загрузка...
Математика 2 кл. Урок 82. Повторення вивчених таблиць множення і ділення - 17 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 17 » Математика 2 кл. Урок 82. Повторення вивчених таблиць множення і ділення
12:22
Математика 2 кл. Урок 82. Повторення вивчених таблиць множення і ділення
Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного множення і ділення під час розв'язання прикладів і задач; розвивати розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення), увагу, пам'ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Повторення вивчених таблиць множення і ділення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 11З,завдання 662;663)
Завдання 662
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 663
— Скільки прикрас у кожній шкатулці?
2.     Усна лічба
1)     Гра «Не помилися!».
Учитель називає числа. Якщо учні почують число, кратне 3,— вітають його, піднявши руки вгору, якщо ж число не кратне 3 — ховаються від нього, обхопивши себе руками.
12;10;15;18;22;21;25;27
2)     Робота за таблицею.
3)    Усне розв'язування задач.
•   У трьох відрах знаходиться 21л води, в кожному відрі порівну. Скільки літрів води знаходиться в одному відрі?
•   3 кошику яблука поклали на 6 тарілок, по 2 яблука на кожну. У кошику залишилося ще 5 яблук. Скільки яблук було в кошику?
3.     Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 12; 14...
4.     Математичний диктант
•   Суму чисел 11 і 7 поділити на 3.
•   Різницю чисел 12 і 3 поділити на 3.
•   Число 3 помножити на різницю чисел 26 і 24.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 3.
IV.   ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с. 113-114)
Завдання 664
Учні коментують, як виконали порівняння.
—  Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 665. Коментоване розв'язування прикладів Один учень працює біля дошки.
Завдання 666
Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 667; 668
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
Завдання 669
Учні складають задачу за виразом.
Завдання 670
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання.
Завдання 671
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
У магазин привезли 20 ящиків печива, по 8 кг у кожному. До обіду продали 18 ящиків. Скільки кілограмів печива залишилося?
— Поміркуйте, чи треба дізнаватися, скільки кілограмів печива привезли і скільки кілограмів продали до обіду, щоб розв'язати цю задачу?
2.     Розв'язування прикладів
68 + 8 + 24         27 : 3 + 12                 90-12-18
53-16-8               3*6:9                         90-12 + 18
45 + 46-12          3*4: 2                        10:2 + 47
3.    Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних задач
1) Батьку і синові разом 40 років. Скільки буде їм разом через три роки? Розв'язання. У цій задачі невідомо, чому дорівнюють доданки: вік батька
і вік сина. Проте відома їх сума — 40 років. Невідомо і те, скільки буде років кожному з них через 3 роки. Але відомо, що кожен доданок збільшиться на З, отже, сума збільшиться на 3 + 3 = 6.
Значить, вона дорівнюватиме 40 + 6 = 46.
Відповідь: 46 років.
2) У Кості і Сергійка порівну марок. Скільки марок Костя віддав Сергійкові, якщо у нього стало на 6 марок менше, ніж у Сергія? (3)
3)У Люсі 3 цукерки, у Валі стільки ж. Люся віддала Валі 1 цукерку. На скільки цукерок стало більше у Валі? (На 2)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Повторення вивчених таблиць множення і ділення
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 113, завдання 672; 673.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2620 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть