загрузка...
Математика 3 клас. Урок 70. Задачі на кратне порівняння двох добутків - 23 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 23 » Математика 3 клас. Урок 70. Задачі на кратне порівняння двох добутків
10:26
Математика 3 клас. Урок 70. Задачі на кратне порівняння двох добутків

Мета: повторити прийоми множення і ділення на 10; вчити учнів розв язувати задачі на кратне порівняння двох добутків і обернені до них задачі; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Задачі на кратне порівняння двох добутків
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 580
—  Прочитайте розв'язання рівнянь.
х=12                                 х = 60                                 х = 50
Завдання 581
—  Скільки таких під'їздів у 10 будинках?
2.     Гра «Знайди "зайве" число» 
2 4 6 7 10 12 14 (7, а потрібно 8)
6 18 24 29 36 42 (29, а потрібно 28)
—  Поясніть, чому воно «зайве» і яким числом його потрібно замінити.
3.     Гра «Віконечка»
...16 24 32...48 ...(8, 40. 56)
4.     Обчислення значень виразів
8•7-6 + 30: 1                                         30-(20-10:2): 15
28 : (7 • 4) • 6                                        30 - (20 - 10 • 2) • 5
5.     Хвилинка каліграфії (с. 93)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми множення і ділення на 10, продовжимо роботу над задачами.
IV.   РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.     Робота за підручником (с 93-94)
Завдання 582. Робота в парах
Учні за даними таблиці знаходять невідомі числа.
Завдання 583
1-й стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно.
Завдання 584
—  За коротким записом поясніть числа задачі. Повторіть питання. (У скільки разів більше він заплатив за фарбу, ніж за щітки?)
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? {Потрібно знати два числові значення: 1 — вартість фарби {невідомо), та 2 — вартість щіток (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією віднімання)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, нам невідомо: 1 — вартість фарби та 2 — вартість щіток.)
—  Що треба знати, щоб знайти вартість фарби? (Треба знати два числові значення: 1 — ціну банки фарби (відомо — 20 грн), та 2 — кількість банок (ві домо — 4 шт.).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією множення.)
—  Чи зможемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Ні, ми не знаємо вартість щіток.)
—  Що треба знати, щоб знайти вартість щіток? (Треба знати два числові значення: 1 — ціну щітки, (відомо — 5 грн), та 2 — кількість щіток (відомо — 2 шт.).)
—  Якою арифметичною дією відповімо на це питання? (Дією множення)
—  Чи можна тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Складаємо план розв'язання задачі. (Першою дією дізнаємося про вартість фарби; другою дією дізнаємося про вартість щітки: третьою дією дізнаємося, у скільки разів більше він заплатив за фарбу, ніж за щітки.)
Після цього учні самостійно розв'язують задачу.
Фізкультхвилинка
Завдання 585
Учні складають І розв'язують задачі, обернені до задачі 571, за короткими записами.
Учитель звертає увагу учнів на те, що обернених задач можна скласти стільки, скільки даних в умові прямої задачі.
Завдання 586
—  Що таке периметр? Скільки сторін у квадрата? Як треба змінити кожну сторону? (Збільшити на 10 см)
—  На скільки збільшиться периметр квадрата? Розв'язання
10-4 = 40 (см)
Відповідь: периметр збільшиться на 40 см.
2.     Розв'язування рівнянь
х-235=148                                            582-х = 289
3.     Письмові обчислення
325 + 417                               590-327
489-235                                  600-423
276 + 414                               369-225
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічної задачі
Сто курей за сто днів з'їдають 100 пудів зерна. Скільки пудів зерна з'їдять 10 курей за 10 днів? (1 пуд)
V.     ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що повторили на уроці? Наведіть приклади.
—  Що нового дізналися?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Задачі на кратне порівняння двох добутків
С. 94, завдання 587; 588.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1020 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть