загрузка...
Математика 3 клас. Урок 72. Ділення на 100 - 23 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 23 » Математика 3 клас. Урок 72. Ділення на 100
10:51
Математика 3 клас. Урок 72. Ділення на 100

Мета: вчити учнів застосовувати під час обчислень правила множення і ділення на 100, розв'язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати кмітливість; виховувати уважність.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення на 100
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 20)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми розглянемо прийоми ділення на 100, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 95-96)
Завдання 599. Робота в парах
—  Розв'яжіть чарівний ланцюжок. (Відповідь: 9.)
Завдання 600
Учні обчислюють і до кожної рівності на множення складають по дві рівності наділення.
Самостійне виконання завдання. Троє учнів працюють біля дошки.
Завдання 601
—  Розгляньте запис.
—  Порівняйте результат ділення з діленим. Зробіть висновок. Висновок. Щоб поділити число, що закінчується нулями, на 100, потрібно
праворуч відкинути в ньому два нулі. Наприклад: 500 : 100 = 5; 700 : 100 = 7; 1000 : 100 = 10.
Завдання 602. Коментоване розв'язування прикладів
До рівностей на множення учні складають рівності, що містять ділення на 100.
4•100 = 400                         9•100 - 900                         100•3 = 300
400: 100 = 4                        900: 100 = 9                        300: 100 = 3
2.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с 96-97)
Завдання 603
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 604
Після складання виразу учні записують розв'язання самостійно.
300:(171-71)-3
Завдання 605 1) Поясніть числа задачі. Що дізнаємося в першій дії? (Скільки соку в одній банці?)
—  Що треба знати, щоб знайти, скільки соку в одній банці? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну кількість соку і кількість банок.)
—  Що дізнаємося в другій дії? (Кількість банок)
—  Що треба знати, щоб знайти кількість банок? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну кількість соку і кількість соку в одній банці.)
2)Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — масу 1 пакета (невідомо), та 2 — кількість пакетів (відомо — 4). Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією множення: щоб знайти загальну масу, треба масу 1 пакета помножити на кількість пакетів.)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Не можна, ми не знаємо масу 1 пакета.)
—  Що сказано в задачі про масу 1 пакета в першому та другому випадках? (Маса 1 пакета і в першому, і в другому випадках однакова.) Що це означає? (Можна знайти масу І пакета у першому випадку.)
—  Що треба знати, щоб знайти масу 1 пакета — однакову величину? (Треба знати два числові значення: 1 — загальну масу пакетів (відомо — 36 кг), та 2 — кількість пакетів (відомо — 4 шт.).) Запишіть вираз. (36 : 4)
—  Як тепер відповісти на питання задачі? (Помножити отримане число на кількість пакетів, тобто на 8.)
Розв'язання
36 : 4 • 8 = 72 (кг)
Відповідь: 72 кг маса 8 таких пакетів.
Завдання 606
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують, склавши вираз. За 2 дні — 16 ящ. За 7 дн. — ?
Розв'язання
16 : 2 • 7     56 (кг)
Відповідь: 56 кг морозива він продасть за тиждень.
2.     Знаходження значення виразу зі змінною
—  Знайдіть значення виразу а — (310 + Ь), якщо о     750, b = 40. 
Розв'язання
750-(310 + 40) = 400
3.     Обчислення значень виразів
63 : 9 t 350 = 357                                        440 - (80 + 50) = 310
(670 - 650): 4 = 5                                        29 + 27 : 9 - 15 = 17
(868 - 860) • 9 = 72                                     45 - 17 - 24 : 8 = 25
450 - 2 • 5 = 440                                          400 - (80 - 50) = 370
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічної задачі
Оксанка гостювала у бабусі 5 тижнів, а Надійна — на 5 днів довше. Скільки днів гостювала у бабусі Надійна? (40 днів)
VI.  ПІДСУМОК УРОКУ
—  Що треба зробити, щоб помножити число на 100?
—  Що треба зробити,  щоб поділити число, що закінчується нулями, на 100?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Ділення на 100
С. 97, завдання 607; 608.

 

Додаток 
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 597
—  Прочитайте рівняння і його розв'язання, (х - 500)
Завдання 598
—  Яке рівняння склали? Скільки літрів бензину використали?
2.     Усне обчислення значень виразів
370 + ЗО
230-130
90+310
280 + 20
1•34 + 1
100•6-350
10•7-25
400-30    
130+150    
300 - 70    
100-10    
11 : 1 + 11 • 1 
0:6 + 0
10•5+100•5    
4•5-0
4 + 1•14    
(6 + 1)•6
3.    Хвилинка каліграфії (с. 95)


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1100 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть