загрузка...
Математика 3 клас. Урок 125. Задачі на різницеве порівняння - 24 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 24 » Математика 3 клас. Урок 125. Задачі на різницеве порівняння
20:40
Математика 3 клас. Урок 125. Задачі на різницеве порівняння

Мета: повторити усне додавання і віднімання трицифрових чисел; удосконалювати навички усних обчислень, уміння розв'язувати задачі на різницеве порівняння; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Задачі на різницеве порівняння
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 29
— Прочитайте вирази у порядку спадання відповідей. (400 + 382 - 782; 1000- 303 = 697; 260 + 413 = 673; 307 + 140 = 447; 642 - 300 = 342; 910-608 = = 302)
Завдання ЗО
За 1 день туристи подолали 85 км, за другий — 110 км а за третій — 125 км. Який шлях подолали туристи за три дні? (85 + 125 + 110 = 320 (км))
2.     Гра-змагання між рядами
1-й ряд                                  2-й ряд                                   3-й ряд
450 : 5•3                              180 : ЗО•6                             560 : 70 • 30
240:60•20                            320:40•7                              160:40•9
270:30:9                               810:90 + 0                           210:70•1
150 : 30•7                             280 : 40•70                          200 : 50 : 4
450 : 90•0                             480 : 60 - 8                          540 : 90 • 10
560 :80•10                           120 : 40•З                             360 : 60 : 6
3.    Усне розв'язування задач
1)Школярі виготовили 45 планок для шпаківні. Скільки шпаківень вийде із цих планок, якщо на одну шпаківню їх потрібно 8? (45: 8 = 5 (ост. 5))
2) На скільки частин треба розділити яблуко, щоб почастувати їм двох друзів і одну частину залишити собі? (На 3)
3) У 1/10 частин качана кукурудзи 93 зерна. Скільки зерен у цілому качані? (930)
4) 1/5 частина стрічки складає 10 метрів. Якої довжини стрічка? (50 м)
5) Відстань між селами 18 км. Хлопчик 1/3 шляху проїхав на велосипеді,
а решту пройшов пішки. Скільки кілометрів він пройшов пішки? (18 — 18 : :3 = 12(км))
4.    Хвилинка каліграфії (с. 163)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо повторення усного додавання і віднімання трицифрових чисел.
IV.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 161-164)
Завдання З1. Математичний диктант
Відповіді: 410; 420; 430; 440; 450; 460; 470; 480; 490; 500; 41; 990; 28; 60 і 82.
Завдання 32
Учні самостійно розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
284 + 316 = 600                   756 - 235 = 521                    489 + 320 - 609 = 200
975 - 655 = 320                    571 + 119 = 690                   938 - 524 + 241 = 655
Завдання 33. Виконання завдання з коментуванням
—  Запишіть у метрах і сантиметрах.
740 см = 7 м 40 см    804 см = 8 м 4 см      251 см = 2 м 51 см    916 см = 9 м 16 см
Завдання 34. Робота в парах
—  Розв'яжіть чарівний ланцюжок і дізнайтесь, скільки років тому до України завезли картоплю з Америки. (300)
Фізкультхвилинка
Завдання 35
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Завдання 36. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1) Завдання 37.
На двох тарілках лежала однакова кількість яблук. З однієї тарілки забрали 3 яблука. Скільки яблук було спочатку на обох тарілках, якщо на другій тарілці залишилося 7 яблук? (По 7 яблук)
2) Завдання 38. Робота в парах.
— Перемалюйте у зошит і заповніть магічні квадрати.

 

3) Серед 12 цуценят 8 з довгими вухами та 9 тих, що кусаються. Скільки серед цих цуценят з довгими вухами і тих, що кусаються, одночасно? Розв'язання
12—8 = 4 (ц.) — без довгих вух. 
12-9 = 3 (ц.) — не кусаються.
4 + 3 = 7 (ц.) — або тільки мають довгі вуха, або тільки кусаються. 
12—7 = 5 (ц.) — і мають довгі вуха, і кусаються. 
Відповідь: 5 цуценят.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
— Яку тему повторили на уроці?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Задачі на різницеве порівняння
С. 164, завдання 39; 40.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1051 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть