загрузка...
Математика 3 клас. Урок 109. Знаходження числових виразів - 5 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 5 » Математика 3 клас. Урок 109. Знаходження числових виразів
10:23
Математика 3 клас. Урок 109. Знаходження числових виразів

Мета: повторити правила знаходження значень числових виразів, що містять кілька арифметичних дій одного чи різних ступенів без дужок і з дужками; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на пропорційну залежність величин; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Знаходження числових виразів
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 931
—  Як порівняли, не виконуючи обчислень. Прочитайте нерівності, у яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 932
—  У скільки разів сторона трикутника з рівними сторонами і периметром 36 см більша, ніж сторона шестикутника з таким самим периметром і рівними сторонами? (36 : 3): (36:6) = 2 (раз.))
2.     Аналіз самостійної роботи
3.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
•   Зменшуване 400, від'ємник — добуток чисел ЗО І 2.
•   Перший доданок — частка чисел 600 і б, другий доданок — добуток чисел 90 і 10. Знайдіть суму.
•   Перший множник 25, другий — частка чисел 300 і 100. Знайдіть добуток.
•   Суму чисел 15 і 20 збільшіть у 2 рази.
•   Від добутку чисел 12 і 6 відніміть частку чисел 9 і 1.
•   Ділене 72, дільник — частка чисел 8 і 8. Знайдіть частку. Відповіді:
400 - ЗО • 2 = 340                                    (15 + 20) • 2 = 70
600:6 + 90•10 = 1000                               12•6-9: 1 = 63
25 • (300 : 100) =75                                  72 : (8 : 8) = 72
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо порядок дій у числових виразах, що містять кілька арифметичних дій одного чи різних ступенів без дужок і з дужками.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Робота за підручником [с, 139-140)
Завдання 933. Математичний диктант
Відповіді:
80-34 = 46;
17 + 40 = 57; 5-5 = 0; 5   0 = 0.
Завдання 934. Робота в парах
— Перевірте, чи правильно визначено порядок дій у виразах? Хто з героїв виконуватиме дію першим? другим? третім?
Фізкультхвилинка
Завдання 935. Письмове виконання завдання біля дошки І в зошитах
з коментуванням правил
Учні визначають порядок дій і знаходять значення виразу.
Завдання 936
Учні колективно складають вирази та самостійно обчислюють їх значення. 
(160 - 70): ЗО - 3                                         48 - 4 • 3 = 36
(58 + 112)-(215- 102) = 57                          (167 + 234)- 125 : 25 = 396
(120 : 40) • 5 - 15                                         48 • 2 - (110 - 76) = 62
Завдання 937. Робота в парах
Учні вставляють такі числа, щоб рівності стали Істинними.
6 • 5 + 4 = 34                                              28 : 7 • 9 = 36
7•8-6 = 50                                                   64:8 + 7 = 15
Завдання 938
Учні усно за даними таблиці складають задачі і знаходять невідомі величини.
Завдання 939 Розв'язання
1) 96 : 3 - 32 (бан.) — використали банок;
2) 14 : 7 = 2 (бан.) — місткість одного пакета.
Завдання 940
Учні обчислюють довжини відрізків CD, MK і креслять їх у зошиті.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
В Оленки, Люби і Ніни є улюблені тварини. В однієї з дівчаток — кішка, у другої — собака, а у третьої — папуга. У кого яка улюблена тварина, якщо в Олени — не кішка і не папуга, а у Люби — не кішка?

 

V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Що нового дізналися?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Знаходження числових виразів
С. 140-141, завдання 941; 942.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1440 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть