загрузка...
Математика 3 клас. Урок 102. Ділення на двоцифрове число - 3 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 3 » Математика 3 клас. Урок 102. Ділення на двоцифрове число
12:38
Математика 3 клас. Урок 102. Ділення на двоцифрове число

Мета: ознайомити учнів з новим прийомом позатабличного ділення; закріпити раніше вивчені випадки позатабличного множення і ділення; вдосконалювати навички розв'язування задач; розвивати мислення; виховувати Інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення на двоцифрове число
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 864
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — одноцифрові числа. (50 : 10 = 5; 900 :100 = 9; 600: 300 = 2; 80 :40 = 2)
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — двоцифрові числа. (700 :10= 70; 900:90 = 10)
Завдання 865
—  Скільки коштує 5 таких порцій морозива? (80:20 • 5 = 20 (грн))
2.     Гра-змагання між рядами
1 и ряд                           2-й ряд                               Зйряд
14•4                                 7•6                                     18•3
8•9                                   16•6                                   7•14
27•2                                 9•7                                     5•16
40•10:100                        6•100:10                           200:100•10
50-10: 10                         300:100•10                       2•5-100
8•100: 10                        1•4•100                             80 + 400:100
3.     Розв'язування прикладів з коментуванням
—  Міркуйте так: 72 : 9 = 8, оскільки 9 • 8 = 72.
48:8                                                        21•3
56 : 7                                                      18•4
32:4                                                        48•2
4.     Робота за підручником (с. 132)
Завдання 866
Учні самостійно виписують усі числа, які діляться на 4. (16; 20; 28; 40; 80)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з прийомом ділення на двоцифрове число, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 132)
Завдання 867. Робота в групах
—  Розгляньте і поясніть, як виконали ділення. 
51: 17 = ?
17•2-34 — число 2 не підходить;
17•3= 51— число 3 підходить.
Отже, 51 : 17 = 3.
Висновок. Щоб поділити 51 на 17, потрібно дібрати таке число, яке в добутку з числом 17 дасть число 51.
При діленні двоцифрового числа на двоцифрове при підборі частки доводиться кожного разу перевіряти, яке число вийде при множенні дільника на передбачувану частку, чи дорівнює воно діленому (тоді частка знайдена правильно), або менше (більше) за нього (тоді потрібно спробувати інше число, яке, відповідно, більше або менше за те, що перевірялося).
Далі вчитель ознайомлює учнів з більш раціональним способом проб, застосовуючи прикидку:
51: 17=[]                                                   []•17=51
Прикидка: шукаємо таке число, яке при множенні на одиниці дільника, 7, дає результат, що закінчується одиницями діленого, 1. При множенні 3 на 7 у результаті отримаємо число 21, воно закінчується 1. Чи є інші такі числа? (Пі) Випробуємо лише число 3: 3 - 17 - 51. Висновок: число 3 є часткою чисел 51 та 17.
Пам'ятка «Ділення двоцифрового числа па двоцифрове число» (Спосіб випробування з прикидкою)
•   Розділити число а на число Ь означає знайти таке число с, яке при множенні на дільник Ь дає ділене а.
а : b = с, тому що с • b = а
•   Це число будемо знаходити випробуванням, застосовуючи прикидку:
—  шукаю таке число, яке при множенні на одиниці дільника дає одиниці діленого;
—  записую його;
— думаю, чи є ще такі числа; записую їх;
—  випробовую множенням всі записані числа;
—  роблю висновок.
75:15 = []                                                 []•15 = 75
3;5
3•15 = 45 
5•15 = 75
75 : 15 = 5, тому що 5 • 15 = 75
Завдання 868. Коментоване розв'язування прикладів за зразком 
2.    Фізкультхви линка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с. 732)
Завдання 869. Робота в парах
Учні знаходять частку способом добору.
72 : 18 = 4                42 : 14 = 3                96 : 24 - 4                63 : 21 = З
75 : 25 = 3                80 : 16 = 5                75 : 15 = 5                54 : 18 = З
Завдання 870
Учні розв'язують тільки ті рівняння, які розв'язуються дією ділення. 
х • 16 = 64                          240 : х = 80                        600 : х = 300
х=4                                      х=3                                      х=2
Троє учнів працюють біля дошки.
Завдання 871
—  Прочитайте задачу.
—  Що запитується у задачі?
—  Що знайдемо першою дією? (Скільки фірма закупила стільців?)
—  Якою дією? (Дією множення)
—  Що дізнаємося в другій дії? {Скільки стільців у кожній кімнаті?)
—  Якою дією? (Діленням)
—  Розв'яжіть задачу, склавши вираз. Розв'язання
14-4:7 = 8 (cm.)
Відповідь', 8 стільців у кожній кімнаті.
Завдання 872
Учні повторюють умову за коротким записом. Після цього самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки. Розв'язання
1) 36 : 6 = 6 (кг) — вистачить 3 вівцям на 1 день;
2) 6 : 3 = 2 (кг) — вистачить 1 вівці на 1 день; 3)20: 2 = 10 (віє.)
Відповідь: 10 вівцям вистачить 20 кг силосу на день.
Завдання 873. Самостійне розв'язування задачі
Один учень працює біля дошки.
Розв'язання 
1)75 : 3 = 25 (л) — молока потрібно для 1 кг вершків; 
2)100:25 = 4(л)
Відповідь: 4 кілограми вершків фермер виготовить зі 100 л молока.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
У класі 25 учнів. З них 6 учнів не вміють грати або в шашки, або в шахи. 18 учнів уміють грати у шашки, 20 — у шахи. Скільки учнів класу грають і в шашки і в шахи?
Розв'язання
Відомо, що 18 учнів грають у шашки, тому 25 — 18 - 7 учнів не вміють грати в шашки. 7 — 6 = 1 учнів не вміють грати в шашки, але можуть вміти грати в шахи. Так як 20 учнів вміли грати в шахи, то 20 — 1 = 19 учнів могли грати і в шахи, і в шашки.
Відповідь: 19 учнів.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Що треба зробити, щоб двоцифрове число поділити на двоцифрове?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Ділення на двоцифрове число
с. 133, завдання 874; 875.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2828 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть