загрузка...
Математика 3 клас. Урок 135. Аналіз контрольної роботи № 9 - 26 Февраля 2015
Главная » 2015 » Февраль » 26 » Математика 3 клас. Урок 135. Аналіз контрольної роботи № 9
20:33
Математика 3 клас. Урок 135. Аналіз контрольної роботи № 9

Мета: проаналізувати допущені під час виконання контрольної роботи помилки; узагальнити знання, отримані на попередніх уроках; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення; вдосконалювати вміння розв'язувати «цікаві» задачі; повторити прийоми раціональних обчислень; розвивати пам'ять, творчі здібності, логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 9
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Аналіз контрольної роботи. Розв'язування подібних завдань для запобігання повторення типових помилок (фронтальна робота).
III.   КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1.     Робота за підручником (с. 180-181)
Завдання 148 Розв'язання
2 білочки — по 8 горішків; 4 білочки — по 4 горішки, 8 білочок — по 2 горішки; 16 білочок — по 1 горішку.
Завдання 149 Розв'язання
32 : (4 + 4) = 4 (т.е.); 1 кошеня і 3 цуценят, 2 кошенят і 2 цуценят; 3 кошенят і 1 цуценя.
Завдання 150 Розв'язання
Иадійка прочитала 1 частину та ще 3 книги, Тонечка — 2 частини та ще 6 книжок, Даринка — 1 частину. 
1) 2 + 1 + 1 = 4(част.) — усього частин;
2) 17-(З + 6) = 8(кн.)— містять 4 частини;
3) 8 : 4 = 2 (кн.) — прочитала Даринка; 
4) 2 + 3 = 5 (кн.) — прочитала Надійка; 
5) 5 • 2 = 10 (кн.) — прочитала Тонечка.
Завдання 151
Розв'язання 
1) 18-5= 13 (л) — більше використовує автобус на 100 км шляху; 
2) 10•13 =130 (гри)
Відповідь: на 130 грн більше потрібно заплатити за пальне для автобуса, ніж за пальне для автомобіля.
Завдання 152
Розв'язання 
1)2 + 2 = 4 (кг) — важить один гарбуз; 
2)4•3 = 12 (кг)
Відповідь: 12 кг важать 3 такі гарбузи.
Фізкультхвилинка
Завдання 155
Розв'язання
З м'ясом — 1 частина і ще 1 пиріжок, з грибами — 1 частина і з капустою — 1 частина і ще 1 пиріжок.
1)1 + 1 + 1 = 3 (част.) — всього частин;
2) 14 - (1 + 1) = 12 {пир.) — містять 3 частини;
3)12:3 = 4 (пир.) — з грибами;
4) 4 + 1 = 5 (пир.) — з м'ясом, з капустою.
Відповідь: 5 пиріжків з м'ясом, 4 пиріжки з грибами і 5 пиріжків з капустою.
Завдання 158 Відповідь: у 2 рази.
2.    Деякі прийоми раціональних обчислень
1)    Множення і ділення на 5; 50.
Множення на 5; 50 замінюється множенням на 10; 100 з наступним діленням на 2 (чи діленням на 2 і множенням на 10; 100). (50 = 100 : 2)
54•5=(54- 10):2- 540: 2-270                           (54 • 5 = (54 :2)• 10 - 270)
14 • 50 = (14 • 100): 2 = 1400 : 2 = 700         (14 • 50 = (14 :2) • 100 = 700)
Щоб число розділити на 5; 50, потрібно це число розділити на 10; 100 і помножити на 2.
260 : 5 = 260 : 10 • 2 = 52                               800 : 50 = 800 : 100 • 2 = 16
2)     Множення і ділення на 25.
Множення на 25 замінюється множенням на 100 і діленням отриманого результату на 4. (25 = 100 :4)
8 • 25 = (8 - 100) : 4 = 200                            (16 • 25 = 16 : 4 - 100 = 400)
Щоб виконати ділення числа на 25, це число потрібно розділити на 100 і помножити на 4.
600:25 = 600:100•4 = 24.
3)     Множення на 9; 99.
Щоб помножити яке-небудь число на 9, треба збільшити його в 10 разів і від отриманого результату відняти само це число.
8 • 9 = 8 • 10 - 8 = 72,                                      27 • 9 = 270 - 27 - 243
При множенні на 99 треба, вочевидь, збільшити це число в 100 разів, і від отриманого числа відняти саме це число.
12-99=1200-12 = 1188.
4)     Множення числа на 11.
Щоб помножити яке-небудь число на 11, треба збільшити його в 10 разів і до отриманого результату додати саме це число. 
34 • 11 = 340 + 34 = 374
IV.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці?
—  Що нового дізналися?
—  Які прийоми раціональних обчислень використовували?
V.    ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Аналіз контрольної роботи № 9
С 181, завдання 156; 157; 159.
Примітка. Урок 136 учитель планує та проводить на власний розсуд {за матеріалами підручника, с. 178—181, або у формі математичного змагання), зважаючи на рівень знань і умінь учнів класу.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 848 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть