загрузка...
Математика 2 кл. Урок 66. Переставний закон множення - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 66. Переставний закон множення
18:42
Математика 2 кл. Урок 66. Переставний закон множення
Мета: навчати учнів застосовувати переставний закон множення під час обчислень; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати загальну культуру.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Переставний закон множення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 92, завдання 529;530)
Завдання 529
— Прочитайте рівності по-різному. Назвіть компоненти у рівностях.
Завдання 530
— Прочитайте розв'язання задачі.
2.     Усна лічба
1) Чашка коштує 3 грн. Скільки заплатили за 4 такі чашки? Розв'яжіть додаванням, а потім — множенням.
2) Порівняйте. 
а*З[]а + а + а 
2*4[]2 + 2 + 2
3) Обчисліть.
13 + 13 + 13                        20 + 20 + 20                        17 + 17 4-17
4) Маса ягняти 8 кг, поросяти — 12 кг, а теляти — на 10 кг більша, ніж ягняти і поросяти разом. Яка маса теляти?
3.     Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Яке число «зайве»? 
14;21;27;28;35;42;49.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про переставний закон множення.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 93-94)
Завдання 531
Учні записують приклади на множення у вигляді суми та обчислюють їх значення.
Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 532
Учні «ланцюжком» у кожному стовпчику знаходять значення другого виразу, використовуючи значення першого виразу.
Завдання 533. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як по-різному порахувати кількість яєць у контейнері.
Роблять висновок: від перестановки множників добуток не змінюється.
Завдання 534. Письмове виконання завдання з опорою на переставний закон
множення
Учні знаходять значення виразів у другому рядку.
Завдання 535
Колективне розв'язування задачі. Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Завдання 536
Учні креслять ламану з трьох ланок. Один учень біля дошки пояснює, як обчислити довжину всієї ламаної.
Завдання 537. Письмове виконання завдання з коментуванням Один учень працює біля дошки.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
72 + 18                                                     20 + 35
64 - 32                                                      64 - 38
70+14                                                       70-34
17 + 17                                                     17 + 7
2.     Розв'язування задач на множення
1) Скільки крил у чотирьох курок? у семи курок?
2) На одну дитячу сукню потрібно 2 м ситцю. Скільки метрів ситцю знадобиться на 8 таких суконь? на шість суконь? на дев'ять суконь?
3) Маса курки 2 кг. Яка маса семи таких курок?
4) За день соняшник виростає на 2 см. На скільки сантиметрів він виросте за тиждень?
5) П'ятьом мавпочкам дали по 2 банани. Скільки всього бананів роздали?
6) Маса кроля 2 кг. Яка маса шести таких кролів?
7) Маса посилки 3 кг. Яка маса 6 таких посилок?
3.     Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних задач
1) Дві бригади сіяли горох. Перша бригада засіяла 4 грядки гороху, а друга — стільки і ще півстільки. Яка бригада стала переможцем? (Друга)
2) Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчим? (Однаково)
3)Два батька і два сини розділили між собою 3 апельсини так, що кожному дісталося по апельсину. Як це могло статися? (Дід, батько, син)
4) Братові 12 років, а сестрі — 9. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому зараз? (12 — 9 = 3 (р.) — пройде; 12 + З = = 15 (р.) — буде братові.)
5) Кіт стоїть на 4 лапах і важить 6 кг. Скільки він важитиме, коли встане тільки на задні лапи? (6 кг)
6) У кішки 4 кошенятка рудого і білого кольору. Рудих більше, ніж білих. Яких скільки? (З рудих, 1 біле)
VI.  Підсумок уроку. Математика 2 кл. Переставний закон множення. РЕФЛЕКСІЯ
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 94, завдання 538; 539.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3530 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть