загрузка...
Математика 3 клас. Урок 71. Множення на 100 - 23 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 23 » Математика 3 клас. Урок 71. Множення на 100
10:30
Математика 3 клас. Урок 71. Множення на 100

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правило множення на 100; формувати навички усних і письмових обчислень, уміння розв'язувати прості задачі способом складання рівнянь; виховувати інтерес до математики.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення на 100
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ {див. додаток на с 20)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми розглянемо прийоми множення на 100, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 94-95)
Завдання 589
—  Уставте такі знаки дій, щоб рівності стали істинними.
20-15 = 20:4                                         35-8 = 9•3
Завдання 590
—  Розгляньте запис і поясніть, як виконали множення. Порівняйте результат множення з першим множником. Зробіть висновок.
Висновок. Щоб помножити число на 100, потрібно праворуч приписати до нього два нулі.
Наприклад: 8 • 100 = 800; 4 • 100 = 400; 10 • 100 = 1000.
Завдання 591
Письмове виконання завдання з коментуванням правил.
2.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1.    Продовження роботи за підручником
Завдання 59?
—  Знайдіть значення виразу 6 • а + 180, якщо а = 10; 100. 
6•10+180 = 240
6•100 +180=780
Завдання 593
—  Про що йдеться в задачі? (Про те, що число 40 зменшили в кілька разів і отримали 10.)
—  Що означає, що число 40 зменшили в кілька разів? (Це означає, що число 40 поділили на це число разів.)
—  Скільки отримали в результаті додавання? (10)
—  Що є шуканим в задачі? (Шуканим є число, яке невідоме.)
—  Позначимо невідоме число буквою, наприклад х. Нагадайте, що відбулося з цим числом? (40 зменшили в кілька разів і отримали 10)
—  Запишіть рівність. (40: х= 10)
—  Що ми отримали? (Рівняння) Розв'яжемо рівняння і дізнаємося про шукане число.
—  Прочитайте рівняння. Що невідомо? (Невідомий дільник.)
—  Як знайти дільник? (Щоб знайти дільник, треба ділене поділити на частку.) Виконайте дії.
(# = 40: 10
х = 4)
Зробіть перевірку. (40 поділити на 4, мали отримати 10: 40 : 4 = 10; поділимо 40 на 4, буде 10, таким чином отримали істинну рівність: 10 = 10. тому х = 4 є розв'язком рівняння, а отже, і шуканим числом.)
—  Запишіть відповідь. (Відповідь: 4 — невідоме число.)
Завдання 594
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають рівняння та самостійно його розв'язують, (х = 800)
Завдання 595
Розв'язання
10 • х = 60
х = 60: 10
х = 6
Відповідь: 6 кроків зробив папуга, якщо він пройшов 60 см.
Завдання 596
1  варіант відповідає на 1-ше питання, 2 варіант — на 2-ге питання. / варіант
За 3 риб. — ЗО гри V — 40 гри Розв'язання
1) ЗО : 3 = 10 (гри) — коштує одна рибка;
2) 40:10 = 4 (риб.)
Відповідь: 4 рибки можна курпити на 40 грн.
2 варіант
За 3 риб. — ЗО грн За 8 риб.— ? Розв'язання
1) ЗО : 3 = 10 (гри) — коштує одна рибка;
2) 10 • 8 = 80 (грн)
Відповідь: 80 грн будуть коштувати 8 таких рибок.
2.     Обчислення значень виразів
1)  430 + 260         960-600                      2) 3 м 80 см -20 см
570 - 320               520 - 270                         4 м - 50 см
730 + 200              460 + 40                          2 грн 70 к. - 30 к.
380 + 260              500 - 190                         2 грн - 40 к.
1000-100 + 50
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
У мішку 100 кг зерна. Як розподілити це зерно на дві частини, щоб в одній було на 20 кг більше, ніж у другій? (40 кг і 60 кг)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Скільки десятків в 1 сотні?
—  Скільки одиниць в 1 десятку?
—  Яку тему вивчали на уроці? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Множення на 100
С. 95, завдання 597; 598.

 

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 587
—  Поясніть, як обчислили периметр.
Завдання 588
—  Прочитайте розв'язання прямої задачі. Складіть обернену задачу та прочитайте її розв'язання.
— Скільки обернених задач можна скласти? (4)
2.     Гра-змагання між рядами
21:7•8                                 1•17 + 45                      
0•6 + 26 
36:9•8                                 48:6 + 22                      9•8 -71:71
72:8•5                                 7•3 + 0-5                      (33-33)•33
24 + 8•9                             0•21 + 079                    961 : 961 + 1    
8•8-8•0                              126: 1 + 45                     0 : 6 + 36:6
(364-364): 8                       7•8 + 28                         640-40:40
3.     Математичний диктант
Записати цифрами: двісті п'ятдесят вісім; чотириста чотири; сімсот сорок
сім; двісті двадцять.
Записати число, в якому 4 сотні і 6 десятків; 7 сотень і 7 одиниць.
Записати попереднє і наступне числа до 500.
Записати число в якому всього 85 десятків.
Записати в центнерах 600 кг.
Відповіді:
258; 404; 747; 220.
460; 707.
499; 501.
850.
6 ц.    


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1071 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть