загрузка...
Математика 3 клас. Урок 115. Порівняння частин - 12 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 12 » Математика 3 клас. Урок 115. Порівняння частин
10:15
Математика 3 клас. Урок 115. Порівняння частин

Мета: уточнити уявлення учнів про дробові числа; вчити порівнювати дроби з чисельником 1 за допомогою засобів наочності; продовжити розвиток спостережливості, вміння порівнювати, аналізувати; виховувати самостійність.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Порівняння частин
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 980
—  Прочитайте, як ви порівняли дроби.
Завдання 981
—  Скільки зошитів залишилося? ((9 + 7) • 3 ; 3 = 16 (зош.))
2.     Хвилинка каліграфії (с. 749)
3.     Робота з дидактичним матеріалом
Запис на дошці:
1/5 3/6 4/8
—  Хто може прочитати ці записи? Що ви можете про них сказати? На партах — індивідуальний роздавальний матеріал.
—  Приготуйте кольорові олівці, послухайте уважно завдання та викопайте його.

 

—  Отже, перевіримо.
Від кожного ряду до дошки виходить учень. Діти оцінюють, порівнюють. Троє учнів працюють біля дошки.
—  Хто зможе записати дробом?
—  Хто може прочитати дроби?
—  Як називається число під рискою? над рискою?
—  Скільки натуральних чисел використано в записі кожного дробу?
—  Який знак показує, що записано дробове число?
—  Отже, що означає в записі дробу колене число?
4.    Проблемне запитання
—  А тепер я пропоную вам порівняти ці дроби. Розгляньте їх. 
1/4; 1/9; 1/2; 1/6; 1/3; 1/5; 1/11.
—  Що ьи помітили? (Знаменники у дробів різні, чисельники однакові.)
—  Знайдіть серед цих дробів найменший і найбільший?
—  З'явилося багато думок. У нас виникла проблема: як порівняти дроби з різними знаменниками?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися порівнювати дроби з чисельником 1.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота в групах
—  Щоб відповісти на це запитання, проведемо дослідницьку роботу за допомогою роздавальпого матеріалу.
У кожної групи є прямокутники, поділені на відповідну кількість частин.
1-ша група — на 4; 9 і 2 частини. (1/4; 1/9; 1/2)
2-га група — на 2; 6; 3 частини. (1/2; 1/6; 1/3)
3-тя група — на 3; 5; 11 частин. (1/3; 1/5; 1/11)
—  Працювати будемо в групах за інструкцією.
Інструкція
1) Уважно розгляньте числа.
2) Зафарбуйте відповідну частину прямокутника.
3) Порівняйте отримані частини. Зробіть висновок.
4) Розташуйте дроби в порядку зростання. Виділіть найменший дріб зеленим кольором, а найбільший — червоним.
Звіт груп
1-ша група. Ми порівняли дроби і розташували їх у порядку зростання так: 1/9; 1/4; 1/2.
2 га група: 1/6, 1/3, 1/2. 
3-тя група: 1/11, 1/5, 1/3.
На дошці — прямокутники учнів кожної групи з розташованими в порядку зростання дробами.
—  Який найменший дріб серед усіх дробів?
— Як же нам вибрати?
—  Порівняйте звіти кожної групи.
Завдання 983. Робота в групах
—  Яку частину квадрата зафарбовано синім кольором? жовтим кольором? Учні записують дроби, що позначають ці частини. Називають чисельник
і знаменник кожного дробу і пояснюють, на що вони вказують. Порівнюють ці дроби.
Завдання 984
Учні креслять два відрізки завдовжки 12 см. Па одному відрізку виділяють кольором його чверть, а на іншому — третину. Записують ці частини дробами. Порівнюють ці дроби.
Завдання 985. Порівняння дробів
Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 986
Учні записують і порівнюють дроби: одна дев'ята й одна шоста; одна сьома й одна третя; одна двадцята й одна дванадцята.
Завдання 987. Усне розв'язування задачі
Завдання 988
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують двома способами. Розв'язання
1-й спосіб                                                       2 и спосіб
17•4 + 17•8 = 204 (грн)                              17•(4 + 8) = 204 (грн)
Відповідь: 204 гри отримали від продажу всіх речей.
Завдання 990
—  Як називають ці фігури? {Прямокутники)
—  Яку частину фігури на кожному малюнку не зафарбовано?
Учні записують дроби, що позначають ці частини (2/2; 5/6; 7/8). Порівнюють в ці дроби.
Завдання 989
Учні ознайомлюються з правилом: коло — це замкнена крива лінія, яка є межею круга.
За малюнками називають номери кіл та номери кругів.
Завдання 991
Учні креслять коло і круг, користуючись пам'яткою.
Пам'ятка «Побудова кола»
1) Будую відрізок, довжина якого дорівнює радіусу 2 ом. 2)Устаповлюю ніжки циркуля на кіпцях відрізка.
3) Проводжу коло.
4) Позначаю центр кола буквою О.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічного завдання
Скільки всього двоцифрових чисел; трицифрових чисел?
Розв'язання
9 — число одноцифрових чисел, 99 — число одноцифрових та двоцифрових чисел, 999 — число одноцифрових, двоцифрових та трицифрових чисел.
Маємо 99 - 9 = 90 — двоцифрових чисел та 999 - 99 = 900 — трицифрових чисел.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Чи можемо ми порівняти дробові числа із чисельником 1?
—  Що дізналися про порівняння дробів з чисельником 1?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Порівняння частин
С. 150, завдання 992; 993.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1447 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть