загрузка...
Математика 2 кл. Урок 71. Таблиця ділення на 2. Розв'язування задач на ділення - 16 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 16 » Математика 2 кл. Урок 71. Таблиця ділення на 2. Розв'язування задач на ділення
19:35
Математика 2 кл. Урок 71. Таблиця ділення на 2. Розв'язування задач на ділення
Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати мотивацію до навчання.

предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Таблиця ділення на 2. Розв'язування задач на ділення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 99,завдання 572;573)
Завдання 572
— Прочитайте по 2 вирази на ділення, які ви склали з кожного добутку.
Завдання 573
— Скільки шматочків пирога отримав кожний із друзів?
2.     Усна лічба
1) Розв'яжіть приклади.
20+2                 50-28                  11 + 11            50-27               30-9
30-8                  18 + 4                 32-10               31-9
— Знайдіть приклади з відповіддю 22.
—  Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.
11*2 = 22
— Що означає в цьому виразі число 11? 2?
2) Відновіть нерівності.
25+8>25+[]                  40-12<40-[]           17+6>21-[]
16-5>15-[]                    34+10>34+[]         24+11< 48 +[]
3)Гра «Шифрувальники».
— Розшифруйте тему уроку.
27 + 3 = Д             26 + 30 = І                75 - 55 = Л
60-28 = Е               90 - 6 = Н                 15-8 = Н
57+ 23 = Я
3.    Хвилинка каліграфії
— Запишіть отримані числа в порядку зростання.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення числа 2.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с 99-100)
Завдання 574. Колективне опрацювання матеріалу
— З рівностей на множення числа 2 складемо рівності, що містять ділення на 2.
Порівняйте таблицю множення числа 2 і таблицю ділення на 2. Що цікавого ви помітили?
Завдання 575
Учні з'ясовують, користуючись таблицею ділення на 2, яке число потрібно вставити у рівність, щоб вона стала істинною.
Завдання 576. Колективне опрацювання матеріалу
Учні порівнюють види задач на ділення. Перша задача — на ділення на вміщення, друга — на ділення на рівні частини.
Завдання 577. Коментоване розв'язування і порівняння задач за допомогою таблиці ділення на 2
Увага учнів звертається на те, що розкласти порівну — означає поділити нарівні частини.
Завдання 578
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Завдання 579. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час   змісту учні на дошці зображують умову задачі.
По? л 2 бід., 12 л
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 580. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. 2 пак. по ? кг, 6 кг
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Розв'язування завдань за допомогою таблиці ділення на 2 
1)18:2 + 6                   12:2 + 5                          16:2 + 37
2) У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки
було відвідувачів? 3)У двох коробках усього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?
2.     Обчислення значень виразів
7*2                  2*2                  3*2                  8*2
69-(36+13)           42+(18+17)           78-(15+28)           66+(19+11)
3.     Розв'язування задач
1) Купили 9 коробок ялинкових іграшок, по 2 іграшки в кожній, і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили? 2)18 цукерок роздали дітям по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?
3) У три бідони налили 100 л молока. У перший з них — 35 л, в другій — 37 л. Скільки літрів молока налили в третій бідон?
4) На пришкільній ділянці працювали 22 хлопчики і 15 дівчаток. У приміщення перейшли працювати 8 дівчаток. Скільки учнів залишилося працювати на пришкільній ділянці?
Розв'яжіть цю задачу різними способами.
4.    Офтальмологічна пауза
5.    Розв'язування логічних задач (див. додаток на с 18)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Таблиця ділення на 2. Розв'язування задач на ділення
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 101, завдання 581; 582.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 
Розв'язування логічних задач
1) Три брати вчилися в різних класах однієї школи: Іван, Сашко і Сергій. Іван був не старший від Сергія, а Сашко — не старший від Івана. Назвіть ім'я старшого з братів, середнього, а потім — молодшого.
Відповідь:
2) Дванадцятеро дітей для гри розподілилися на 2 команди і 2 суддів. Скільки гравців у кожній команді?
Скільки гравців у командах? (12 — 2 = 10) Скільки гравців у кожній команді? (10:2 = 5)

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2493 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть