загрузка...
Математика 3 клас. Урок 77. Властивість остачі - 26 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 26 » Математика 3 клас. Урок 77. Властивість остачі
14:41
Математика 3 клас. Урок 77. Властивість остачі

Мета: навчати учнів виконувати ділення з остачею за алгоритмом; сприяти осмисленню того, що остача завжди менша, ніж дільник; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Властивість остачі
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 649
—  Прочитайте приклади з остачею 1 (31 : 5 = 6 (ост. 1)); з остачею 2 (20 : :6 = 3 (ост. 2); 44 : 7 = 6 (ост. 2); 65:9=7 (ост. 2); 18:4 = 4 (ост. 2); 27:5 = = 5 (ост. 2))
Завдання 650
—  Па скільки більше тканини використали на пошиття 1 сукні, ніж на пошиття 1 сорочки? (На 1 м)
2.     Хвилинка каліграфії (с 103)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати випадки ділення з остачею, розв'язувати задачі.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником [с. 103)
Завдання 651
Учні виконують ділення з остачею з коментуванням.
38:4                          41:8                          28:5                          33:5
Завдання 652
—  Розгляньте різноманітні випадки ділення на 4 та зробіть висновок, якою може бути остача.
—  Скільки різних остач отримали при діленні на 4?
—  Порівняйте найбільшу остачу з дільником. Зробіть висновок. Висновок. Остача менша від 4.
Завдання 653
—  Скільки різних остач отримали при діленні на 3? Порівняйте найбільшу остачу з дільником.
Висновок. Остача менша від 3. Остача завжди менша від дільника.
Від цього моменту, виконавши ділення з остачею, учні перевіряють, чи отримана остача є меншою за дільник. Якщо остача більша за дільник, то ділення можна продовжити.
2.    Первинне закріплення
—  Поділіть кожне з чисел на 5. Скільки різних остач отримали?
20 : 5 = 4
21  : 5 = 4(ост. 1)
22  : 5 = 4 (ост. 2)
23 : 5 = 4 {ост. 3) 24: 5 = 4(ост.4)
Висновок. Кількість остач (з нулем) дорівнює дільнику. Отже, при діленні па 5 можуть бути п'ять остач: 0; 1; 2; 3; 4; при діленні на 7 — 0; 2; 3; 4; 5; 6.
3.    Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с. 104)
Завдання 654
—  Про що йдеться в задачі? (Про те, що фермер розподілив 48 кг аґрусу по 6 однакових ящиках.)
—  Що запитується в задачі? (Скільки потрібно ящиків, щоб розподілити таку саму кількість аличі, якщо в кожний ящик насипати па 2 кг менше, аличі, ніж аґрусу?)
— Скільки всього аі'русу було? (Було 48 кг)
—  Яка величина вимірюється в кілограмах? (Маса)
—  Скажіть інакше, застосовуючи назву цієї величини: «Всього було 48 кг аґрусу». (Маса всього аґрусу 48 кг.)
—  Маса всього аґрусу — це загальна маса. Застосовуючи термін «загальна маса», промовте це речення інакше. (Загальна маса аґрусу 48 кг.)
—  Куди розклали аґрус? (Аґрус розклали у ящики.)
—  Скільки було ящиків з аґрусом? (6 ящиків) Яку назву має ця величина? {Це кількість ящиків.)
—  Які величини ми виділили в задачі? (Загальну масу аґрусу та кількість ящиків.)
—  Якщо аґрус розклали у ящики, то можна говорити про аґрус в одному ящику. Аґрус ми вимірюємо в кілограмах, тому можна сказати, що в одному ящику є декілька кілограмів аґрусу. Яка величина вимірюється в кілограмах? (Маса) Як можна назвати кількість кілограмів аґрусу в одному ящику? (Маса одного ящика)
—  Які величини ми виділили в задачі? (Загальна маса, кількість ящиків і маса 1 ящика)
—  Виконаємо короткий запис.

 

—  Що запитується в задачі? (Скільки потрібно ящиків, щоб розподілити таку саму кількість аличі, якщо в кожний ящик насипати на 2 кг менше аличі, ніж аґрусу?)
—  Яке число ми отримаємо у відповіді: більше чи менше за 6? [Більше, тому що маса 1 ящика аличі менше, ніж маса аґрусу.)
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати 2 числових значення — загальну масу аличі (відомо) та скільки було аличі в од ному ящику (невідомо).)
—  Якою арифметичною дією відповімо? (Дією ділення)
—  Чи можемо відповісти на запитання відразу? (Ні, не можемо.) Чому? (Тому що нам невідомо, скільки було аличі в одному ящику.)
—  Що треба знати, щоб відповісти на це запитання задачі? (Треба знати, скільки аґрусу в одному ящику.)
—  Чи можемо відповісти на питання відразу? (Так. Щоб знайти масу 1 ящика, треба загальну масу (відомо — 48 кг) поділити на кількість ящиків {відомо — 6 ящиків).)
Розв'язання:
1) 48 : 6 = 8 (кг) — аґрусу в 1 ящику;
2) 8 - 2 = 6 (кг) — аличі в 1 ящику; 
3)48 : 6 = 8(ящ.)
Відповідь: потрібно 8 ящиків, щоб розподілити таку саму кількість аличі, якщо в кожний ящик насипати на 2 кг менше аличі, ніж аґрусу.
Завдання 655; 656; 657 (усно)
2.    Самостійна робота
1 варіант
1) Розв'язати приклади.
(4 + 1)•1        (6 - 6) • 0         0•8 + 81         (50 - 10): 10 
4 + 1•1           6-6•0              72 : 9 + 54      700 - 500 : 5
ЗО : 3            100•8              5•10-39          100 • 8 - 10 • 8
2) Розв'язати задачу.
За 6 кг печива заплатили 24 грн. Скільки заплатять за 9 кг такого самого печива?
3) Накреслити квадрат, периметр якого дорівнює 8 см.
2 варіант
1) Розв'язати приклади.
(9 + 1) • 1                  (9 - 9) • 0                0•6 + 75                  (70 - 10): 10
9 + 1•1                      9-9•0                      81:9 + 74                 800-400:4
60:6                          100•3                      7•10-48                  100-6-6-10
2) Розв'язати задачу.
18 літрів масла розлили в 6 однакових пляшок. Скільки знадобиться таких пляшок, щоб розлити ЗО л масла?
3) Накреслити квадрат, периметр якого дорівнює 20 см.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які остачі можуть вийти при діленні на 3; 4?
—  Чи може остача дорівнювати дільнику?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Властивість остачі
С 104, завдання 658; 659.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2039 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть