загрузка...
Математика 2 кл. Урок 6. Промінь. Відрізок. Пряма. Перетин прямих. Творча робота над задачею - 5 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 5 » Математика 2 кл. Урок 6. Промінь. Відрізок. Пряма. Перетин прямих. Творча робота над задачею
16:33
Математика 2 кл. Урок 6. Промінь. Відрізок. Пряма. Перетин прямих. Творча робота над задачею

Математика 2 кл. Урок 6. Промінь. Відрізок. Пряма. Перетин прямих. Творча робота над задачею

Мета: формувати в учнів поняття «пряма», «промінь», «відрізок», «ламана лінія»; розвивати пам'ять, увагу; виховувати навчальну активність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 71, завдання 43) 
Завдання 43
—  На скільки більше зібрала білочка горішків, ніж грибів?
2.     Хвилинка каліграфії з логічним завданням (с 11)
—  Випишіть круглі числа.
11; 90; 7; 10; 100; 61; 80; 54; 40.
3.     Математичний диктант
•   Зменшіть число 10 на 4.
•   Чому дорівнює сума чисел 90 і 6?
•   Збільшіть число 11 на 5.
•   Знайдіть різницю чисел 15 і 10.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми з'ясуємо, що ви знаєте про промінь, відрізок і пряму.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота за підручником (с. 11-12) Завдання 44. Робота в парах
—  Хто швидше знайде числа від 25 до 35 у клітинках? Завдання 45. Усне виконання завдання
—  Які геометричні фігури ви знаєте? (Точка, пряма, відрізок, многокутник)
—  Чим відрізок відрізняється від прямої? (Відрізок — це частина прямої; він обмежений з обох сторін, а пряма безкінечна.)
—  Послухайте вірш про пряму і відрізок, дайте відповідь на запитання: «До яких предметів подібний відрізок?».
— Татку, подаруй пряму,—                          На прямій — маленький. Попросили діти.                                            Тож цілісіньку пряму
— Я не можу. А чому,                                   Я не намалюю.
Хочу пояснити.                                             Навіть в руки не візьму
Стільки в просторі прямих,                          І не подарую.
Ще й подібна кожна,                                     А коли візьмемо ми
Але жодної із них                                          Ножиці швиденько,
Втримати не можпа.                                      То відрізок І самі
Це і стрічка, І струна.                                    Виріжем гарненько.
Рейки [дротини...                                          Вийде синя стрічечка.
Тільки це — не вся пряма.                             Чи яскрава свічечка,
А її частини.                                                  Пензлик, олівець, стріла,
Промінь сонця, знає всяк.                             Чи лінієчка мала.
Довгий і пряменький.                                    Все це можна в руки взяти
Але й промінь цей, однак,                             1 комусь подарувати.
—  Поясніть, що ви бачите на малюнках.
Завдання 46. Усне виконання завдання
—  Доповніть твердження так, щоб вони стали істинними.
•    Прямі перетинаються в... (точці).
•   Через дві точки можна провести... (одну пряму).
•   Частина прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою, називається... (променем).
•   Частина прямої, яка з обох боків обмежена точками, називається... (відрізком).
Завдання 47
Після колективного обговорення змісту задачі учні креслять відрізки. Потім придумують свос запитання.
Завдання 45. Коментоване розв'язування завдання
Завдання 49. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв'язує задачу.
— Яке число не потрібно використовувати нри розв'язуванні задачі? (12 грядок)
2.    ФІзкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
10+7                    20 + 6                    34 + 1                    94 + 1 + 5
24 + 1 + 0            45-1                       40 + 8-1                36-0-6
2.     Розв'язування задачі
Петрик відпочивав у дідуся 29 днів, а в санаторії — на 9 днів менше. Скільки днів Петрик відпочивав у санаторії?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних завдань
НакреслІть два відрізки так, щоб один був довший, ніж другий, на 2 см, а разом вони б складали відрізок завдовжки 16 см. (7 см і 9 см)
Із селища до міста їхав автобус. Дорогою він зустрів 6 вантажних автомобілів і 3 легкових. Скільки всього машин їхало до міста? (1)
Сашко, Олесь, Михайлик грали в шашки. Кожний із них зіграв 2 партії. Скільки всього партій було зіграно? (Сашко — Олесь. Сашко — Михайлик. Михайлик — Олесь, усього 3.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Які поняття закріпили на уроці?
—  З яким настроєм завершуєте урок?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 12, завдання 50; 51.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4234 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть