загрузка...
Математика 3 клас. Урок 132. Обернені задачі - 25 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 25 » Математика 3 клас. Урок 132. Обернені задачі
18:47
Математика 3 клас. Урок 132. Обернені задачі

Мета: повторити вивчені випадки усного позатабличного множення і ділення двоцифрового і трицифрового чисел на одноцифрове число та множення одноцифрово-го числа на двоцифрове і трицифрове числа; вдосконалювати навички складання і розв'язування обернених задач; розвивати обчислювальні навички; виховувати уважність.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Обернені задачі
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ {див. додаток на с 174)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені випадки усного позатабличного множення і ділення двоцифрового і трицифрового чисел на одноцифрове число та множення одноцифрового числа на двоцифрове і трицифрове числа.
IV.    КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1.     Робота за підручником (с. 172-173)
Завдання 97. Робота в парах
Учні вставляють замість зірочок такі цифри, щоб рівності стали істинними.
47 + 38 = 85                27 + 37 = 64            91 : 13 = 7
5•16 = 80                     4 • 7 = 28                 26•6 = 156
Завдання 98. Коментоване розв'язування прикладів за зразком
Учні розв'язують приклади, використовуючи переставну властивість дії додавання.
5 • 13 = 65                   2 • 1 24 = 248            2 • 24 = 48            3•310 = 930
2•240 = 480                5•130 = 650               3•31 = 93              4 • ЗО =120
Завдання 99. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
92 : 4 = 23                    168 : 3 = 56              140 : 5 = 28          147 : 7 = 21
560 : 8 = 70                 600 : 20 = ЗО            480 : 40 = 12        900 : 300 = З
Фізкультхвилинка
Завдання 100. Усне розв'язування задач
•   ЗІ шматка шкіри швець може пошити 2 пари черевиків. Скільки шматків шкіри необхідно придбати, щоб пошити 28 пар таких черевиків? (28 : 2 =  14 шматків)
•   Зібравши 60 кг макулатури можна зберегти 1 дерево. Скільки дерев можна зберегти, якщо зібрати 240 кг макулатури? (240 : 60 = 4 дерева)
•   В авіакомпанії 5 десятимісних літаків. Кожен літак за місяць виконує 20 польотів. Скільки пасажирів перевезуть ці літаки за місяць? (10•5•20 = 1000 пасажирів)
Завдання 101
—  Запишіть задачу коротко.
У З човн.— 27 осіб. 
У ? човн.— 63 особи
—  За коротким записом поясніть числа задачі. Повторіть питання задачі.
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося, скільки осіб у одному човні — однакова величина. Другою дією відповімо на питання задачі, знайдемо, скільки потрібно таких човнів, щоб розмістити 63 особи.)
Розв'язання 
1) 27 : 3 = 9 (ос.) — водному човні; 
2) 63:9 = 7 (човн.)
Відповідь: 7 потрібно таких човнів, щоб розмістити 63 особи.
Після розв'язання задачі учні складають і розв'язують задачу, обернену до даної, що розв'язується дією множення.
Завдання 102
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують. 
Розв'язання 
1)7•6 = 42 (ґудз.) — пришила на 6 суконь; 
2)42 + 5 = 47(гудз.)
Відповідь: 47 ґудзиків купила швачка.
2.    Офтальмологічна пауза
3.    Розв'язування логічної задачі
Завдання 103
Песик Тузик на 12 кг важчий від кота Барсика, а Барсик учетверо легший від Тузика. Скільки важить Барсик?
Розв'язання
Якщо Барсик учетверо легший за Тузика, то Тузик учетверо важчий за Барсика. Зробимо схематичний малюнок: накреслимо два відрізки, один з них у 4 рази довший за інший, і позначимо їх різницю числом 12:

 

На першому відрізку чотири однакові частини, на другому — одна така частина. На першому відрізку три частини дорівнюють 12 кг. Отже, в одній такій частині 12 : 3 = 4 кг.
Відповідь: 4 кг.
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Що нового дізналися на уроці?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Обернені задачі
С. 173, завдання 104; 105.

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 95
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — трицифрові числа. (32 • 4 = 128; 20- 7 = 140; 64-10 = 640); двоцифрові числа (63 : З = 21; 93 : 3 = 31; 126 : 6 = = 21; 720:10 = 72; 15  5= 75)
Завдання 96
—  У скільки разів менша довжина тіла вухастого їжака, ніж звичайного?20:10 = 2 (раз.))
2.     Математичний диктант «Ланцюжок»
—  Добуток чисел 6 і 20 збільшіть у 5 разів; збільшіть на 80; зменшіть на 200; зменшіть у 80 разів; знайдіть добуток отриманого числа і 15; знайдіть частку отриманого числа і 2; знайдіть, на скільки ця частка менше за 100; дізнайтеся, в скільки разів отримане число більше за 11; у скільки разів отримане число менше за 100; на скільки отримане число менше 1000; зменшіть у 10 разів; зменшіть на 1 десяток. Яке число отримали?
Відповідь: 88.
3.     Гра «Помножу — розділю»
Беруть участь по 5 учнів з кожної команди.

Гра проводиться на швидкість: хто швидше заповнить порожні клітини. Додаткові запитання
—  Як називаються числа при множенні?
—  Як знайти невідомий множник?
—  Як називаються числа при діленні?
—  Як знайти невідоме ділене? дільник?
4.    Усне розв'язування задач
1) Перше число — 330, воно на 210 більше, ніж друге число. Знайдіть суму цих чисел. (450)
2) За 6 днів майстриня вишила 18 серветок. Скільки серветок вишиє вона за цей час, якщо щодня вишиватиме на 1 серветку більше? (24)
3) Швачка за день шиє 6 сорочок, а її помічниця — 3. За скільки днів, працюючи разом, вони зшиють 45 сорочок? (5)


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2491 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть