загрузка...
Математика 2 кл. Урок 1. Нумерація чисел 1-20. Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування простих задач - 5 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 5 » Математика 2 кл. Урок 1. Нумерація чисел 1-20. Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування простих задач
13:50
Математика 2 кл. Урок 1. Нумерація чисел 1-20. Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування простих задач

Математика 2 кл. Урок 1. Нумерація чисел 1-20. Додавання і віднімання в межах 20. Розв'язування простих задач

Мета: повторити нумерацію чисел 1-20; удосконалити обчислювальні навички, вміння розв'язувати прості задачі; розвивати кмітливість, мислення учнів; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок, Починається урок. Щоб урок минув цікаво. Всі беремося до справи.
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Ознайомлення з підручником «Математика»
2.     Гра «Лічіть через З»
Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «три». Торкнутися руками ніг, плеснути в долоні — «шість» іт. д.
3.     Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10 
Завдання: знайти приклади з однаковими відповідями.
8-4                         5+2                        4+2
4+3                       10-3                         9-4
9-7                         9-3                         3+3
7-2                         6-4                         3+2
8-3                         10-6                       10-5
4.     Хвилинка каліграфії
—  Записати всі числа другого десятка.
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Сьогодні ми будемо повторювати нумерацію чисел від 1 до 20.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота за підручником (с.5-б)
Завдання 1. Усне виконання завдання
—  Розгляньте малюнок на с. 4. Скільки дівчаток сидить у першому ряду? А хлопчиків? Кого більше? Менше? На скільки менше? Скільки хлопчиків сидить у другому ряду? А дівчаток? Скільки дітей сидить у першому ряду? А у другому? Скільки всього місць у залі? А глядачів? Порахуйте зручним способом.
Завдання 2. Робота в парах
—  Поставте якомога більше запитань одне одному за малюнком. Познайомтеся з новими героями, які зустрінуться на сторінках підручника.
Завдання 3. Усне виконання завдання
—  Прочитайте числа: 3; 13; 9; 1; 12; 10; 20; 7; 11; 15.
—  Скільки серед чисел двоцифрових? одноцифрових?
Завдання 4
—  За малюнком поясніть, як складено вирази. Обчисліть їх значення. Учні з місця пояснюють вирази за малюнком та обчислюють їх.
Завдання 5. Виконання дій за допомогою числового променя Один учвиь біля дошки пояснює розв'язання. Завдання 6. Робота в групах
—  Розгляньте малюнок. Які цифри є на квіточках? Складіть рівності на додавання, використовуючи ці числа за зразком.
Завдання 7. Розв'язування задачі за коротким записом
Колективне складання задач, їх аналіз. Самостійне розв'язування.
Один учень працює за закритою дошкою.
Завдання 8. Усне виконання завдання
—  Об'єднайте геометричні фігури у групи: за формою, за кольором, за розміром. Як називають ці групи? (-За формою — трикутні, круглі: за кольором — жовті, голубі; за розміром — малі, великі.)
2.     Фізкультхвилинка
Раз— підняли руки вгору. Два — схилилися додолу. Не згинайте, діти, ноги. Як торкнетеся підлоги. Рил. два. три, чотири — Треба знову прямо стати. П'ять, шість, сім, вісім — І спочатку починати.
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток нас. 13)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. 
РЕФЛЕКСІЯ
—  Що ми повторювали сьогодні на уроці?
—  За допомогою яких знаків записуються числа? Скільки існує цифр?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 6, завдання 9; 10.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4917 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть