загрузка...
Математика 2 кл. Урок 68. Збільшення числа на кілька одиниць і в кілька разів - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 68. Збільшення числа на кілька одиниць і в кілька разів
18:49
Математика 2 кл. Урок 68. Збільшення числа на кілька одиниць і в кілька разів
Мета: ознайомити учнів із випадками збільшення числа у кілька разів; закріплювати обчислювальні навички, знання таблиці множення числа 2; формувати вміння порівнювати вирази, які містять табличні випадки множення числа 2; закріплювати навички розв'язування задач; розвивати логічне мислення; підвищувати інтерес до предмета.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Збільшення числа на кілька одиниць і в кілька разів
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 95, завдання 546;547)
Завдання 546
— Прочитайте, як ви обчислили периметр зручним способом.
Завдання 547
— Скільки всього кроликів було в зоомагазині?
2.     Усна лічба
1)Гра «Ланцюжок».
4-2                           4-2                           5-2
5-2                           6-2                           3-2
2-7                           8-2                           6-2
2) Обчисліть   другий    приклад    кожного    стовпчика,    використовуючи розв'язання першого прикладу.
6-4 = 24                   2-8 = 16                   9-5 = 45                   7-8 = 56
6-5=                         2-9=                         9-6=                        7-9 =
3) Кругові приклади.
46+14                     45 + 26                      33+12                     92-46
55 + 37                   27 + 28                      71-44                      60-27
4)Гра «Склади приклад».
Даються числа: 6; 8; 12; 18; 16. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення числа 2 з цими відповідями.
3.    Хвилинка каліграфії
— Яке число «зайве»?
5; 10; 11; 15;20;25;ЗО;35.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення числа 2, дізнаємось, як збільшити число у кілька разів.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с 95-97)
Завдання 548
Учні «ланцюжком» складають вирази і обчислюють їх значення. Один учень працює біля дошки.
Завдання 549
Учні порівнюють, не обчислюючи. 
Наприклад, 2 • 3 > 2 + 2, тому що 2-3 — це сума трьох двійок, а праворуч — сума двох двійок.
Завдання 550
Учні розв'язують задачу усно.
Завдання 557
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Завдання 552. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пригадують: щоб збільшити число на кілька одиниць, треба додати.
Завдання 553. Колективне опрацювання матеріалу
Учні міркують так: якщо Малюк з'їв 3 тістечка, а Карлсон — у 2 рази більше, то Карлсон з'їв 2 рази по 3. Можна записати: 3 + 3 = 6, або 3-2 = 6.
Висновок. Щоб збільшити число у кілька разів, потрібно помножити це число на кількість разів.
Завдання 554. Робота в групах
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади.
Завдання 555. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Розв'язування задач
1)Оля вимила чайні чашки і поставила їх на полицю у 3 ряди, по 5 чашок
у ряду. Скільки чашок вимила Оля? 2) Олена вимила чайні блюдця і поставила їх на полицю у 5 рядів, по 3 блюдця
в кожен ряд. Скільки блюдець вимила Олена?
2.    Самостійна робота
Пакувальник за 1 год пакує 24 подарункових набори, а його учень — 17 наборів. Скільки наборів вони запакують разом за 2 год?
1) 24 + 17 = 41 (н.) — запакують разом за 1 год.
2) 41 + 41 = 82 (/і.) — запакують разом за 2 год. (24 + 17)+ (24 + 17) = 82 (и.)
3.    Творча робота над задачею
Дві бригади лісорубів мали заготовити за місяць 90 машин дров. Перша бригада заготовила 38 машин, а друга — на 5 машин більше. Що дізнаєтеся, виконавши дії: 38 + 5 = ?                38 + (38 + 5) = ?                        90 - 38 - (38 + 5) = ?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічної задачі
Віра і Надя — сестри. Віра сказала, що у неї два брати, і Надя сказала, що у неї два брати. Скільки дітей у сім'ї? (4)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Збільшення числа на кілька одиниць і в кілька разів
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 97, завдання 555; 556.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2606 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть