назвіть «зайве» число й обґрунтуйте свій вибір. 
2122 23 24 28

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3476 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть