загрузка...
Математика 2 кл. Урок 64. Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення учнів з дією множення. Знак множення. Розв'язування задач - 15 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 15 » Математика 2 кл. Урок 64. Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення учнів з дією множення. Знак множення. Розв'язування задач
12:35
Математика 2 кл. Урок 64. Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення учнів з дією множення. Знак множення. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 64. Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення учнів з дією множення. Знак множення. Розв'язування задач

Мета: дати учням поняття про множення як суму однакових доданків; закріпити обчислювальні прийоми додавання І віднімання, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність, дисциплінованість.

ХІД уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи
2.    Аналіз допущених помилок і виконання відповідних завдань
3.     Завдання для учнів, які успішно впоралися з контрольною роботою
1) Розв'язати задачу.
У хлопчика було ЗО аркушів кольорового паперу. Для аплікації він витратив 7 зелених І 5 жовтих аркушів. Скільки аркушів паперу залишилось у хлопчика?
2) Обчислити вирази.
38 + 25-47                     26-19 + 32                     46 + (35-27)
46-33 + 16                     92-38-22                        54-(34-12)
9-(3+ 2)                         94-(24+ 37)                   52-(26+ 18)
3) Розв'язати задачу.
На двох тарілках лежало 36 слив. Коли з першої взяли 12 слив, то на ній залишилося 3 сливи. Скільки слив лежало на другій тарілці?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з дією множення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 90-97)
Завдання 5 /б. Колективне опрацювання матеріалу
— Скільки солдатиків на малюнку?
—  Щоб знайти кількість солдатиків, треба по 3 взяти 4 рази: 3 + 3 + 3 + 3-12
Додавання однакових доданків можна записати так:
З • 4 = 12 — це дія множення.
Читають так: «Три помножити на чотири дорівнює дванадцять», або «По З взяти 4 рази буде 12». У цій рівності: 3 — доданок, який повторюється; 4 — кількість доданків, які повторюються; (*) — знак дії множення.
Запам'ятай/ Множення — це додавання однакових доданків.
Завдання 517
—  Замініть додавання множенням.
Учні «ланцюжком» коментують приклади.
— Які доданки в сумі?
— Скільки їх?
—  Як приклад на додавання можна замінити?
—  Який доданок брали? Скільки разів по ... брали? Висновок:
—  У яких випадках можна замінювати приклад на додавання прикладом па множення?
—  Що в прикладі на множення показує кожне число? (Перше число — число, яке беремо доданком, друге число — число, яке показує скільки одна нових доданків.)
Завдання 518
—  Що означає вираз? Заміни множення додаванням. Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.
—  Поясніть: що означає перше число в цьому записі? (Яке число береться доданком.) Що означає друге число? (Скільки разів береться доданком перше число.)
—  Щоб обчислити результат, замінимо цей приклад на множення прикладом на додавання.
2-4
—  Що означає число 2? (2 береться доданком.) Що означає число 4? (4 рази береться доданком число 2.)
—  Який приклад на додавання можна записати? (2 + 2 + 2 + 2)
Завдання 519. Колективне складання /розв'язання задачі
—  Складіть задачу за малюнком і запитанням. Розв'язання запишіть діями додавання і множення. Скільки всього шишок?
—  По скільки шишок на кожній гілці? (По 2)
—  Скільки всього шишок? (8)
—  Як ви порахували? Як дізналися, скільки всього? 2+2+2+2=8
— Яку дію використовували? (Додавання)
—  Що ви можете сказати про доданки? Які доданки в цій сумі? (Однакові)
—  Як можна записати коротше? (2-4 = 8) Прочитайте запис.
2.    ФІзкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додатокнас. 139)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  З якою дією ознайомилися на уроці?
—  Чи завжди приклад на додавання можна замінити прикладом на множення?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
С. 91, завдання 520; 521.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3666 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть