загрузка...
Математика 3 клас. Урок 129. Периметр прямокутника - 24 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 24 » Математика 3 клас. Урок 129. Периметр прямокутника
21:05
Математика 3 клас. Урок 129. Периметр прямокутника

Мета: повторити письмове додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел [з переходом через розряд); удосконалювати вміння знаходити периметр прямокутника; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Периметр прямокутника
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Математичний диктант
•   Чому дорівнює х у рівняннях: х • 4 = 72; х : 2 = 28; 70 : х = 14?
•   Знайдіть 1/3 від доби; від хвилини.
•   Купили 15 зошитів по 3 грн і 14 блокнотів по 4 грн. Яка вартість усієї покупки?
•   Маса двох сіток з картоплею 20 кг. Яка маса 5 таких сіток?
Відповіді: х = 18; х = 56; х = 5; 8 год; 20 с; 101 грн; 50 кг.
3.     Хвилинка каліграфії (с. 169)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо письмове додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел з переходом через розряд.
IV.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с 768-769)
Завдання 68. Колективне опрацювання матеріалу
Учні, спираючись на записи, пояснюють, як виконали додавання.
Завдання 69
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
213 + 165 = 378        142 + 337 = 479        724 + 265 = 989        543 + 146 = 689
164 + 436 = 600        290 + 436 = 726        347 + 563 = 910        529 + 287 = 816
Фізкультхвилинка
Завдання 70. Колективне опрацювання матеріалу
Учпі, спираючись па записи, пояснюють, як викопали віднімання.
Завдання 71
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
289 - 167 = 122        474 - 362 = 112        746 - 436 = 310        176 - 65 = 111
566 - 345 = 221        846 - 534 = 312        935 - 627 - 308         370 - 167 = 203
Завдання 72
Учні колективно складають та самостійно оозв'язують задачу за коротким записом.
Розв'язання
1) 708 + 214 = 922 (км)
2) 922 -136 = 786 (км)
Завдання 73
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. Розв'язання
1) 67 -28 = 39 (спорт.)— із Польщі;
2) 67 + 39 = 106 (спорт.) — із Росії та Польщі;
3) 160 - 106 = 54 (спорт.) — з України; 
Відповідь: 54 спортсменів з України було в готелі.
Завдання 74. Колективне розв'язування задачі
—  Прочитайте задачу.
—  Що ми називаємо периметром?
—  Якою є формула периметра прямокутника?
—  Чому дорівнює ширина?
—  Чи можемо знайти довжину? Якою дією? Чому?
—  Прочитайте питання задачі.
Коротка умова і розв'язання записується на дошці і в зошитах.

 

Розв'язання 
1) 6 — 2 = 4 (см) — довжина прямокутника; 
2) (6 + 4) • 2 = 20 (см) — периметр прямокутника.
Після цього один учень біля дошки пояснює, як побудувати цей прямокутник.
Завдання 75
—  Яку фігуру можна назвати квадратом?
—  Чим квадрат відрізняється від прямокутника?
—  Як знайти периметр квадрата?
—  Що треба знати, щоб побудувати квадрат?
— Як знайти сторону прямокутника, периметр якого дорівнює 16 см?
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічної задачі
Садівник вирішив посадити на ділянці кущі малини. Довжина ділянки 12 метрів. Відстань між кущами 2 м. Чи зможе він посадити 7 кущів? Відповідь: зможе. (12 : 2 + 1 = 7(кущ.))
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Які задачі розв'язували?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Периметр прямокутника
С. 169, завдання 76; 77.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 901 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть