загрузка...
Математика 3 клас. Урок 106. Побудова прямокутника - 5 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 5 » Математика 3 клас. Урок 106. Побудова прямокутника
10:02
Математика 3 клас. Урок 106. Побудова прямокутника

Мета: вправляти учнів у діленні на двоцифрове число способом послідовного ділення; закріпити вміння розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; вдосконалювати навички розв'язування рівнянь; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Побудова прямокутника
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 902
—  Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (54 : 18 = 3; 45 : 15 = = 3; 72:24 = 3)
—  Прочитайте приклад з найменшою відповіддю (36 : 18 = 2); з найбільшою відповіддю (84 :14    6).
Завдання 903
—  Скільки овочів на одній тарілці? ((12 + 8): 4 = 5 (ов.))
2.     Математичний диктант
•   Яке число в 6 разів менше за 420?
•   Яке число на 6 менше за 420?
•   У скільки разів число 900 більше за 100?
•   На скільки число 900 більше за 100?
•   У скільки разів число 10 менше за 400?
•   На скільки число 10 менше за 400?
•   Яке число в 6 разів більше за 13?
•   Яке число на 6 більше за 13?
•   Яке число в 7 разів менше за 77?
•   Яке число на 7 менше за 77?
•   Яке число зменшили в 3 рази й отримали 70?
•   Яке число зменшили на 3 й отримали 70?
Відповіді: 70; 414; 9; 800; 40; 390; 78; 19; 11; 70; 210; 73.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми ділення на двоцифрове число» продовжимо роботу над задачами.
IV.   ЗАКРІПЛЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 136-137)
Завдання 904. Робота в парах
— Запишіть усі двоцифрові числа, у яких сума кількості десятків і одиниць дорівнює 4. (13; 31; 22; 40)
Завдання 90S. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
96 : 16 = 6          90 : 15 = 6          48 :12 = 4          75 : 15 = 5          600 : 300 = 2
Завдання 906. Коментоване розв'язування рівнянь Учні пригадують, як знайти множник і дільник.
Завдання 907
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує умову і розв'язує задачу.
За 3 кг — 36 грн
За 5 кг — ?
Розв'язання
1)36 : 3 = 12 (грн) — коштує 1кг; 
2)12•5 = 60 (грн)
Відповідь: 60 грн коштують 5 кг мандаринів.
Завдання 906
Фронтальне вивчення змісту задачі.
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Розв'язання 
1) 55 : 5 = 11 (грн) — заплатили за 1 пару рукавичок; 
2) 11•7 = 77 (грн)
Відповідь: 77 грн вартість семи пар рукавичок.
Завдання 909
4 робітники за 5 днів — 240 колод 2 робітники за ? днів — 192 колоди
—  За коротким записом поясніть, що означають числа задачі.
—  Про що запитується в задачі?
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі?
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
—  Складіть план розв'язання задачі.
1) Скільки колод розпиляють 4 робітники за 1 день?
2) Скільки колод розпиляє 1 робітник за 1 день?
3) Скільки колод розпиляють 2 робітники за 1 день?
4) За скільки днів 2 робітники розпиляють 192 такі колоди? Один учень працює біля дошки, записує розв'язання і відповідь. Розв'язання
1) 240 : 5 = 48 (кол.) — розпиляють 4 робітники за 1 день;
2) 48 : 4 = 12 (кол.) — розпиляє 1 робітник за 1 день;
3) 192 : 2 = 96 (кол.) — розпиляють 2 робітники за 1 день; 
4) 96: 12 = 8(дк.)
Відповідь: за 8 днів 2 робітники розпиляють 192 таких колоди.
Завдання 910. Колективне розв'язування задачі
х•ЗО = 600
х=20
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 911.
Випала частина книжки, перша сторінка якої має номер 154, а номер останньої сторінки складається з тих самих цифр, але записаних у зворотному порядку. Скільки сторінок випало з книжки? (451 — 154 + 1 = 298 (епюр.))
2) Запишіть число 100 п'ятьма трійками.
Відповідь: 33 • 3 + 3 : 3 = 100.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
— Якими способами можна розділити двоцифрове число на двоцифрове?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Побудова прямокутника
С. 137, завдання 912; 913.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1116 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть