загрузка...
Математика 3 клас. Урок 130. Числовий вираз в рівненні - 25 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 25 » Математика 3 клас. Урок 130. Числовий вираз в рівненні
18:34
Математика 3 клас. Урок 130. Числовий вираз в рівненні

Мета: повторити усне і письмово додавання двоцифрових і трицифрових чисел; удосконалювати вміння розв'язувати складені задачі на 2-4 дії; вчити розв'язувати рівняння, у яких один із компонентів є числовим виразом; розвивати мислення, кмітливість; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Числовий вираз в рівненні
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 76
Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. (180 — 148 = 32; 198 — -57 = 141; 239 + 160 = 399; 626 - 224 = 402; 951 - 537 = 414; 374 + 162 = 536; 476 + 265= 741; 746+136 = 882)
Завдання 77
—  Які прямокутники побудували? Назвіть довжину і ширину цих прямокутників. (1 см і 5 см; 2 см і 4 см; 3 см і 3 см; 5 см і 1 см; 4 см і 2 см)
—  Скільки всього прямокутників можна побудувати?
2.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази, знайдіть їх значення.
•   Перший доданок 60, другий — у 4 рази більше. Знайдіть суму.
•   Зменшуване 480, від'ємник — у 3 рази менше. Знайдіть різницю.
•   Добуток — 900. Перший множник 9. Чому дорівнює другий множник?
•   1/4 числа дорівнює 16. Чому дорівнює число? 
•   Множники — 160 і 5. Знайдіть добуток.
•   До частки чисел 100 і 5 додайте 80. 
Відповіді:
60 + 60•4 = 300 
480-480:3 = 320 
900 : 9 = 100 
16•4=64 
160•5 = 800 
100:5 + 80=100
3.    Усне розв'язування задачі
У книзі 480 сторінок. Оля прочитала 1/10 частину книги.
—  Поставте питання до задачі так, щоб вона розв'язувалася однією дією; двома діями.
Питання
1) Скільки сторінок прочитала Оля? (480:10 = 48 (стор.))
2) Скільки сторінок залишилося прочитати Олі? (480-48 - 432 (стор.))
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо письмове додавання й віднімання три-цифрових чисел.
IV.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.    Робота за підручником (с. 169-170)
Завдання 78. Робота в парах
Учні розв'язують чарівний ланцюжок і дізнаються висоту (у метрах) найбільшого хмарочоса у світі — Бурдж-Халіфа, побудованого в Дубаях. (828 м)
Фізкультхвилинка
Завдання 79
Учні за малюнком складають задачі на порівняння висоти найвищих будинків світу.
Завдання 80
Перший стовпчик розв'язують з коментуванням, решту прикладів — самостійно.
274 + 149 = 423        546 - 229 = 317        750 - 546 = 204        168 + 246 = 414 
420 + 382 = 802        891 - 662 - 229         264 + 651 = 915        301 - 230 = 71
Завдання 81
Учні розв'язують рівняння» в яких один із компонентів є числовим виразом. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
(527 + 82)-х= 199                                  (209 + 117)- х= 106
609-х =199                                             326-х= 106
x = 609 - 199                                           x = 326 - 106
х = 410                                                     х = 220
x + (527 -319) -330                                x-(272 +118)  159
x + 208 = 330                                           x- 390 = 159
x = 330 - 208                                           x = 159 + 390
х =122                                                      x = 549
Завдання 82
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки. Розв'язання 1) 310 - 305 = 5 (кг) — маса щуки; 2)310+5 = 315(кг)
Відповідь: 315 кг важать ці риби разом.
Завдання 83
—  Про що йдеться в задачі?
—  Запишіть короткий запис задачі.

 

—  За коротким записом поясніть, що означають числа задачі.
—  Назвіть питання задачі. Що треба знати, щоб на нього відповісти?
—  Якою дією відповімо на питання задачі?
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі?
—  Що треба знати, щоб про це дізнатися?
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося, скільки рябих корів у стаді. Другою дією дізнаємося, скільки білих корів у стаді. Тре тьою дією дізнаємося, скільки всього корів у стаді.)
—  Запишіть розв'язання по діях з поясненням. Розв'язання
1) 250 - 70 = 180 (кор.) — рябих корів;
2) 180 - 90 = 90 (кор.) — білих корів;
3) 250 + 180 + 90 = 520 (кор.) 
Відповідь: 520 всього корів у стаді.
Завдання 84
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Розв'язання 
1) 168 + 247 = 415 (відв.) — відвідали виставку; 
2)415 + 356 = 771(відв.)
Відповідь: 771 відвідувач мав були відвідати виставку тюльпанів цього дня.
2.    Офтальмологічна пауза

3.     Розв'язування логічної задачі
Сума двох чисел дорівнює 212, а різниця — 12. Знайдіть ці числа.
Відповідь 
1) 212-12 = 200 — двічі одне з чисел; 
2) 200 : 2 = 100 — одне з чисел; 
3) 100 + 12 = 112 — друге число.
Відповідь: одне число — 100, друге — 112.
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що нового дізналися на уроці?
—  Що повторили на уроці?
Повторення назв компонентів додавання і віднімання та правил їх знаходження.
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Числовий вираз в рівненні
С. 170, завдання 85; 86.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 900 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть