загрузка...
Математика 3 клас. Урок 112. Частини - 10 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 10 » Математика 3 клас. Урок 112. Частини
09:39
Математика 3 клас. Урок 112. Частини

Мета: пояснити утворення частин способом ділення цілого на рівні частини й виділенням однієї з них; дати поняття про дріб, чисельник і знаменник дробу; вчити визначати кількість певних частин у цілому, визначати, у скільки разів певна частина менша за ціле та у скільки разів ціле більше за частину, знаходити частини від числа; навчити читати і записувати частини у вигляді дробу з чисельником 1; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Частини
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 950
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. (З • 12 — 65 : 5 = 23; 70-27• 2 + 19 = 35;42: (71 -64)•8 = 48;24 :(90-82) + 67 = 70)
Завдання 951
—  Яку задачу склали за таблицею? Прочитайте розв'язання. Розв'язання
(40 -6): 12 = 20 (бід.)
2.     Робота в групах
88:4 = К                           69:3 = А                           88:2 = Р
88:8 = 0                           99:3 = Л                           60:4 = Ф
51:3 = С                          48:3 = Б                           63:3 = Е
76:2 = Н
—  Хто з вас читав казку про Малюка і Карлсона?
—  Назвіть її автора. Дізнайтеся імена героїв, розв'язавши приклади.

 

(Карлсон і Фрекен Бок)
—  На аркушах надруковані завдання про наших героїв, прочитайте їх мовчки.
1)Фрекен Бок і Карлсон розділили порівну 100 плюшок. Скільки плюшок
дісталося кожному? 2)Фрекен Бок і Карлсон розділили порівну 2 плюшки. Скільки плюшок
дісталося кожному? 3) Фрекен Бок і Карлсон розділили порівну 1 плюшку. Скільки плюшок
дісталося кожному?
—  Чим схожі задачі? (Умовою, питанням, дією, прості)
—  Поясніть розв'язання першої задачі. (Щоб дізнатися, скільки плюшок отримав кожен, потрібно 100 розділити на 2. Кожен отримав по 50 плюшок. 100:2 = 50 (пл.))
—  Поясніть розв'язання другої задачі. 2:2 = 1 (пл.)
—  Які числа вийшли у відповідях цих задач?
—  Як називаються такі числа? (Натуральні)
Створення проблемно)'ситуації
—  Прочитайте розв'язання третьої задачі. (2 :1)
—  Хто згоден?
—  У кого інше розв'язання? Яке? 1:2
—  Поясніть його. (Плюшка була одна.)
—  Тож яке розв'язання правильне? (Друге. Перше вчитель стирає.)
—  Який результат вийде в цьому виразі? (Півплюшки)
—  Розв'язання одне, варіантів відповідей багато. Яка проблема постала перед нами? (Ми розділили, але не можемо записати відповідь.)
1:2?
—  Чи буде відповідь натуральним числом? (Ні)
—  Чому? (Це число має бути меншим за 1,а 1 — це найменше натуральне число.)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми познайомимося з такими числами, які менше за найменше натуральне число 1.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Пояснення вчителя
—  Запропонуйте, як Фрсксп Бок і Карлсон зможуть поділити плюшку. Спробуйте спочатку це на паперових плюшках, які лежать у вас на партах. (Діти намагаються виконати завдання, учитель може їх спровокувати не правильним згинанням, викликає учня показати ділення.)
(Учні мають розрізати аркуш посередині на дві рівні частини. Навпіл -тобто на дві рівні частини.)
Ллє в задачі потрібно записати результат і кожну частину позначити числом. Яким буде це число? (Ненатуральне число; менше за 1)
— У математиці, щоб розуміти одне одного, вибрали таку форму запису: 1/2.

—  Позначте числом одну частину плюшки. Покажіть.
—  Яким числом позначимо другу частину? (Таким самим: 1/2-)
—  Чому? (Ці частини рівні.)
—  Спробуйте здогадатися, як називаються ці числа. А підкаже вам те, що плюшку ділили, дробили, так говорили раніше.
—  Число 1/2 називають дробовим числом, або дробом.
Чи знаєте ви, що слово дріб — давнього походження. Воно означає частину цілого числа, всякого роду дрібницю, крупинку, крихту.
Це слово багатозначне. А в математиці термін «дріб» з'явився 200 років тому.
Чи можемо ми тепер записати відповідь до третьої задачі?(Один учень на дошці записує значення кольоровою крейдою.)                                                            .
—  Назвіть відповідь до третьої задачі. (По — плюшки дісталося кожному.)
—  Одна друга — дробове число, або дріб.
2.     Робота за підручником (с. 142-143)
Завдання 952. Колективне опрацювання матеріалу
3.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с 143-144)
Завдання 953. Робота в групах
Учні пояснюють, зі скількох рівних частин складається кожний круг на малюнку. Записують на дошці і в зошитах дроби, що позначають зафарбовані частини кругів.
Завдання 954-957. Усні вправи
Завдання 958. Колективне опрацювання матеріалу
Учні вимірюють довжину зафарбованої частини кожної смужки і порівнюють її з довжиною всієї смужки. Роблять висновок.
1/2 від 12 см — це 12 см : 2 = 6 см;
1/2 від 12 см — це 12 см : 3 = 4 см; 
1/2 від 12 см — це 12 см : 4 = 3 см.
Висновок. Щоб знайти — цілого, потрібно ціле поділити на 2. Щоб знайти — цілого, потрібно ціле поділити на 3. Щоб знайти — цілого, потрібно ціле поділити на 4.
Щоб знайти частину цілого, потрібно ціле поділити на знаменник дробу.
Завдання 959. Коментоване виконання завдання
Учні знаходять частини від чисел. Записують на дошці і в зошитах вирази.
—  Як сказати про те, скільки дісталося кожному? (Половина)
—  На скільки частин вони розділили плюшку? (На дві)
—  Скільки таких частин дісталося кожному? (Одна)
—  Як інакше можна назвати кожну таку частину? (Одна з двох; одна друга)
—  У математиці це називається так: одна друга.
1/2 від числа ЗО         1/2 від числа 40         1/2 від числа 54         1/2 від числа 14
30:5 = 6                         40:10 = 4                    54:6 = 9                     14:2 = 7
Завдання 960
За коротким записом учні пояснюють числа задачі.
—  Що означає число 18?
—  Що означає число 1/2? (Яку частину часу Маринка витратила на розв'язування задачі.)
—  Що означає знаменник 3? (Число 3 означає, що ввесь час розділили на три рівні частини.)
—  Що означає чисельник 1 ? (Число 1 означає, що лише одну таку частину витратила на розв'язування задачі.)
Учні повторюють правило знаходження частини від числа І записують розв'язання задачі. Розв'язання 18 : 3 = 6 (хв.) Відповідь: за 6 хвилин Марийка розв'язала задачу.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
1) Рибалка за 2 хвилини спіймав 4 рибини. За скільки хвилин може спіймати рибалка 8 таких рибин? (Невідомо. Задача не має розв'язання.)
2) Мій товариш ішов, п'ятак знайшов. А якщо ми підемо, скільки знайдемо? (Невідомо. Задача не має розв'язання.)
3)Коли гусак стоїть на двох лапках, його маса 4 кг. Яка маса гусака, якщо він стане на одну лапку? (4 кг)
VI.  ПІДСУМОК УРОКУ
—  Як називаються числа, які ми використовуємо при лічбі?
—  Які ще є числа в математиці? Коли вони виходять?
—  Де стоїть у записі дробу чисельник? знаменник?
—  Як знайти частину цілого?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Частини
С. 145, завдання 961; 962.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1769 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть