загрузка...
Математика 2 кл. Урок 70. Взаємозв'язок між множенням і діленням - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 70. Взаємозв'язок між множенням і діленням
18:58
Математика 2 кл. Урок 70. Взаємозв'язок між множенням і діленням
Мета: закріплювати табличні прийоми множення на 2; вчити застосовувати взаємозв'язок між діями множення і ділення під час обчислень; вправляти учнів у розв'язуванні задач вивчених видів; розвивати навички усної лічби; сприяти вихованню любові до природи.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Взаємозв'язок між множенням і діленням
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 98,завдання 565;566)
Завдання 565
— Скількох друзів пригостив Дмитрик?
Завдання 566
— Скільки шматочків отримав Малюк і скільки Карлсон?
2.     Усна лічба
1) Обчисліть.
2*8                        85-34                     16-7 + 24
2*7                        44 + 46                  39-6 + 9
2*9                        53 + 27                  13-9 + 68
2*6                        62-28                     26 + 8 + 9
2) Гра "Заповніть пропуски".
[]-8 = 0               21 +[]= 21           23-[]=18
3) Замініть сумою та обчисліть.
4*5              7*3                1*5                       15*4
5*6              9*4                0*7                       10*8
4) Розв'яжіть задачі.
•   В одному пакеті 2 кг печива. Скільки кілограмів печива у 6 таких пакетах?
•   Скільки крил у 6 гусей?
•   На 4 конверти наклеїли по 2 марки. Скільки всього марок наклеїли?
5) Відновіть рівності.
5 м 4 дм = [] дм                          32 см = [] дм [] см
4 дм б см = [] см                        73 см = [] дм [] см
20 дм = [] м                                96 дм = [] м [] дм
3.    Хвилинка каліграфії
— Запишіть числа.
30; 45; 17; 10; 25; 15; 40; 35; 50; 20.
— Підкресліть «зайве» число.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про взаємозв'язок між множенням і діленням.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 98-99)
Завдання 567
Учні складають вирази і обчислюють їх значення. Записують у зошит рівності за зразком.
Завдання 568. Колективне опрацювання матеріалу
Учні за зразком з кожної рівності на множення складають 2 рівності на ділення. Роблять висновок.
Завдання 569. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв'язує задачу. По 7 см 4 лан. 8 см
Завдання 570
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання.
Завдання 571
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
14-7 + 4                 23 + 8                      13-6                       2*8
14-(7 + 4)              23 + 48                    53-6                       2*6
2.     Робота над задачами
•   На пошиття дитячого костюма потрібно 2 м тканини, а костюма для дорослого — 3 м. Пошили 5 дитячих костюмів і один — для дорослого. Скільки метрів тканини витратили на всі костюми?
•   У бензобаку автомобіля було 30 л бензину. На проїзд від Києва до Житомира витратили 21 л. На скільки літрів бензину менше залишилося, ніж витратили?
3.     Гра «Віконечка»
2*6 + 2 = 2*[] 
2*10-2 = 2*[] 
2*4-2 = 2*[] 
2*9 + 2 = 2*[]
4.     Офтальмологічна пауза
5.    Розв'язування логічних задач (див. додаток на с 17)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Взаємозв'язок між множенням і діленням
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 99, завдання 572; 573.

ДОДАТОК ДО УРОКУ
Розв'язування логічних задач
1) У батька троє синів. У кожного з них по одній сестрі. Скільки дітей у сім'ї? (4)
2) В одній сім'ї є декілька дітей. Один з них говорить, що у нього є брат і сестра, інший говорить, що у нього немає жодної сестри. Скільки в сім'ї хлопчиків? (2) Скільки в сім'ї дівчаток? (1)
3) У бідоні було 38 л молока. 9 покупцям відлили по 2 л молока. Скільки молока залишилось у бідоні?
Було — 38 л Відлили — по 2 л 9 п. Залишилось — ?
4) Побудуйте трикутник з прямим кутом, довжини сторін якого 3 і 4 см. Виміряйте довжину третьої сторони і знайдіть периметр трикутника. (Розв'язання цієї задачі див. на останньому форзаці підручника.)
5) До цирку пішло 29 першокласників і стільки ж другокласників. Усього було 32 хлопчики. Скільки дівчаток пішло до цирку?
1) 29 + 29 = 58 (д.) — всього пішло до цирку;
2) 58 — 32 = 26 (д.) — дівчаток пішло до цирку.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2574 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть