загрузка...
Математика 3 клас. Урок 82. Множення одноцифрового числа - 27 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 27 » Математика 3 клас. Урок 82. Множення одноцифрового числа
10:23
Математика 3 клас. Урок 82. Множення одноцифрового числа

Мета: ознайомити учнів із способами множення числа на суму, вчити застосовувати їх під час обчислень; розвивати вміння розв'язувати задачі з даними, що перебувають у пропорційній залежності: вартість, ціна, кількість; виховувати інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення одноцифрового числа
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання
Завдання 686
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. (24 • З = 72; 38 • 2 = 76; 17
5 = 85;224 = 88; 34 • 5= 170;427 = 294.)
Завдання 687
—  Яка вартість покупки? (65 грн)
2.     Робота в групах
—  Відгадайте власну назву.

 

— Як називається найбільша річка України? (Дніпро)
3.    Обчислення кругових прикладів (з коментування)
24•4                                  32•4                                  96-64
128-28                             10•6                                  100:10
60-58                               2•40                                   80•0
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми розглянемо різні способи множення числа на суму» продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с. 770)
Завдання 688
—  Сформулюйте переставний закон множення. (Від зміни місць множ ників добуток не змінюється.)
—  У яких прикладах ви скористалися переставною властивістю дії множення?
Завдання 689
—  Який вираз потрібно скласти, щоб розв'язати цю задачу? Поясніть, як виконати обчислення.
—  Розгляньте запис і поясніть, як виконали множення. Зробіть висновок. Висновок, Щоб помножити число на суму, потрібно помножити це число на
кожний доданок і знайдені добутки додати.
2.    Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником (с. 770)
Завдання 690. Письмове виконання завдання з коментуванням правил Учні завершують обчислення та знаходять значення інших виразів, працюючи у зошитах.
Завдання 691. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу 3 • k, якщо k = 25, k = 37.
3•25=75;3•37 = 111.
Завдання 692. Усне виконання завдання
Завдання 693. Колективне складання всіх можливих варіантів обернених задач Один учень записує на дошці умову і розв'язує задачу.
—  Скільки обернених задач можна скласти? (4)
—  Складіть обернену задачу, в якій можна знайти, скільки купили шарфів. {Купили декілька шарфів, по 18 грн кожний, і З шапочки, по 20 грн кожна. За всю покупку заплатили 114 грн. Скільки купили шарфів?)
—  Складіть обернену задачу, в якій можна знайти, скільки купили шапочок. (Купили З шарфи, по 18 грн кожний, і декілька шапочок, по 20 грн кожна. За всю покупку заплатили 114 грн. Скільки купили шапочок?)
—  Складіть обернену задачу, в якій можна знайти, скільки коштує шарф. {Купили 3 шарфи і шапочки, по 20 грн кожна. За всю покупку заплатили 114 грн. Скільки коштує шарф?)
—  Складіть обернену задачу, в якій можна знайти, скільки коштує шапочка. (Купили 3 шарфи, по 18 грн кожний, і 3 шапочки. За всю покупку запла тили 114 грн. Скільки коштує шапочка?)
2.     Обчислення значень виразів
1)       610-580                   380+160                  380-190
650 - 480                           350 + 380                910 - 540
2)       2ц + 20кг                 1кг-130 г                 6 дм - 5 см
9 кг - 2 кг 300 г                  3 грн - 6 к.               4 км - 1 км 800 м
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
Оленка намалювала 3 геометричних фігури: трикутники і квадрати. Усього вона налічила 11 вершин. Скільки трикутників і скільки квадратів намалювала дівчинка? (Два квадрати та один трикутник)
VI.   ПІДСУМОК УРОКУ
— Що треба зробити, щоб помножити число на суму? Наведіть приклади.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Множення одноцифрового числа
С. 110, задача 694; 695.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1527 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть