загрузка...
Математика 2 кл. Урок 67. Таблиця множення числа 2. Розв'язування задач на множення - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 67. Таблиця множення числа 2. Розв'язування задач на множення
18:46
Математика 2 кл. Урок 67. Таблиця множення числа 2. Розв'язування задач на множення
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 та її практичним застосуванням, з формулою для знаходження периметра квадрата; формувати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Таблиця множення числа 2. Розв'язування задач на множення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 94, завдання 538;539) 
Завдання 538
— Прочитайте, як ви обчислили вирази зручним способом.
Завдання 435
— Прочитайте, як ви обчислили довжину ламаної.
2.     Усна лічба
1) Обчисліть.
50-48              8 + 49               3 + 97
35+18             74-7                  82-55
2) Заповніть таблицю.
3) На один чоловічий костюм потрібно З м тканини. Скільки тканини знадобиться на два такі костюми? три такі костюми? п'ять?
3.    Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— Повторімо склад числа! 
11— це 6 і []                                  15 — це 8 і[]
13 —це 7 і []                                  17 —це 9 і []
—  Подивіться на числа верхнього ряду. Яку закономірність побачили? (Кожне наступне число збільшується на 2.) Запишіть ще 3 числа.
11____13____15____17
— Подивіться на картки нижнього ряду. Яку закономірність побачили? Запишіть ще 3 числа.
6____7____8____9
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви складете і вивчите таблицю множення числа 2.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с 94-95)
Завдання 540. Усне виконання завдання
Учні рахують, скільки всього кубиків на малюнку. Читають вирази, які записала Поночка.
Складають іншу пару виразів: 5 + 5 + 5 + 5; 5*4.
Обчислюють та порівнюють значення добутків. Роблять висновок.
Завдання 541. Колективне опрацювання матеріалу
—  Знаходити добуток додаванням незручно. Треба скласти і вивчити таблицю множення числа 2.
Учні читають таблицю. Пояснюють, що цікавого помітили, як можна одержати значення наступного виразу з попереднього.
Завдання 542. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. По 2 учн. 8 ст., ? учн.
Завдання 543
Задача розв'язується так само, як попередня.
Завдання 544
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки.
Завдання 545. Колективне опрацювання матеріалу Учні знаходять периметр додаванням і множенням.
— Який з цих способів зручніший? Запам'ятай!
Периметр квадрата зі стороною а можна знайти так: Р = а • 4.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею на множення
Змій Горинич охороняє замок 2 роки, і щороку приносять йому по 5 відер води. Скільки відер води він випив?
— Скільки років Змій Горинич охороняє замок?
— По скільки відер йому приносять?
— Що треба дізнатися? Якою дією? (Множенням)
— А іншою дією можна?
— Яка дія раціональніша?
— Сумою яких доданків можна замінити множення?
— Запишіть коротку умову і розв'язання самостійно. Один учень працює біля дошки, решта — самостійно.
— Перевірте, у кого така сама відповідь.
2.    Обчислення значень виразів
100 - 33      25 - (14 - 8)   100 - 52 100 - 45      40 - (13 + 8)   100-65
3.     Розв'язування логічної задачі
За столом сидять дві мами, два тата, три сини, одна дочка, два онуки, бабуся і дідусь. Скільки чоловік сидить за столом? (6)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Таблиця множення числа 2. Розв'язування задач на множення
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 95, завдання 546; 547.



Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3087 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть