загрузка...
Математика 2 кл. Урок 3. Розрядний склад двоцифрових чисел. Порівняння виразів - 5 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 5 » Математика 2 кл. Урок 3. Розрядний склад двоцифрових чисел. Порівняння виразів
14:05
Математика 2 кл. Урок 3. Розрядний склад двоцифрових чисел. Порівняння виразів

Математика 2 кл. Урок 3. Розрядний склад двоцифрових чисел. Порівняння виразів

Мета: повторити розрядний склад двоцифрових чисел; формувати вміння порівнювати вирази; розвивати уяву; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав уже дзвінок, Всіх покликав на урок. Тому дружно всі сідаємо, Працюмати починаємо.
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток нас. 14)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми повторимо розрядний склад чисел.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 8)
Завдання 20. Колективне опрацювання матеріалу
—  Прочитайте числа в таблицях. Яке число у кожній таблиці найменше? найбільше?
Завдання 2І Коментоване розв'язування завдання за зразком Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах. Завдання 22
Один учень біля дошки розв'язує І пояснює. Завдання 23. Фронтальний аналіз задачі
Під час відтворення змісту задачі учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 24
Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
2.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Гра «Математична естафета»
Клас по рядах об'єднується у 3 команди. На дошці — вирази:
6+2                                   5+4                                   7+3
До дошки виходять по одному учневі одночасно від кожної команди. їх завдання полягає в тому, щоб правильно і швидко знайти значення виразу, скласти інший вираз з цими числами і передати естафету наступному учасникові. Учні у командах складають «ланцюжок» взаємопов'язаних виразів виду:
6+2-8                              5+4-9                               7+3-10
2+6=8                             4+5=9                              3+7-10
8-2=6                              9-4=5                               10-7=3
8-6-2                               9-5-4                                10-3-7
Гра триває до тих пір, поки учні кожної команди не складуть усі вирази з цими числами. Перемагає команда, яка раніше за інших правильно складе •ланцюжок» взаємопов'язаних виразів.
2.     Колективне виконання завдань
1) Якими монетами можна дати 10 копійок здачі? Розгляньте різні варіанти.
2) Тато купив 8 кг капусти і 2 кг буряків. Про що можна дізнатися за цими даними?
3) Розв'яжіть і порівняйте задачі.
а)  На галявині росло 6 грибів. Білка зірвала 3 гриби. Скільки грибів залишилося?
б)  На галявині росли гриби. Білка зірвала (і грибів, а потім — ще 8 гриби.
— Скільки всього грибів зірвала білка?
—  Чим схожі задачі? Чим відрізняються? Чому перша задача розв'язується відніманням, а друга додаванням?
3.     Офтальмологічна пауза
•   Раз — наліво, два — направо. Три — вгору, чотири — вниз. А тепер по кругу дивимося. Щоб краще бачити світ.
4.     Самостійна робота
60 + 3+1                                             63-3-1
65-5 + 4                                              50+5-4
39-3-3                                                 3 + 70-6
86 + 0                                                 100-0
5.     Розв'язування логічних задач
•   Із-під воріт видно 8 котячих лап. Скільки кішок у дворі? (2)
•   Із дупла виглядали 8 хвостів білок. Скільки білок у дуплі? (8)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чи з усіма завданнями вдалося виоратися?
—  Які знання та навички вам стали у пригоді під час виконання завдань?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 8, завдання 25; 26.
ДОДАТОК ДО УРОКУ З
1.     Перевірка домашнього завдання (с 7-8,завдання 18; 19)
Завдання 18
—  Прочитайте вирази з однаковими відповідями; вирази, у яких у відповіді десятків більше, ніж одиниць; десятків менше, ніж одиниць; відповідь — найменша цифра.
Завдання 19
—  Скільки кеглів збив Дмитро?
2.     Робота за таблицею
Скільки десятків і скільки одиниць містить кожне число? Назвіть число, у якому найбільше десятків; найменше одиниць. Яке число найменше? найбільше?
3.     Хвилинка каліграфії з логічним завданням
— З'ясуйте закономірність І продовжіть ряд чисел. 13; 2; 13; 5; 13; 8;?;?.
4.     Математичний диктант
•   Запишіть цифрами числа: дванадцять, вісімдесят чотири, двадцять шість, п'ятдесят два;
•   запишіть «сусідів» числа 69;
•   запишіть суму чисел 23 і 36;
•   запишіть різницю чисел 99 і 6;
•   запишіть, на скільки 18 більше 15; "  запишіть, на скільки 81 менше 94.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2510 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть