загрузка...
Математика 3 клас. Урок 65. Переставний і сполучний закони множення - 22 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 22 » Математика 3 клас. Урок 65. Переставний і сполучний закони множення
14:48
Математика 3 клас. Урок 65. Переставний і сполучний закони множення

Мета: вчити учнів використовувати переставний і сполучний закон множення; формувати вміння розв'язувати задачі, що містять пропорційні величини; вивести правило знаходження вартості за ціною і кількістю; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Переставний і сполучний закони множення
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 533
—  Прочитайте обчислення виразів з використанням сполучного закону множення.
7 • 5 • 2 = 7 • (5 • 2) = 70                                3 • 3 • 7 = (3 • 3) • 7 = 63
2 • 4 - 8 = (2 • 4) • 8 = 64                                5 • 2 • 6 = (5 • 2) • 6 = 60
Завдання 534
—  Яке рівняння склали за умовою задачі? Прочитайте розв'язання і відповідь.
2.     Гра «Яке число "зайве"?»
—  На дошці записані числа:
200; 500; 800; 1000; 400; 300; 500; 100; 900; 600.
—  Яке число «зайве»? (1000 — чотирицшІ>рове, а решта — трицифрові; 500 — повторюється двічі, а решта — лише один раз.)
Якщо я закрию число 1000> яке число буде «зайвим» серед інших? (300 — у нього немає пари до 1000, а у решти — с.)
3.     Гра «Корінь»
—  Знайдіть рівняння, в якому
х = 162. х+229-471
х-162= 162 744-х = 582
4.    Хвилинка каліграфії (с. 87)
5.    Бесіда
—  Цап та Баран розв'язували приклади:
(З•4)•5            5•(3•4)
—  Як ви гадаєте, які відповіді вони отримали? Чому однакові?
—  Які закони множення вам відомі?
—  Для чого їх потрібно використовувати?
ПІ.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися використовувати переставний і сполучний закони множення під час обчислень, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником [с 86)
Завдання 535
—  Уставте пропущені знаки дій, щоб рівності були істинними.
4•2•3 = 24                           28:7•4 = 16                         4:2•3 = 6
16:8•2 = 4                           28 : 7 : 4 = 1                        16 : (8 • 2) = 1
Завдання 536
—  Розгляньте і поясніть, як виконали множення.
— Скільки множників у добутку? (Три)
—  Що зробили спочатку? (Поміняли множники місцями і взяли їх у дужки.)
—  Що зробили потім? (Знайдений у дужках добуток помножили на третє число.)
Висновок. У добутку кількох множників можна міняти множники місцями і брати їх у дужки будь-яким чином.
Завдання 537
—  Обчисліть зручним способом (біля дошки з коментуванням).
2.     Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с 87)
Завдання 538
—  Які величини містить ця задача?
— Які величини відомі? (Ціна і кількість)
—  Що показує ціна? (Ціна показує, скільки коштує один предмет.)
—  Яка величина невідома? (Вартість)
—  Що показує вартість? (Вартість показує, скільки коштує певна кількість предметів.)
—  Якою дією знаходять вартість? (Дією множення. Щоб знайти вартість, потрібно ціну помножити на кількість.)
—  Прочитайте розв'язання. Яка вартість покупки? Прочитайте відповідь.
Завдання 539. Усне розв'язування задач
За даними таблиці учні знаходять невідомі величини.
Завдання 540
Учні виконують короткий запис задачі у вигляді таблиці.
—  Про що йдеться в задачі?
—  За коротким записом поясніть числа задачі і питаппя.
—  Щоозначаєпоняття «однакова вартість»? (Заручки заплатилистількиж, скільки за зошити.)
—  Поміркуйте, що достатньо знати, щоб відповісти на питання задачі? (Вартість ручок)
—  Якою дією ми дізнаємось вартість ручок? (Дією множення)
—  Чи можемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Якою дією? (Дією ділення)
—  Складіть план розв'язання задачі. Запишіть розв'язання. Запишіть відповідь.
Завдання 541
—  Про що йдеться в задачі?
—  Самостійно запишіть задачу коротко. За коротким записом поясніть числа задачі.
—  Яким є питання задачі? (Яка маса одного такого ящика з яблуками?)
—  Самостійно запишіть розв'язання. (72:9 = 8 (кг))
—  Прочитайте відповідь. (8 кг — маса одного такого ящика з яблуками.)
—  Як перевірити, чи правильно розв'язана задача? (Потрібно скласти обернену задачу та розв'язати її. Якщо у відповіді до оберненої задачі ми одержимо число, що було дано у даній задачі, то дана задача розв'язана правильно.)
—  Складіть і розв'яжіть обернену задачу. Скільки обернених задач можна скласти? (Дві)
2.     Розв'язування «кругових» прикладів (письмово)
456 + 180                               69 + 831                                900 - 368 - 500
32 + 614                                 287 + 348                              559 - (36 + 454)
646 - 190                                635 - 76                                 636 - 349
Розв'язання
456 + 180 - 636; 636 - 349 = 287; 287 + 348 = 635; 635 - 76 = 559; 559 - (36 + 454) = 69; 69 + 831 = 900; 900 - 368 - 500 = 32; 32 + 614 = 646; 646-190 = 456
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних завдань
Завдання 542
Відповідь: 7 + 8 = 15; 7 • 8 = 56.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Який закон множення вивчили на уроці?
—  Що повторили на уроці?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 88, завдання 543; 544. 
Математика 3 клас. Переставний і сполучний закони множення

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2166 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть