загрузка...
Математика 3 клас. Урок 76. Ділення з остачею - 26 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 26 » Математика 3 клас. Урок 76. Ділення з остачею
14:35
Математика 3 клас. Урок 76. Ділення з остачею

Мета: ознайомити учнів з випадками ділення з остачею; вправляти у порівнянні числових значень виразів; закріплювати вміння розв'язувати задачі на дві дії, що містять порівняння чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Ділення з остачею
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 639
х = 20; у= 30; z = 400
Завдання 640
—  Скільки всього школярів брали участь у змаганнях?
2.     Гра-змагання між рядами
1 й ряд                                   2 и ряд                               3-й ряд
650 - 380                              370 -190                               920 - 450
660 + 260                             740 + 180                             490 + 270
360 + 360                             360 - 180                              550 - 370
2 год 18 хв + 42 хв              7 м - 2 м 5 дм                       20 кг- 80 г
1 грн — 15 к.                         З км + 500 м                        1 м — 50 мм
5 год — 3 год 8 хв                6 дм + 15 мм                      7 год — 1 год 20 хв
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви переконаєтеся, що не завжди можна виконати розбиття множини на рівночисельні нідмножини.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с 101-102)
Завдання 641
—  Козеня надуло 19 повітряних кульок і вирішило подарувати своїм друзям по 2 кульки. Для цього йому потрібно було поділити 19 на 2. Розгляньте малюнок і поясніть, як Козеня викопало це завдання.
Це задача на конкретний зміст дії ділення на вміщення, тому учні відразу можуть записати її розв'язання наступним чином: 19 : 2. Ллє знайти значення цієї частки вони не можуть, тому що не існує такого числа, яке при множенні на 2 дає 19.
Учитель пропопус розгляпути малюнок і пояспити, як Козеня викопало це завдання.
—  Скільком друзям Козеня подарувало повітряні кульки? (9)
—  Чи всі кульки подарувало Козеня?? (Ні, не всі.)
—  Скільки кульок залишилося? (Залишилася І кулька.)
—  Розв'язати цю задачу можна так: 19 : 2 = 9 (ост. 1) — ми виконали ділення з остачею.
У цьому записі: 19 — ділене; 2 — дільник; 9 — неповна частка; 1 — остача. Читають так: «19 поділити на 2 дорівнює 9 і в остачі 1».
Завдання 642
Учні «ланцюжком» пояснюють за малюнком, як виконували ділення.
Завдання 643
Учні коментують, як виконали ділення, користуючись малюнками. Завдання 644
Учні виконують ділення і порівнюють приклади на ділення націло та ділення з остачею.
12:3 = 4                        36:6               24:8             42:7                   40:5
14:3 = 4 (ост. 2)           37:6               29:8             45:7                   44:5
Висновок: в остачі отримуємо число, яке показує, на скільки ділене більше за число, яке ділиться на дільник націло, а в частці отримуємо те саме число, що й при діленні націло.
Після цього ознайомлюються з алгоритмом виконання ділення з остачею.
Щоб виконати ділення з остачею, потрібно:
1) знайти найбільше число, яке менше від діленого і ділиться на дільник без остачі;
2) виконати ділення цього числа і знайти неповну частку;
3) знайти остачу, віднявши від діленого те число, яке ділиться на дане число без остачі.
2.    Фізкультхви линка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Розв'язування задач
Задача 1
Скільки окремих квадратів можна скласти з 13 однакових паличок?
Для того, щоб дізнатися, скільки окремих квадратів можна скласти з 13 однакових паличок, треба 13 розділити на кількість сторін квадрата, тобто на 4.
13:4 = ?
12:4 = 3
13 - 12 = 1, тому 13:4 = 3 (ост. 1)
— Скільки квадратів можна скласти? (Три квадрати, і ще залишиться 1 паличка.)
Задача 2
Скільки окремих трикутників можна скласти з 13 однакових паличок?
13 : 3 = 4 (ост. 1) 12:3 = 4 13-12 = 1
(Чотири окремі трикутники можна скласти з 13 паличок, і ще 1 паличка залишається.)
2.    Продовження роботи за підручником (с. 99-100)
Завдання 645
— Складіть короткий запис задачі.
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Потрібно знати два числові значення: 1 — скільки кленів у 1 ряду (невідомо), та 2 — скільки тополь в 1 ряду (невідомо),)
—  Якою арифметичною дією відповімо на питання задачі? (Дією відні мання)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, нам невідомо, скільки кленів у 1 ряду і скільки тополь в І ряду.)
—  Що треба знати, щоб про це дізнатися? (Потрібно знати два числові значення. У першому випадку: 1 — кількість саджанців тополь (відомо — 24), та 2 — кількість рядів (відомо — 4). У другому випадку: 1 — кількість саджанців кленів (відомо      35), та 2 — кількість рядів (відомо — 5).)
—  Якою арифметичною дісю відповімо па питания? (Дією ділення)
—  Чи зможемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
—  Запишіть розв'язання і відповідь. Розв'язання
1) 24 : 4 = 6 (дер.) — тополь в одному ряду;
2) 35 : 5 = 7 (дер.) — кленів в одному ряду; 3)7-6 = 1 (дер.)
Відповідь: на 1 більше кленів у одному ряду, ніж тополь.
Завдання 646. Творча робота над задачею в групах
—  Складіть умову задачі до питання: «На скільки менше коштують одні санчата, ніж одна пара лиж?».
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних завдань
Завдання 647
Розв'язання 1)14-6 = 8 (ламп.) — у першій люстрі; 2)8-2 = 6 (ламп.)— горить у першій люстрі.
Завдання 648
Розв'язання
Незнайко накреслив 3 прямі лінії, які перетинаються попарно в одній точці. Це 3 точки. І ще по одній точці на кожній лінії. Отже, на кожній з них він поставив 3 точки. Усього він поставив б точок.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Поясніть обчислення виразу 13 : 5.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Математика 3 клас. Ділення з остачею
С 103, завдання 649; 650.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1780 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть