загрузка...
Математика 3 клас. Урок 108. Пропорційна залежність величин - 5 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 5 » Математика 3 клас. Урок 108. Пропорційна залежність величин
10:08
Математика 3 клас. Урок 108. Пропорційна залежність величин

Мета: показати на прикладах залежність результатів множення і ділення від зміни одного з компонентів дії; формувати вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Пропорційна залежність величин
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 921
—  Який компонент невідомий? Як знайшли? Прочитайте розв'язання рівнянь.
—  Що однакового в рівняннях? (Однакова відповідь х=4)
Завдання 922
—  Скільки метрів тканини пішло на 1 комбінезон? ((110 — 2): 12 = 9 (м))
2.     Робота в парах. Гра «Хто найшвидший?»
Розв'язування прикладів на швидкість
1 варіант
34:2                                 19•5                                   56-12•4 + 19
78:4                                  6•13                                  56:8•14
72:3                                  21•4                                  48:6 + 26•2
2 варіант
96:6                                 16•4                                  39 + 2•2 + 18
26:2                                 6•5                                    4•16 + 27:3
24:6                                 31•3                                  32: 4•12
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV.   КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1.     Робота за підручником (с. 138-139)
Завдання 923. Робота в групах
Учні «ланцюжком» складають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 924. Робота в групах
Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок: якщо ділене збільшити (зменшити) в кілька разів, то і частка збільшиться у таку саму кількість разів.
Завдання 925. Робота в групах
Учні порівнюють приклади першого і другого стовпчиків. Роблять висновок: якщо дільник збільшити {зменшити) в кілька разів, то частка зменшиться (збільшиться) у таку саму кількість разів.
Завдання 926. Усне виконання завдання з коментуванням правил Учні порівнюють значення виразів, не виконуючи обчислень.
Завдання 927. Робота в парах
(47 + 25): 9 = 8              9 • (90 - 83) = 63              90 : ЗО • 8 = 24
(10 + 8) • 3 = 54              (40 + 6): 2 = 23                60 : 3 : 4 = 5
Завдання 928 Розв'язання (96-16): 10+1-9(дн.)
Завдання 929 Розв'язання (240: 6)-4- 160(ерн)
Завдання 930 Розв'язання 64 : 32 = 2 (раз.)
2.    Самостійна робота
/ варіант
1. Задача.
Школярі посадили 3 ряди яблунь, по 15 штук у кожному ряду, і 10 рядів слив, по 16 штук у кожному ряду. Скільки всього дерев посадили?
2. Приклади.
85 - 60 : 5 + 35                                          600 : 3 + 120 •6
57-57:3 + 24                                             16•4-4•12
(28 + 36): 4 + 26 - 19                                320•2 - 400
2 варіант
1. Задача.
У Дмитрика в альбомі 5 сторінок, по 50 марок на кожній сторінці, та 11 сторінок, по 8 марок на кожній сторінці. Скільки всього марок у Дмитрика?
2. Приклади.
(90-18): 8 +27                                          (68 + 2): 7-21+33
17•3 + 2•15                                              (56 + 32): 8 + 900 : 9
60-60:4                                                     60: (3 + 2)•6
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
Сестра старша за брата на 5 років. На скільки вона буде старшою від нього через 6 років? (На 5 років)
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи вдалося розв'язати всі завдання самостійної роботи?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Пропорційна залежність величин
С. 139, завдання 931; 932.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1030 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть