загрузка...
Математика 2 кл. Урок 80. Вправи на запам'ятовування таблиці множення числа 3 - 17 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 17 » Математика 2 кл. Урок 80. Вправи на запам'ятовування таблиці множення числа 3
12:16
Математика 2 кл. Урок 80. Вправи на запам'ятовування таблиці множення числа 3
Мета: формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; повторити взаємозв'язок дій множення і ділення; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Вправи на запам'ятовування таблиці множення числа 3
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 110,завдання 643;644)
Завдання 643
— Прочитайте виписані вирази. Завдання 644
— Прочитайте, як ви знайшли периметр прямокутника.
2.     Усна лічба
1)    Гра «Здогадайся».
3[]б + 3 = 3[]?    
3[]8 + ? = 3[]9    
3[]?-3 = 3[]? 
3[]7 + 3 = 3[]?           
3[]? + з = 3[]б           
3[]? —з = 3[]4
Учитель показує один з горизонтальних рядків, а учні показують числа, від множення яких отримані ці добутки. Наприклад, вони відповідають: «12 дістаємо від множення 3 на 4 або 2 на 6; 16 — 2 на 8; і так далі.
Відмічаючи в кожному ряду ті випадки, які важко запам'ятати дітям, потрібно надалі частіше повертатися до них у процесі обчислень.
Інший прийом — усне опитування за таблицею, спочатку послідовно, потім — вибірково (з формулюванням задачі на слух: 3*9 = ?) з постійним оберненим питанням: «Скільки буде, якщо 27 розділити на З?».
3.    Хвилинка каліграфії
— Випишіть з таблиці парні числа.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 3.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 110-111)
Завдання 645. Математичний диктант Один учень працює біля дошки.
Завдання 646. Усне виконання завдання
Учні пояснюють, як склали рівності за малюнком.
Звертається увага, що при діленні на перший множник у результаті отримали другий множник. І навпаки: при діленні на другий множник у результаті отримали перший множник.
Завдання 647
Учні усно «ланцюжком» за малюнком складають рівності на множення і ділення.
Завдання 648
Учні за зразком з кожного добутку складають вирази на ділення та обчислюють їх значення.
Завдання 649
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі і запису короткої умови учні самостійно записують її розв'язання у зошити.
Завдання 650
а) Колективне складання задач.
б) Самостійне розв'язування задачі.
Завдання 651. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Завдання 652. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 653. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв'язує задачу.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Записування виразів, значення яких дорівнює 9
2 + 14:2              3*7-10               27-2*9               4:2 + 7
2.    Робота над задачею
Фермер продав двом покупцям по 3 л молока й одному покупцеві — 5 л молока. Скільки всього літрів молока він продав?
3.     Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних задач
1) Завдання 553*.
Треба перевезти 11 шаф. На автомобіль можна навантажити не більше З шаф. Скільки рейсів доведеться зробити автомобілю? (4 рейси)
2) У Петрика було 7 грн, а у Михайлика 5 грн. Петрик купив олівець. Скільки коштує олівець, якщо у хлопчиків грошей стало порівну? (2 грн)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Вправи на запам'ятовування таблиці множення числа 
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 111, завдання 654; 655.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2611 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть