загрузка...
Математика 3 клас. Урок 101. Вивчені випадки ділення - 3 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 3 » Математика 3 клас. Урок 101. Вивчені випадки ділення
12:32
Математика 3 клас. Урок 101. Вивчені випадки ділення

Мета: узагальнити вивчені випадки ділення круглого числа на кругле способом добору; вдосконалювати навички розв'язування складених задач на 2-4 дії; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Вивчені випадки ділення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 855
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. (340:170 = 2; 180 : 60 = 3, 240:60 = 4)
Завдання 856
—  Скільки сторінок надрукує одна друкарка за 6 год? (40 :4 :2 = 5 (стар.))
2.     Гра «Ланцюжок» 7-8-2: 9-5 + 30+5 = 65
3.     Розв'язування прикладів з поясненням
20•3                 23•4                 90:30              5•14
40:2                 15•6                  48:2               34•3
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми узагальнимо вивчені випадки ділення круглого числа на кругле способом добору, продовжимо роботу над складеними задачами.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 131)
Завдання 857. Усне розв'язування кругових прикладів
Ознайомлення з правилом
Щоб поділити число, яке закінчується нулями, на 10, потрібно в цьому числі відкинути справа один нуль. Щоб поділити число, яке закінчується нулями, на 100, потрібно в цьому числі відкинути справа два нулі.
Завдання 858. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
60 : 10 = 6                              800 : 10 = 80                     1000 : 10 = 100
300 : 100 - 3                          100 : 10 = 10                      500 : 100 - 5
Завдання 859
Учні виконують ділення способом добору:  1-й стовпчик — з комент ванням, решта прикладів — самостійно.
60 : 20                  90 : 30                         80 : 20
600 : 200             900 : 300                      800 : 200
Фізкультхвилинка
Завдання 860
Учні колективно складають і самостійно розв'язують рівняння.
х•100 = 200                                                200: х = 100
Завдання 861
—  Про що йдеться в задачі?
—  Запишіть задачу коротко.
2 блен. за 6 хв. 60 скл. 1 блен. за 7 хв. — ?
—  За коротким записом поясніть числа задачі і питання.
—  Поміркуйте, що достатньо знати, щоб відповісти на питання задачі?
—  Складіть план розв'язання задачі.
1) Скільки склянок фреш-соку можна виготовити двома блендерами за 1 хв?
2) Скільки склянок фреш-соку можна виготовити одним блендером за 1 хв?
3) Скільки склянок фреш-соку можна виготовити одним блендером за 7 хв?
—  Запишіть розв'язання задачі.
1) 60 : 6 = 10 (скл.) — можна виготовити двома блендерами за 1 хв; 
2) 10:2 = 5 (скл.) — можна виготовити одним блендером за 1 хв; 
3) 5•7 = 35 (скл.)
Відповідь: 35 склянок фреш-соку можна виготовити одним блендером за 7 хв.
Завдання 862
—  Що достатньо знати, щоб відповісти на питання задачі? (Два числових значення: І — банок було (невідомо) і 2 — скільки банок поставили (невідомо).) Якою дією відповімо на питання задачі? (Дією віднімання)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Не можемо, бо не знаємо обидва числових значення.)
—  Що достатньо знати, щоб дізнатися, скільки було банок?
—  Що достатньо знати, щоб дізнатися, скільки банок поставили?
—  Чи можемо на ці питання відповісти відразу? (Можемо, тому що відомі обидва числові значення.)
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією ми дізнаємося, скільки банок було. Другою дією ми дізнаємося, скільки банок поставили. Третьою дією ми дізнаємося, скільки банок залишилося.)
2.     Самостійна робота із наступною самоперевіркою
1000:200                          120:20                              800:200
600 : 200                          400 : 200                          420 : ЗО
210:30                              240:30                              720:40
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
Завдання 863
Сергійко взяв 3 монети. Якими могли бути ці монети, якщо Сергійко взяв 20к.?(10к.,5к„5к.)
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що треба зробити, щоб поділити число, яке закінчується нулями, на 10?
—  Що треба зробити, щоб поділити число,  яке закінчується нулями, на 100?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Вивчені випадки ділення
С. 131, завдання 864; 865.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1487 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть