загрузка...
Математика 2 кл. Урок 93. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 5 - 18 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 18 » Математика 2 кл. Урок 93. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 5
14:37
Математика 2 кл. Урок 93. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 5
Мета: вправляти учнів у розв'язуванні вправ і задач на засвоєння таблиць множення і ділення; повторити вивчений матеріал; розвивати пам'ять, увагу; виховувати почуття товариства.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 5
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 124,завдання 760;761)
Завдання 760
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 761
— Прочитайте складену за розв'язанням задачу.
2.     Аналіз результатів самостійної роботи, виконання відповідних завдань
3.     Усна лічба
1)     Гра «Склади приклад».
Даються числа 5; 8; 12; 18; 36. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями.
2)     Гра «Крокуй і рахуй».
Троє учнів змагаються між собою. Вони стають в одну лінію. Учитель стає поряд із першим учнем, вони одночасно роблять перший крок, під час якого учитель говорить, припустимо: «п'ять». Учень має швидко «налаштуватися» на це число і, роблячи наступні кроки, говорити: «десять, п'ятнадцять, двадцять» і т. п. на кожен крок по числу. Учитель йде з ним у ногу, не даючи уповільнити крок. Як тільки учень сказав неправильне число, вони відразу зупиняються, до кінця гри сходити з цього місця не можна.
Те саме виконують інші гравці по черзі. Перемагає той, хто зупиниться далі.
4.     Усне розв'язування задач
1)Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків — у 3 рази більше. Скільки маслюків знайшов Михайлик?
2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків — на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка?
3) У перший день доярка надоїла 18 л молока, у другий день — в 2 рази менше, ніж у перший, а в третій день — на 2 л менше, ніж у другий. Скільки літрів молока надоїла доярка в третій день?
5.     Хвилинка каліграфії
— Запишіть числа, названі в грі «Крокуй і рахуй».
6.     Математичний диктант
•   Добуток чисел 2 і 5 збільшити на 50.
•   Добуток чисел 5 і 9 зменшити на 18.
•   Частку чисел ЗО і 5 збільшити на 12.
•   Знайти третину числа 21.
•   Знайти половину числа 18.
•   Число 6 збільшити в 5 разів.
•   Число 32 зменшити в 4 рази.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 124-125)
Завдання 762. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають записані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 763
Учні знаходять приклади, що містять помилку. Розв'язують їх правильно.
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
Завдання 764. Самодиктант
•   Знайди частку чисел 35 і 5.
•   Від добутку чисел 4 і 8 відніми 2.
•   Суму чисел 18 і 12 зменш у 5 разів.
•   Різницю чисел 40 і 8 зменш у 4 рази.
Самостійне виконання завдання. Один учень працює за закритою дошкою.
Завдання 765. Письмове виконання завдання з коментуванням
Завдання 766. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 767
Учні креслять у зошиті квадрат зі стороною 5 см. Учень біля дошки пояснює, як знайти його периметр.
Завдання 768
На дошці креслиться поданий малюнок.
— Скільки прямокутників на малюнку? (8) А квадратів? (2)
Завдання 769
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток на с 71)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Розв'язування вправ і задач на засвоєння таблиці ділення на 5
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 125, завдання 771; 772.

ДОДАТОК ДО УРОКУ
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Розв'язування задачі з поясненням
В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків — у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні?
— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому? Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому? Якою дією дамо відповідь на питання задачі? Чому?
2.     Розв'язування задачі із взаємоперевіркою
Було — 20 прикл.
Розв'язав — по 4 прикл. 2 стовп.
Залишилося — ?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
1) Завдання 770.
Троє клоунів — Тім, Рудий та Соня — живуть в одному під'їзді на різних поверхах: п'ятому, сьомому, восьмому. Тім живе не нижче, а Рудий не вище за Соню. Хто з клоунів на якому поверсі живе? (Тім — на восьмому. Соня — на сьомому. Рудий — на п'ятому.)
2) На змаганнях із гандболу гравці однієї команди набрали 21 очко, що у 3 рази більше, ніж інша. Яким був рахунок у грі? (21 : 7)
3)У зайців, які гралися на галявині, 18 вух. 4 зайці заховалися. Скільки зайців залишилося на галявині? (18 : 2 = 9; 9 — 4 = 5)
3) Три білочки збирали горіхи. Перша зібрала 6 горішків, друга — 5, а третя — лише один. Але білочки поділили всі горішки порівну. Скільки горіхів віддала третій білочці перша і скільки — друга? (Перта — 2, друга — 1)

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3548 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть