загрузка...
Математика 2 кл. Урок 86. Таблиця ділення на 4. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв'язування задач - 17 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 17 » Математика 2 кл. Урок 86. Таблиця ділення на 4. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв'язування задач
12:37
Математика 2 кл. Урок 86. Таблиця ділення на 4. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв'язування задач
Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 4; формувати вміння застосовувати таблицю для знаходження значень виразів і розв'язування задач; розвивати увагу, пам'ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв'язування задач 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 117,завдання 699;700)
Завдання 699
— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.
Завдання 700
— Прочитайте вираз, яким ви розв'язали задачу.
2.     Усна лічба
1)     Гра «Не помилися!».
На плакаті написані числа від 1 до 90. Завдання: назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 4.
2)     Гра «Знайди пару».
До дошки по черзі виходять по 3 учні від кожного ряду. Завдання: записати у віконцях числа, щоб вийшла правильна рівність.
4*9 = [] + []                                  24:4=[]-[]
76-44 =[]*[]                                  18+18=[]*[]
3)     Гра «Хто швидший?».
(83 - 77): 2                        (42 - 24): 3                        (37 - 33) • 8
(72 - 67) • 2                       (41 - 27): 2                        (60 - 51) • З
(61 - 52)•7                         (41 - 25):2                         (35 - 25):2
4)    Розв'язування задач.
•   На віконці три кішки, у кожної кішки чотири ніжки. Скільки ніжок утрьох кішок?
•   Біля віконця чотири діжечки, в кожній діжечці по три жаби. Скільки жаб у чотирьох діжечках?
•   В 3 наметах жили туристи по 4 в кожному. Скільки туристів було?
3.    Хвилинка каліграфії
— Яке число «зайве* і чому? 23;43;58;73;93.
4.     Математичний диктант
•   Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.
•   Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.
•   Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.
•   Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 4.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 117-118)
Завдання 701. Колективне опрацювання матеріалу
Учні читають таблицю множення числа 4 та пояснюють, як склали таблицю ділення на 4. Порівнюють таблиці.
Завдання 702
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади, користуючись таблицею ділення на 4. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 703. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
Завдання 704
Учні добирають значення х та розв'язують рівняння усно.
Завдання 70S. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
З * 4 + 48 = 60                      40 + 4 * 5 = 60               16 : 4 + 56 = 60
Завдання 706. Колективне розв'язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Розв'язування задач
1) Зрізали — 20 гол. і 16 гол. Розклали — по ? гол. 4 кор.
— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?
— Якою дією треба відповісти на питання задачі? Чому?
2) Довжина прямокутника 6 см. Вона на 2 см більша за ширину. Знайдіть периметр прямокутника.
3) Мама купила на 28 грн яблук, по 4 грн за кілограм. З кг яблук вона віддала сусідці. Скільки кілограмів яблук залишилось у мами?
2.    Робота за таблицею
3.     Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічної задачі
Михайлик, Дмитрик і Павлик гуляли на вулиці. Біля них гралося кошеня. Підійшла до хлопчиків Тетянка і запитала, чиє це кошеня. Хлопчики відповіли так.
Михайлик: «Це моє кошеня».
Дмитрик: «Це кошеня не Павлика».
Чиє ж насправді було кошеня, якщо одне з цих тверджень істинне, а одне — хибне?
Відповідь. Кошеня — Дмитрика.
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Застосування таблиці ділення для знаходження значень виразів і розв'язування задач
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 118, завдання 707; 708.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2663 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть