загрузка...
Математика 3 клас. Урок 78. Перевірка ділення з остачею - 26 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 26 » Математика 3 клас. Урок 78. Перевірка ділення з остачею
14:46
Математика 3 клас. Урок 78. Перевірка ділення з остачею

Мета: навчати учнів перевіряти результати ділення з остачею; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Перевірка ділення з остачею
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додаток на с 24)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як перевіряти результати ділення з остачею.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с. 104-105)
Завдання 660. Робота в групах
—  Чи може при діленні на 7 в остачі бути: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8? (Числа 7 і 8 не можуть бути в остачі, бо остача завжди менша від дільника.) Якими можуть бути остачі при діленні на 9? (/; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8) На 10? (1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9)
Завдання 661. Робота в групах
Учні пояснюють рівності, складені за малюнками, і читають висновок: якщо до добутку неповної частки і дільника додамо остачу, то отримаємо ділене.
Після цього учні ознайомлюються з пам'яткою.
23 : 5 = 4 (ост. 3)
—  Як перевірити правильність ділення з остачею? Перевірка здійснюється за алгоритмом.
Пам'ятка «Перевірка ділення з остачею»
1) Множу отриману частку на дільник.
2) Додаю до отриманого добутку остачу.
3) Порівнюю знайдене число з діленим: якщо це число дорівнює діленому, то ділення з остачею виконане правильно.
23 : 5 = 4 (ост. 3)
Перевірка: 
1)4•5 = 20 
2)20 + 3 = 23
3)23 = 23 
4•5 + 3 = 23
Останній запис пам'ятки також можна прочитати так: при діленні 23 на 5 у частці отримуємо 4, а в остачі 3. Крім того, цей запис можна прочитати ще й так: при діленні 23 на 4 в частці отримуємо 5, а в остачі — 3.
Запис: 3 • 5 + 4 = 19, можна прочитати лише одним способом: при діленні 19 на 5 в частці отримуємо 3, а в остачі 4 (якщо ви спробуєте прочитати цей запис другим способом, то остача буде більшою за дільник, що с неможливим.)
2.    Фізкультхвилинка
V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Гра «Віконця»
—  Не заповнюючи «віконця» числами, назвіть хибні рівності.
43:8=[] (ост.8)
31:7=[] (ост.3)
62:5=[] (ост.8)
2.     Продовження роботи за підручником (с. 105-106)
Завдання 662. Робота в групах
Учні   «ланцюжком»   перевіряють,   чи   правильно   виконане   ділення з остачею.
Завдання 663
Учні виконують ділення з остачею і перевірку за зразком.
Завдання 664
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
План розв'язання
1) Скільки кілограмів лимонів завезли до шкільної їдальні?
2) Скільки кілограмів апельсинів завезли до шкільної їдальні?
3) У скільки разів більше завезли апельсинів, ніж лимонів? Розв'язання
1) 4•2 = 8 (кг) — завезли лимонів;
2) 8 • 6 = 48 (кг) — завезли апельсинів;
3)48: 8 = 6 (раз.)
Відповідь: у 6 разів більше завезли апельсинів, ніж лимонів.
Завдання 665
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно складають вираз за схемою: (3 • 4): (3 • 2) = 2 (раз.).
Завдання № 666
Учні усно складають задачі за схемами.
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
—  Які остачі виходять при діленні на 2?
—  Назвіть остачі при діленні чисел на 5.
—  Які остачі виходять при діленні на 7?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Перевірка ділення з остачею
С. 106. завдання 667; 668.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1278 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть