загрузка...
Математика 3 клас. Урок 133. Ділення з остачею - 26 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 26 » Математика 3 клас. Урок 133. Ділення з остачею
20:12
Математика 3 клас. Урок 133. Ділення з остачею

Мета: повторити ділення з остачею, властивість остачі; вдосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати увагу; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення з остачею
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
2.     Аналіз самостійної роботи
3.     Математичний диктант
— Запишіть вирази, зпайдіть їх значения.
•   Зменшуване 400, від'ємник — добуток чисел ЗО і 2. Знайдіть різницю.
•   Перший доданок — частка чисел 600 і 6, другий доданок — добуток 90 і 10. Знайдіть суму.
•   Перший множник 25, другий — частка чисел 300 і 100. Знайдіть добуток.
•   Суму чисел 15 і 20 збільшіть у 2 рази.
•   Від добутку чисел 12 і 6 відніміть частку чисел 9 і 1.
•   Ділене 72, дільник — частка чисел 8 і 8. Знайдіть частку. 
Відповіді:
400 - ЗО • 2 = 340                                 (15 + 20) • 2 - 70
600 : 6 + 90 • 10 = 1000                       12 • 6 - 9 : 1 = 63
25 • (300 : 100) =75                               72 : (8 : 8) = 72
4.    Хвилинка каліграфії (с. 173)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо ділення з остачею, властивість остачі.
IV.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1.     Робота за підручником (с 173-175)
Завдання 106. Робота в парах
Учні розв'язують чарівний ланцюжок і дізнаються довжину (у кілометрах) стада мігруючих північних оленів. (240 км)
Завдання 107. Колективне опрацювання матеріалу
Учні за малюнком пояснюють, як Козеня ділило цукерки.
Завдання 108
Учпі викопують ділення без остачі і з остачею та пригадують властивість остачі: при діленні з остачею остача завжди менша, ніж дільник.
49: 7 = 7                  126: 3 = 42                 216:4 = 54                 328:8 = 41
51 : 7 = 7{ocm.2)   128 : 3 = 42 (ост. 2)  217 : 4 = 54 (ост. 1)  335 : 8 = 41 (ост. 7)
Фізкультхвилинка
Завдання 109
Записати всі можливі варіанти остачі.
а:4 = b(ост. 1;2;3)
b:6 = с(ост.1;2;3;4;5)
d:9 = n (ост. 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8)
Завдання 110. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
38 : 5 = 7 (ост. 3)   50 : 6 = 8 (ост. 2)   162 : 10 = 16 (ост. 2)  361 : 9 = 40 (ост. 1)
Завдання 111. Коментоване розв'язування задачі
— Скільки таких суконь можуть пошити в ателье з цієї ткапипи? (7 суконь; 30 : 4 = 7 (ост. 2)) Скільки тканини залишиться? (2 метри)
Завдання 112
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Розв'язання
1) 3 
• 5 = 15 (дощ.) — витратили на 3 коритця;
2) 15 + 3 = 18 (дощ.)
Відповідь: 18 дощечок було в поросятка спочатку.
Завдання 113
Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
4 мавп, за тиждень 84 бан.
1 мавп, за тиждень (1 день) — ?
Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Розв'язання
1) 84 : 7 = 12 {бан.) — з'їдають 4 мавпочки щодня;
2) 12 : 4 = 3 (бан.) — з'їдає 1 мавпочка щодня;
3) 3 • 7 = 21 (бан.) — з'їдає 1 мавпочка за тиждень;
Відповідь: 21 банан з'їдає кожна мавпочка за тиждень; 3 банани — за 1 день.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
1) В одній коробці 40 цукерок, а в іншій — паполовипу менше. Чому дорівнює половина половини всіх цукерок?
Відповідь: 15 цукерок.
2) У кімнаті були дві матері, дві дочки, ще і бабуся з онучкою. Скільки всього людей було в кімнаті? (Троє)
3) У саду порівну яблунь і груш. Груш менше, ніж слив, а вишень менше, ніж яблунь. Яких дерев менше — вишень або слив?
Відповідь: В<Я = Г<С
Отже, В < С. (Вишень менше, ніж слив.)
4) Оленка намалювала 3 геометричних фігури: трикутники і квадрати. Усього вона налічила 11 вершин. Скільки трикутників і скільки квадратів намалювала дівчинка? (Два квадрати та один трикутник.)
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Що нового дізналися?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Ділення з остачею
С 175, завдання 114; 115.
Колективне опрацювання матеріалу.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 932 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть