загрузка...
Математика 2 кл. Урок 8. Назви компонентів дії додавання. Рівняння. Знаходження невідомого доданка - 5 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 5 » Математика 2 кл. Урок 8. Назви компонентів дії додавання. Рівняння. Знаходження невідомого доданка
16:38
Математика 2 кл. Урок 8. Назви компонентів дії додавання. Рівняння. Знаходження невідомого доданка

Математика 2 кл. Урок 8. Назви компонентів дії додавання. Рівняння. Знаходження невідомого доданка

Мета: повторити назви компонентів дій додавання і віднімання; формувати вміння розв'язувати задачі на різницеве порівняння; виховувати уважність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 13, завдання 59;60)
Завдання 59
— Яка довжина відрізка К№ в дециметрах і сантиметрах? 
Завдання 60
—  Прочитайте рівності.
2.     Гра «День і ніч»
—  Коли я скажу «ніч», ви заплющуєте очі і починаєте обчислення. Коли я говорю «день», ви розплющуєте очі і називаєте відповідь.
3+1+2-4+5+1-4+6 6+3-7+6+2-5+4-8
3.     Гра «Правильне —хибне»
— Які рівності істинні (правильні), а які — хибні (неправильні)?
16 + 0 = 16-0                   25 + 3 = 30-3                    42 + 5 = 20 + 27
10 + 4 = 16-4                   16 + 2=10 + 8                   67-30 = 47-10
4.     Хвилинка каліграфи (с. 13)
— Запишіть числа, вставляючи пропущені.
5.     Математичний диктант
*   Збільшити на 4 числа: 32; 64; 20; 15.
*   Зменшити на 5 числа: 17; 78; 55; 88.
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми повторимо назви компонентів дій додавання і віднімання.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 14-15)
Учні пригадують і повторюють за таблицею у підручнику назви компонентів дії додавання.
Завдання 61. Самостійна робота
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
Самодиктант
•   1-й доданок 20; 2-й доданок 5, знайди суму.
*   Запиши число 40 у вигляді суми двох однакових доданків.
•   Знайди суму найменшого та найбільшого одноцифрових чисел.
•   Запиши у вигляді с> ми розрядних доданків числа: 32; 17;66;97.
Завдання 62. Колективне опрацювання матеріалу
— Складіть і розв'яжіть задачу за малюнком.
Якщо невідому кількість листочків дівчинки позначити буквою х, то можна записати рівність 4 + дг = 18. Це — рівняння.
Пригадай? Щоб знайти невідомий доданок, потрібно від суми відняти відомий доданок.
Задачу можна розв'язати так:
4 + *= 18
х= 18-4
лг-14
Відповідь: 14 листочків у дівчинки.
Число 14 —розв'язок рівняння.
Рівняння — це рівність, що містить невідоме.
Завдання 63
—  Розв'яжіть рівняння за зразком.
Один учень біля дошки розв'язує І пояснює.
Завдання 64
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює. Завдання 65. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. Завдання 66
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
2.      Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Колективне виконання завдань 1) Відновіть «ланцюжки*:
Доданок,..., сума. .... від'ємник,...
2)Обчислюваний «ланцюжок».
У зошитах учні пишуть тільки відповіді:
Зменши 19 на 6, доданок 5 .... від'ємник 6 .... доданок 7 .... від'ємник 9 .... доданок 10 .... доданок 16. Якщо ви дістали число 36, то обчислили правильно.
3) Андрій накреслив 9 чотирикутників, а Тарас — 5 трикутників. Хто накреслив більше фігур? На скільки більше? Під час аналізу задачі на дошці записується коротка умова.
— Хто більше накреслив фігур? Як дізнатися, на скільки більше? Пояснюючи розв'язання («Чому для відповіді на питання потрібно від
9 відняти 5?»), слід згадати правило: «Щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше іншого, потрібно від більшого числа відняти менше».
— Змініть умову задачі так, щоб вона розв'язувалася дією додавання.
При складанні другої задачі слід звернути увагу дітей на те, що змінити треба тільки питання, умова задачі залишається тією самою.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Самостійна робота
45+1              18-2               94-1            40-20         43-3            31 т 10
15 + 3            14 + 4            25+10         97-90
4.     Розв'язування логічних задач
*   Павло старший від Ясі на 6 років, а Віталіна молодша від Павла на 4 роки. Хто старший: Яся чи Віталіна? (Віталіна) На скільки років? {На 2)
• У Даринки дві спідниці: червона і синя — і дві блузи: в квіточках і в цяточку. Скільки різних нарядів є у Даринки? Розв'язання видно з таблиці:
Відповідь: 4 наряди.
V.    ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Яке завдання найбільшо сподобалося?
—  Яке — здалося складним?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 15, завдання 68; 69.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4161 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть