загрузка...
Математика 3 клас. Урок 66. Множення і ділення на 1 - 22 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 22 » Математика 3 клас. Урок 66. Множення і ділення на 1
14:56
Математика 3 клас. Урок 66. Множення і ділення на 1

Мета: вчити застосовувати в обчисленнях переставний закон множення, властивості множення і ділення на 1; відпрацьовувати обчислювальні навички, вміння розв'язувати складені задачі на 2-3 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач; розвивати увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення і ділення на 1
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток нас 12)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо властивості множення і ділення на 1, продовжимо роботу над задачами.
IV.   РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.     Робота за підручником (с. 88-89)
Завдання 545
Робота в парах. Гра «Ланцюжок».
Завдання 546
—  Розгляньте запис і поясніть, як виконали множення.
Висновок. При множенні одиниці на будь-яке число в добутку отримуємо це саме число: 1 • а = а.
При множенні будь-якого числа на 1 в добутку отримуємо це саме число: а • 1 = а
При діленні будь-якого числа на 1 в частці отримуємо це саме число: а : 1 = а.
Завдання 547
Учпі розв'язують приклади з коментуванням. 
8•1=8                      12:1=12                 6•1+15=21            20:5•1=4
7:1=7                      1•2=2                      (8+1):1=9             1•48:6=8
1•9=9                      1•7=7                      8•1:1=8                1•(49:7)=7
Завдання 548. Робота в групах
Використовуючи числа 8; 56 та х> учні складають різні рівняння зі знаками дій множення та ділення. 
Розв'язання 
8 • х = 56 
х • 8 = 56 
56 : х = 8
Фізкультхвилинка
Завдання 549
Після уявлення ситуації, про яку йдеться в задачі, учні визначають величини та записують її коротко.
Лимони — 48 кг по 8 кг, ? ящ. 
Мандарини — 45 кг no 5 кг, ? ящ.
—  Що треба знати, щоб відповісти на запитання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — кількість ящиків з лимонами (невідомо), та 2 — кількість ящиків з мандаринами (невідомо).
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією додавання)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо кількість ящиків з лимонами і кількість ящиків з мандаринами.)
—  Що треба знати, щоб про це дізнатися? (Потрібно знати два числові значення: 1 — масу всіх лимонів (мандаринів), відомо — 48 кг (45 кг), та 2 — масу одного ящика, відомо — 8 кг (5 кг).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання? (Дією ділення)
—  Чи можна відразу дізнатися кількість ящиків з лимонами? (Так)
—  Чи можна відразу дізнатися кількість ящиків з мандаринами? (Так)
—  Чи зможемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Складіть план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося, скільки ящиків з лимонами заповнив продавець. Другою дією дізнаємося, скільки ящиків з мандаринами заповнив продавець. Третьою дією дізна ємося, скільки ящиків заповнив продавець лимонами й мандаринами.)
—  Запишіть розв'язання і відповідь. Розв'язання
1) 48 : 8 = 6 (ящ.) — з лимонами; 2)45 : 5 = 9 (ящ.) — з мандаринами; 3)6 + 9 = 15 (ящ.)
Або: 48 : 8 + 45 : 5 = 15 (ящ.)
Відповідь: 15 ящиків заповнив продавець лимонами й мандаринами.
Завдання 550
Після складання короткого запису і плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 551. Коментоване виконання завдання
Учні будують трикутник за зразком, потім доповнюють його до чотирикутника таким самим трикутником. Знаходять периметр чотирикутника.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1)     Завдання 552. Робота в групах.
Учні розшифровують прислів'я: «Сім разів відмір, один раз відріж».
2)     Задача для допитливих.
Дідові 64 роки, його синові 40 років, а онукові — 12. Через скільки років вік діда дорівнюватиме сумі років сина й онука? {Через 12років)
V.    ПІДСУМОК УРОКУ
—  З якими новими правилами познайомилися?
—  Що отримаємо в добутку при множенні будь-якого числа на 1? Наведіть приклади.
—  Що отримаємо в частці при діленні будь-якого числа на 1? Наведіть приклади.
—  Чому дорівнюють вирази 1•7; 1•4; 1•5; 1•а?
—  Чому дорівнюють вирази 7:1;4•1;5:1;а•1?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 89, завдання 553; 554.

 

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 543
—  Прочитайте, як обчислити вирази зручним способом.
2 • 9 • 3 = (2 • 3) • 9 = 54                                3 • 7 • 3 = (3 • 3) • 7 = 63
5 • 5 • 2 = 5 • (5 • 2) = 50                                2 • 8 • 5 = (2 • 5) • 8 = 80
Завдання 544
—  Про які величини йдеться в задачі?
—  Яку обернену задачу склали? Прочитайте розв'язання і відповідь.
—  Скільки обернених задач можна скласти до цієї задачі?
2.     Математичний диктант
—  Різниця двох чисел 56. Зменшуване 252. Знайдіть від'ємник. (196)
—  Запишіть число, в якому 6 сот. 2 дес. 1 од. (621)
—  Суму чисел 536 і 235 зменшіть па 367. (404)
—  Скільки всього десятків у числі 291? (29)
—  Периметр рівностороннього трикутника дорівнює 21 см. Чому дорівнює одна сторона трикутника? (7 см)
3.     Гра «"Зайве"число» 57; 58; 59; 50; 13; 52; 53 4;8;12;14;16;20;24
8; 16; 24; 32;40;42
4.     Хвилинка каліграфи (с. 89)
5.     Гра «Учитель» 
Математика 3 клас. Множення і ділення на 1
—  Знайдіть помилки, повідомте правильну відповідь. 
6+6+6+7=4-6                                      1+1+1+1+1=4
40 + 0 = 0                                            0 + 0 = 10
3-9 = 9-3                                              4 + 4 + 4 = 4-3
90-0 = 9                                                0-0 = 0


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1015 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть