загрузка...
Математика 3 клас. Урок 81. Множення двоцифрового числа - 27 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 27 » Математика 3 клас. Урок 81. Множення двоцифрового числа
10:19
Математика 3 клас. Урок 81. Множення двоцифрового числа

Мета: ознайомити учнів з прийомами множення двоцифрового числа на одноцифро-ве; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі з даними, які перебувають у пропорційній залежності: вартість, ціна, кількість; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення двоцифрового числа 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ {див. додаток на с 48)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні па уроці ми ознайомимося з прийомами мпожсппя двоцифрового числа на одноцифрове, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Підготовчі вправи
1) Запишіть числа у вигляді суми розрядних доданків. 36; 43.
2) Помножте суму на число. Знайдіть добуток двома способами. (6 + 3) • 2

I спосіб. (6 + 3) • 2 = 9 • 2 = 18
II спосіб. 6•2 + 3•2 = 12+ 6 = 18
2.     Робота за підручником (с. 108)
Завдання 679. Робота в групах
—  Який вираз потрібно скласти, щоб розв'язати цю задачу?
—  Розгляньте і поясніть, як виконали множення.
—  Що спочатку треба зробити? (Спочатку двоцифровий множник треба подати у вигляді суми розрядних доданків.)
—  Що зробимо другим кроком, третім кроком?
Ознайомлення з пам 'яткою «Як помножити двоцифрове число на одноцифрове»
1) Двоцифрове число розклади на розрядні доданки.
2) Помнож на одноцифрове число кількість десятків і одиниць, а знайдені добутки додай.
3.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.     Продовження роботи за підручником (с. 108)
Завдання 680. Письмове виконання завдання з коментуванням правил Учні завершують обчислення та знаходять значення інших виразів, працюючи у зошитах.
Завдання 681; 682; 683. Усне розв'язування задач
— Як знайти ціну? Як знайти кількість? Як знайти вартість?
Завдання 684
—  Складіть обернену задачу, в якій можна знайти, скільки борошна в кожному пакеті. (До шкільної їдальні привезли 1 ц борошна. Відомо, що 70 кг борошна було в мішку, а решта у 6 пакетах. Скільки борошна в кожному па кеті?)
—  Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? (Треба знати два числові значення: 1 — скільки борошна було в пакетах (невідомо) та 2 — скільки пакетів борошна привезли до шкільної їдальні (відомо — 6 пакетів).) Якою дією відповімо на питання задачі? (Дією ділення)
—  Чи можна відразу відповісти на питання задачі? (Ні, тому що ми не знаємо, скільки борошна було в пакетах.)
—  Що треба знати, щоб знайти, скільки борошна було в пакетах? (Треба знати два числові значення: 1 — скільки всього борошна привезли до їдальні (відомо 1 ц, або 100 кг), та 2 скільки борошна було в мішку (відомо 70 кг).) Якою дією відповімо на запитання? (Дією віднімання)
Тепер можна відповісти на питання задачі? (Так) Розв'язання
1)  100 - 70 = ЗО (кг) — у 6 пакетах;
2) ЗО : 6 = 5 (кг)
Відповідь: 5 кг борошна в кожному пакеті.
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
1)Завдання 685.
Аліні потрібно заплатити за покупку 19 грн. Вона має купюри тільки по 2 грн, а продавець — тільки по 5 грн. Чи може Аліна розрахуватися за покупку? Як саме?
(19 І 5 = 24 (грн). Аліна повинна дати 12 купюр по 2 грн, продавець дасть здачу 5 грн.)
2) У кімнаті були дві матері, дві дочки, ще і бабуся з онучкою. Скільки всього людей було в кімнаті? (Троє)
3) У саду порівну яблунь і груш. Груш менше, ніж слив, а вишень менше, ніж яблунь. Яких дерев менше — вишень або слив?
Відповідь: В < Я = Г < С
Отже, В < С. (Вишень менше, ніж слив.)
VI.  ПІДСУМОК УРОКУ
— Як називаються числа:
•   при додаванні?
•   при відніманні?
•   при множенні?
при діленні?
— Що треба зробити, щоб помножити суму на число?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
С. 106, завдання 686; 687.

 

Додаток
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 676
—  Прочитайте, як виконали обчислення, спираючись на розподільний закон множення відносно додавання.
Завдання 677
—  На скільки рядів більше в першій залі, ніж у другій? Прочитайте розв'язання задачі виразом. (40 : 5 — 36 ; 9    4 (ряд.)).
2.     Математичний диктант
•   Знайти добуток чисел 0 і 7.
•   Число 700 зменшити у 100 разів.
•   Знайти добуток чисел 100 і 5.
•   Знайти частку чисел 9 і 1.
•    10 збільшити у 3 рази.
•   Ділене 400, дільник 100. Знайти частку. Відповіді: 0; 7; 500; 9; ЗО; 4.
3.     Робота в парах
— Обчисліть «ланцюжки». 
12+18        51-47        
25 : 5              60 : 2 :5   
:6                •6              -20                   •8
-5               :3               ?                     -25
?                ?                                       ?
4.     Робота за підручником (с. 108)
Завдання 678. Робота в парах
—  Поставте, де потрібно, дужки так, щоб рівності стали істинними.
(8 + 12): 4 - 2 - 3                                        8 + (12 : 4 - 2) = 9
8 + 12 : (4 - 2) = 14                                      (9 + 6): 3 - 2 = З
9 + 6 : (3 - 2) = 15                                        9 + (6 : 3 - 2) = 9                                                
5.    Хвилинка каліграфи (с. 109) 
Математика 3 клас. Множення двоцифрового числа 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1618 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть