загрузка...
Математика 3 клас. Урок 69. Множення і ділення на 10 - 22 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 22 » Математика 3 клас. Урок 69. Множення і ділення на 10
15:15
Математика 3 клас. Урок 69. Множення і ділення на 10

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення та ділення на 10; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв'язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; виховувати моральні якості.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення і ділення на 10 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 570
—  Прочитайте розв'язання рівнянь
9:х = 9                                 х:45 = 1                  х•120 = 120
х = 9:9                                 х = 1•45                  х=120: 120
х=1                                      х = 45                     х = 1
Завдання 571
—  Прочитайте розв'язання задачі і відповідь.
2.     Математичний диктант
•   Перший множник 25, другий множник 1. Знайдіть добуток.
•   Ділене 0, дільник 53. Знайдіть частку.
•   Перший множник 1, добуток 19. Чому дорівнює другий множник?
•   У скільки разів число 40 більше від 1?
•   Знайдіть частку чисел 80 і 80.
•   Знайдіть добуток чисел 47 і 0. Відповіді: 25; 0; 19; 40; 1; 0.
3.     Розв'язування прикладів з коментуванням
32:4: 1                            0•(35-32)                           3:1 + 81-0
845-540+ 1                     (159-52)•0                         1 • 46 + 0 • 7
—  Складіть схожі вирази і знайдіть їх значення.
4.     Хвилинка каліграфії
1 12 123 1234 12345 123456 1234567
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо множення та ділення на 10. Будемо розв'язувати задачі та виконувати дії з іменованими числами.
IV.    РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.    Робота за підручником (с. 92-93)
Завдання 572
—  Як ви розставили дужки, щоб рівності стали істинними?
(18 - 9) • 5 = 45                                       81 : (81 - 72) = 9
6 • (10 - 6) = 24                                       (85 - 40): 5 = 9
Завдання 573
—  Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Учні ознайомлюються з правилами.
Щоб помножити число на 10, потрібно справа приписати до нього один нуль.
Наприклад'.
8 • 10 = 80; ЗО • 10 = 300; 12 - 10 = 120.
Щоб поділити число, яке закінчується нулями» на 10, потрібно справа відкинути в ньому один нуль.
Наприклад:
50 : 10 = 5; 80 : 10 = 8; 500 : 10 = 50; 180 : 10 = 18.
Завдання 574. Коментоване розв'язування прикладів
Завдання 575. Робота в парах
Учні записують число 8 у вигляді частки двох чисел, якщо ділене дорівнює: 48; 56; 40; 32; 72. (48:6 = 8; 56:7 = 8; 40:5 = 8: 32:4 = 8: 72:9 = 8)
Завдання 576. Робота в парах
—  Запишіть число 24 у вигляді добутку двох множників, один з яких на 5 більший від другого.
(З • 8 = 24) Фізкультхвилинка
Завдання 577
Учні складають і розв'язують три задачі за коротким записом. 
1) 7 гусок — 35 кг
1 гуска — ?
Маса 7 однакових гусок складає 35 кг. Яка маса 1 гуски?
—  Про що йдеться в задачі? Що означає вислів «однакових гусок»? Що в них повинно бути однаковим: колір, маса чи щось інше? (В них однакова маса.)
—  Які величини містить ця задача?
—  За коротким записом поясніть, що означають числа задачі.
—  Про що запитується в задачі?
—  Назвіть питання задачі. Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну масу гусок (відомо — 35 кг); та 2 — кількість гусок (відомо — 7).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
—  Чи можна відразу відповісти на питаппя задачі? (Так)
—  Прочитайте розв'язання задачі; відповідь.
2) 1 гуска — 5 кг 
5 гусок — ?
Маса гуски 5 кг. Яка маса 5 таких самих гусок?
—  Про що йдеться в задачі?
—  Які величини містить ця задача? (Маса 1 гуски, кількість гусок, загальна маса.)
—  Про що йдеться в задачі?
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — масу 1 гуски, (відомо — 5 кг); та 2 — кількість гусок, (відомо — 5),)
—  Якою арифметичною дією відновімо на питання задачі? (Дією множення)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Так)
—  Прочитайте розв'язання задачі; відповідь.
3) 7 гусок — 35 кг 
5 гусок — ?
Маса 7 однакових гусок складає 35 кг. Яка маса 5 таких самих гусок?
—  Про що йдеться в цій задачі?
—  Яким є питання задачі?
—  У відповіді ми отримаємо більше чи менше число за 35, чому?
—  Порівняйте цю задачу з попередніми. Що цікавого ви помітили?
—  Дана задача складається з двох попередпіх задач — вона складена.
—  Повторіть запитання задачі.
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — масу 1 гуски (невідомо), та 2 — кількість гусок, (ві домо 5).) Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією множення: щоб знайти загальну масу, треба масу 1 гуски помножити на кількість гусок.)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Не можна, ми не знаємо масу І гуски.)
—  Що сказано в задачі про масу 1 гуски в першому та другому випадках? (Маса 1 гуски і в першому, і в другому випадках однакова.) Що це означає? (Можна знайти масу 1 гуски у першому випадку.)
—  Що треба знати, щоб знайти масу 1 гуски — однакову величину? (Треба знати два числові значення стосовно першого випадку: І — загальну масу гусок (відомо — 35 кг), та 2 — кількість гусок (відомо — 7 шт.).) Якою арифметичною дією відповімо на питання? (Дією ділення: щоб знайти масу 1 гуски, треба загальну масу поділити на кількість.)
—  Чи можна на це питання відповісти відразу? (Так)
—  Складіть план розв'язання задачі. Запишіть розв'язання. 
1)35: 7 = 5 (кг) — маса 1 гусок;
2)5*5 = 25 (кг) — загальна маса 5 гусок.
—  Запишіть відповідь.
—  Повернемося до нашого припущення. Чи правильно ми припустили, що у відповіді буде число менше за 35?
Завдання 578
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Завдання 579
Колективне розв'язування задачі.
Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
2.     Виконання дій з іменованими числами
2 м 40 см + 70 см                                         3 дм 6 см + 3 см
4 м ЗО см — 3 м                                           7 дм 6 см — 2 см
6 м 50 см + 50 см                                         4 дм 4 см + 4 дм
8 дм 7 см — 3 дм 4 см                                 5 м 20 см + 36 см
9 дм 5 см — 5 дм
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
Братові 7 років, а сестрі — 5 років. Скільки років виповниться сестрі, коли брату буде 10 років? (8 років)
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Яку тему вивчали на уроці?
—  Як ви оцінюєте свою роботу?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. 
Математика 3 клас. Множення і ділення на 10 
С. 93, завдання 580; 581.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1081 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть