загрузка...
Математика 3 клас. Урок 100. Ділення круглого числа на кругле - 3 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 3 » Математика 3 клас. Урок 100. Ділення круглого числа на кругле
12:27
Математика 3 клас. Урок 100. Ділення круглого числа на кругле

Мета: пояснити учням прийом ділення круглого числа на кругле способом добору [180:60); вдосконалювати навички розв'язування задач на знаходження четвертого пропорційного; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення круглого числа на кругле
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 846
—  Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (600 : 300 = 2; 1000:500=2; 800:400=2).
—  Прочитайте приклад, що залишився. (300:100 = 3)
Завдання 847
—  Скільки метрів тканини потрібно для пошиття 9 таких костюмів? (21:7•9 = 27(м))
2.     Математичний диктант
•   Перший множник 10, другий — 4. Знайдіть добуток.
•   Число 10 збільшіть у 6 разів.
•   Перший множник 20, другий — 5. Знайдіть добуток.
•   Ділене 800, дільник 20. Знайдіть частку.
•   Ділене 200, дільник 4. Знайдіть частку.
•   На яке число треба помножити 9, щоб отримати 900?
•   На яке число треба розділити 49, щоб отримати 7?
•   Знайдіть добуток чисел 80 і 4.
•   Знайдіть частку чисел 120 і 10.
•   Яке число треба розділити на 5, щоб отримати 100?
•   Яке число треба помножити на 15, щоб отримати 150?
•   Знайдіть добуток чисел 20 і 4.
Відповіді: 40; 60; 100; 40; 50; 100; 7; 320; 12; 500; 10; 80.
3.     Робота за підручником (с. 130)
Завдання 848
—  Які числа треба вставити, щоб рівності стали істинними?
81 : 9 • 6 = 54                       8 • 8 + 6 = 70                        800 : 200 : 2 = 2
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні па уроці ми продовжимо вивчати прийоми ділсппя круглого числа на кругле способом добору, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 13О)
Завдання 849. Колективне опрацювання матеріалу
Учні виконують з поясненням ділення круглих чисел способом добору.
Наприклад:
180:30 = ?
ЗО • 2 = 60 — число 2 не підходить;
ЗО • 3 = 90 — число 3 не підходить;
ЗО • 4 = 120 — число 4 не підходить;
ЗО • 5 = 150 — число 5 не підходить;
ЗО • 6 = 180 — число 6 підходить.
Отже, 180 : ЗО = 6.
Учитель може запропонувати учням інший спосіб розв'язання.
Наприклад:
180 : 60 = 18 дес. : 6 дес. = З
2.    Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с 730)
Завдання 850
Учні складають вираз та обчислюють його значення.
(200-20): 20 = 9
Завдання 851
—  Повторіть запитання задачі. Більше чи менше число, ніж 12, отримаємо у відповіді? Чому?
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба .тати два числові значення: 1 — скільки пошиють піджаків (відомо — 8), та 2 — ви трату тканини за 1 піджак (невідомо).) Якою дією відповімо на питання задачі? (Дією множення)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, тому що ми не знаємо витрату тканини на 1 піджак — це однакова величина, тому її можна знайти за двома даними величинами 1-го випадку.)
—  Що треба знати, щоб знайти витрату тканини на 1 піджак? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну довжину тканини (відомо — 12 м), та 2 — кількість пошитих піджаків {відомо — 4 піджаки).) Якою дією відповімо на питання? (Дією ділення)
— Тепер можна відповісти на питання задачі? (Так)
—  Розкажіть план розв'язання цієї задачі. (Першою дією дізнаємося про од пакову величину — витрату тканини на 1 піджак. Другою дією відповімо на питания задачі, дізнаємося, скільки тканини потрібно на пошиття 8 таких піджаків.)
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Розв'язання 1)12:4 = 3 (м) — витратили на 1 піджак; 2) 3 - 8 = 24 (м)
Відповідь: 24 м тканини потрібно на пошиття 8 таких піджаків.
Завдання 852
V    Колективне складання задач.
2)     Самостійне розе 'язування зада чі.
Завдання 853
— Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: І — продуктивність праці (невідомо) і 2 — час роботи (ві домо — 2 дні).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією множення)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Не можна, ми не знаємо продуктивність праці.)
—  Що треба зпати, щоб дізпатися про продуктивність праці? {Два числові значення: 1 — продуктивність протягом 6 днів (невідомо) та 2 — на скільки сівалок більше ремонтуватимуть за 1 годину протягом 2-х днів (відомо — на 2).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією додавання)
—  Чи можна відразу відповісти на це питання? (Не можна, ми не знаємо продуктивність праці протягом 6 днів.)
—  Що треба знати, щоб про це дізнатися? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну кількість відремонтованих сівалок (відомо — 42) та 2 — час роботи (відомо — 6 днів).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
—  Чи можна відразу відповісти на це питання? (Так)
—  Далі учням пропонується скласти план розв'язування задачі і записати розв'язання по діях з поясненням.
План
1) Скільки сівалок відремонтувала майстерня за 1 день?
2) Скільки сівалок відремонтує майстерня за 1 день?
3) Скільки сівалок відремонтує майстерня за 2 дні? Розв'язання
1) 42 : 6 = 7 (сів.) — відремонтувала майстерня за 1 день; 
2) 7 + 2 = 9 (сів.) — відремонтує майстерня за 1 день; 
3) 9•2 = 18 (сів.)
Або: (42 : 6 + 2) • 2 = 18 (сів,)
Відповідь: 18 сівалок відремонтує майстерня за 2 дні.
Завдання 854. Самостійне розв'язування задачі Один учень працює біля дошки.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
В одному мішку 48 кг борошна, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює чверть половини всієї муки?
Розв'язання
Якщо в другому мішку наполовину менше, ніж у першому, то в другому мішку — половина першого.
48 : 2 = 24 (кг) — борошпа в другому мішку;
48 + 24 = 72 (кг) — борошна в обох мішках.
Чверть половини всієї муки — це її восьма частина. 72 : 8 = 9 (кг) — складає чверть половини всієї муки. Відповідь: 9 кг.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Яким способом розв'язання прикладів на ділення ми користувалися сьогодні на уроці? (Способом добору) Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Математика 3 клас. Ділення круглого числа на кругле
С. 130, завдання 855; 856.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1570 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть