загрузка...
Математика 2 кл. Урок 69. Ознайомлення учнів з дією ділення - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 69. Ознайомлення учнів з дією ділення
18:53
Математика 2 кл. Урок 69. Ознайомлення учнів з дією ділення
Мета: ознайомити учнів з дією ділення за допомогою розв'язування задач на ділення на вміщення і зі знаком «ділення»; вчити розрізняти ділення на вміщення і ділення на рівні частини; закріплювати табличні випадки множення числа 2; розвивати логічне мислення; виховувати вміння оцінювати значущість предмета математики в житті.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Ознайомлення учнів з дією ділення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 97, завдання 555;556)
Завдання 556
—  Прочитайте рівність; нерівність, у якій поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 557
— Скільки бананів було у слоненятка?
2.     Гра «Відповідай, не позіхай»
•   Скільки днів в одному тижні? у двох? у трьох? у чотирьох? у п'яти?
•   Скільки місяців у році? у двох? у трьох? у чотирьох? у п'яти?
•   Скільки ніг у бджоли? у двох бджіл? у трьох бджіл? у чотирьох бджіл?
•   Скільки ніг у павука? у двох павуків? у трьох павуків і т. д.
•   Що ви повинні знати, щоб легко справлятися з розв'язанням даних задач? (Таблицю множення). А чи може згодитися вам в житті знання таблиці множення?
3.     Встав пропущені знаки дій.
2*3 = 2[]2[]2         2*5 = 2[]б[]2 
2*5 = 2[]8[]б         2*8 = 8[]2[]0
4.     Робота над задачею
Дві майстерні повинні були відремонтувати за місяць 60 пральних машин. Перша майстерня відремонтувала 25 машин, а друга — на 7 машин більше. Що дізнаєтеся, виконавши дії:
25 + 7 = ?                25 + (25 + 7) = ?            60 - 25 - (25 + 7) = ?
5.    Хвилинка каліграфії
— Яке число «зайве»? 4; 8; 12; 16; 17; 20.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 2, будемо розв'язувати задачі нових видів.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с. 97-98)
Завдання 558
Учні «ланцюжком» складають і розв'язують приклади.
Завдання 559
Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.
Завдання 560. Колективне опрацювання матеріалу Аналіз умови задачі, запис скороченої умови. Після цього учні читають пояснення.
Для розв'язання задачі потрібно з'ясувати, скільки разів по 2 вміщується у восьми. Така задача розв'язується дією ділення. (;) — знак «ділення». Розв'язання 8:2 = 4 (т.) Відповідь: 4 тарілки. Рівність 8:2 = 4 читають так: «Вісім поділити на 2 дорівнює 4».
Завдання 561
Учні «ланцюжком» читають рівності.
Завдання 562
На дошці записується коротка умова задачі і розв'язання.
Завдання 563. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Для розв'язання задачі потрібно з'ясувати, скільки буде, якщо 12 розділити на 4 рівні частини. 
Розв'язання 12:4 = 3 (т.) Відповідь: З тістечка.
Завдання 564
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Практичні завдання
•   Намалюйте 12 квадратиків і розділіть їх на 2 рівних частини (на 4, на 6). Запишіть приклади на ділення.
•   Смужку паперу завдовжки 12 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
2.     Складання прикладів на ділення
•   У пакети розклали 12 яблук, по 4 яблука в кожен пакет. Скільки пакетів знадобилося?
Скільки було яблук? (12) На скільки рівних пакетів поділили? (На 4)
•   По тарілочках розклали 8 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?
Скільки було цукерок? (8) По скільки цукерок поділили? (По 2)
•   У пучки зв'язали 14 морквин, по 7 морквин у кожному. Скільки пучків вийшло?
Скільки було морквин? (14) По скільки морквин поділили? (По 7)
3.     Обчислення значень виразів
2*4                           2*9                           42 + 49                  76 + (4 + 7)
2*8                           2*7                           66-38                     82+ (9+ 9)
2*6                           2*5                           80-71                     35 + (15-7)
4.     Розв'язування задач
1) У гаманці 5 монет по 2 к. і 1 монета 25 к. Скільки всього копійок у гаманці?
2) В одному пакеті 2 кг борошна. Скільки кілограмів борошна в 7 таких пакетах?
3)В одному ряді 6 парт. За кожною партою сидять 2 учні. Скільки всього учнів у цьому ряді?
4) У класі 9 двомісних парт. Одне місце порожнє. Скільки учнів сьогодні у класі?
5) На майданчику 5 двоколісних велосипедів і один триколісний. Скільки всього коліс у цих велосипедів?
5.    Офтальмологічна пауза
6.     Розв'язування логічних задач
1)У кішки народилися кошенята: 2 білих і 2 чорних. Я взяла з коробки кошеня. Якого кольору воно може бути? (Біле або чорне.)
2) Я взяла з коробки 2 кошенятка. Якого кольору вони можуть бути? (Обидва білі; обидва чорні; одне біле, а одне — чорне.)
3)Я взяла 3 кошенятка. Якого кольору вони можуть бути? (Двоє білих, одне чорне; двоє чорних і одне біле.)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Ознайомлення учнів з дією ділення
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 98, завдання 565; 566.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3529 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть