загрузка...
Математика 3 клас. Урок 103. Правило ділення числа - 3 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 3 » Математика 3 клас. Урок 103. Правило ділення числа
12:49
Математика 3 клас. Урок 103. Правило ділення числа

Мета: повторити прийоми ділення на двоцифрове число способом добору; вдосконалювати навички розв'язування задач на знаходження суми двох доданків з даними, позначеними буквами; розвивати мислення; виховувати Інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Правило ділення числа
І.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 874
Прочитайте приклади з однаковими відповідями (48:16 = 3; 96 : 32 = 3; 84 : : 21 =4; 68:17= 4)
—  Який приклад не має пари? (72 :12 = 6)
Завдання 875
—  Скільки коштують шість таких чашок? (480:12 • 6 = 240 (грн))
2.     Робота в парах
—  Знайдіть логічну залежність між числами першого і другого рядів та заповніть порожні віконця.

 


 

1-й ряд 450: 10 350 : 350 800: 1 75:5 0:84 82:82
Гра-змагання між рядами
2 и ряд
400 : 100
99:9
900:3
400:1
48:8
810:9
3-й ряд
96:3
80:5
140: 7
100:2
60:2
45: 5
4.    Хвилинка каліграфії (с 133)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо ділення на двоцифрове число способом добору, продовжимо роботу над задачами.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ И СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 133-134)
Завдання 876. Робота в парах
— Уставте такі знаки дій, щоб рівності стали істинними.
4•8 + 9 = 41                                      7•5 + 25 = 60
63: 7:3 = 3                                        23-3-2 = 18
66-36:5-6                                          56:7•4 = 32
Завдання 877. Коментоване розв'язання прикладів Учні знаходять частки способом добору.
45:15 = З                 63 : 21 = 3                 36 : 12 = 3                 52 : 13 = 4
Завдання 878. Робота в групах
— Визначте, які числа потрібно вставити замість букв, щоб отримати істинні рівності.
15•3 = 45                                                   96:4 = 24
5•200=1000                                              5:5 = 1
Завдання 879
6 кор. по 8 грн 4 кор. по а грн
Пояснивши за коротким записом числа задачі і питання, учні згадують правило знаходження вартості покупки за відомими ціною та кількістю та записують розв'язання задачі, склавши вираз:
8•6 + а•1
Відповідь: 8 • 6 + а • 7 грн — вартість покупки.
Завдання 880
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Розв'язання
4 • 2 + 6 • t, якщо t = 4, то 4 • 2 + 6 • 4 = 32 (дер.)
Завдання 881. 
Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. Розв'язання
5 • 3 + k • 2, якщо k = 7, то 5 • 3 + 7 • 2 = 29 (кв.)
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 882.
Числа 0; 1; 2; 3; 4 додали, а потім їх же перемножили. Що більше: сума цих чисел чи їх добуток? (Сума, бо добуток дорівнює нулю.)
2) В одному мішку 48  кг борошна, а в другому — наполовину менше. Чому дорівнює чверть половини всієї муки?
Розв'язання
Якщо в другому мішку наполовину менше, ніж у першому, то в другому мішку — половина першого.
48 : 2 = 24 (кг) борошна в другому мішку.
48 + 24 = 72 (кг) борошна в обох мішках.
Чверть половини всієї муки — це її восьма частина.
72 : 8 = 9 (кг) — складає чверть половини всієї муки.
Відповідь: 9 кг.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Якою дією можна перевірити дію множення?
—  З якою дією пов'язане множення?
VI.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Правило ділення числа
С. 134, завдання 883; 884.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1388 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть