загрузка...
Математика 3 клас. Урок 116. Знаходження частини від числа - 12 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 12 » Математика 3 клас. Урок 116. Знаходження частини від числа
10:19
Математика 3 клас. Урок 116. Знаходження частини від числа

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило знаходження частини від числа; повторити одиниці вимірювання довжини, маси, часу; розвивати мовлення, увагу; виховувати акуратність, дисциплінованість.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Знаходження частини від числа
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 120)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися застосовувати під час обчислень правило знаходження частини від числа.
IV.   КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 150-151)
Завдання 994. Робота в парах
—  Уставте такі числа, щоб нерівності стали істинними.
36 : 9 < 5                        15 • 2 + 24 < 55                   45 : 5 > 5
81 :9•2>9                        8 • 8-30 > 30                       12•4-24 > 20
Завдання 995. Порівняння дробів
—  Який із дробів більший?
Завдання 996. Знаходження частини від числа. Коментоване розв'язування завдання Завдання 997. Знаходження частини від числа за зразком

 

Завдання 998
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — скільки банок законсервувала бабуся (невідомо), та 2 — скільки банок бабуся віддала онукам (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією відні мання)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо обидва числові дані.)
—  Що треба знати, щоб знайти, скільки банок законсервувала бабуся? (Треба знати два числові значення: 1 — скільки банок слив (невідомо), та 2 — скільки банок груш (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання? (Дією додавання)
—  Чи можемо ми відразу відповісти на це питання? (Ні, ми не знаємо обидва числові дані.)
—  Що  треба  знати,  щоб знайти,  скільки  банок  слив законсервувала бабуся?
—  Що треба знати,  щоб знайти, скільки банок груш законсервувала бабуся?
—  Що треба знати, щоб знайти, скільки банок бабуся віддала онукам?
—  Після складання плану учні записують розв'язання самостійно. План розв'язання
1) Скільки банок слив законсервувала бабуся?
2) Скільки банок груш законсервувала бабуся?
3) Скільки всього банок законсервувала бабуся?
4) Скільки банок заготовок бабуся віддала онукам?
5) Скільки банок заготовок залишилось у бабусі? Розв'язання
1)12:2 = 6 {бан.) — банок слив законсервувала бабуся;
2) 16 : 2 - 8 (бан.) — банок груш законсервувала бабуся;
3) 6 + 8 = 14 (бан.) — всього банок законсервувала бабуся;
4) 14 : 2 = 7 (бан,) — банок заготовок, бабуся віддала онукам;
5)14-7 = 7 (бан.)
Учитель звертає увагу учнів на те, що в бабусі теж залишилася половина банок, тобто 7 банок, і відповідь можна записати після 4-ї дії. Відповідь: 7 банок заготовок залишилось у бабусі.
Завдання 999
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. Розв'язання
1) 18 + 12 = ЗО (кг) — привезли апельсинів;
2) 18 + ЗО = 48 (кг) — привезли всього фруктів;
3) 48 : 3 = 16 (кг) — використали;
4) 48-16 = 32 (кг)
Відповідь: 32 кілограми фруктів залишилось у шкільній їдальні.
Завдання 1000. Практична робота
Учні будують круг радіусом 2 см. Ділять його на 4 рівні частини. Зафарбовують цю частину круга.
—  Яка частина круга залишилась незафарбованою?
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
Завдання 1001 Розв'язання
1) 1 + 5 + 3 = 9 (част.) — складають 27 квіток;
2) 27 : 9 = 3 (кв.) — у першій вазі;
3) 3 • 5 = 15 (кв.) — у другій вазі;
4) 3 • 3 = 9 (кв.) — у третій вазі.
Відповідь: З квітки у першій вазі, 15 квіток — у другій вазі, 9 квіток — у третій вазі.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що таке коло?
—  Як знайти частину від числа?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Знаходження частини від числа
С. 151, завдання 1002; 1003.

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 992
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. ((725 — 700): 5 = 5; 25-4-37 = 63; 300-6   9 = 246; 216 + 640:8 = 296)
Завдання 993
—  Скільки м'ячів отримали учні середніх і старших класів? (56 — 56 : 4 = 42 (м.))
2.     Математичний диктант
•   Перший доданок 64, другий 29. Знайти суму.
•   Зменшити число 81 у 3 рази.
•   Від числа 340 відняти число 80 і додати 70.
•   До якого числа додали 44 та отримали 80?
•   Число 700 зменшити у 100 разів.
•   Число 700 зменшити на 100.
•   Скільки сантиметрів у 5 дм? Відповіді: 93; 27; 330; 36; 7; 600; 50 см.
3.     Яку частину круга складає частина на кожному з кругів?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1273 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть