загрузка...
Математика 3 клас. Урок 85. Множення одноцифрового числа (3•240) - 28 Января 2015
Главная » 2015 » Январь » 28 » Математика 3 клас. Урок 85. Множення одноцифрового числа (3•240)
10:42
Математика 3 клас. Урок 85. Множення одноцифрового числа (3•240)

Мета: ознайомити учнів із множенням виду 3•240; вдосконалювати вміння розв'язувати прості задачі способом складання рівняння; розвивати мислення; виховувати Інтерес до предмета.

предыдущий урок  
конспекты уроков
  следующий урок
 

Хід уроку. Математика 3 клас. Множення одноцифрового числа (3•240)
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ {див. додаток на с 44)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося із множенням виду 3•240, продовжимо роботу над задачами.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 113)
Завдання 715
Учні пояснюють за записом, як виконали множення.
З•240 = 3•(200 + 40) = 3 • 200 + 3 • 40 = 600 + 120 = 720
Завдання 716. Письмове виконання завдання з коментуванням правил Учні завершують обчислення та знаходять значення інших виразів, працюючи у зошитах.
2.     Фізкультхвилинка
V.     РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1.    Продовження роботи за підручником [с 113-114)
Завдання 717. Коментоване розв'язування рівнянь
Учні пригадують, як знайти ділене і дільник. 
(50 + 13): х = 9                                       х : (3 + 2) = 132
63:х = 9                                                   х:5= 132
х = 63:9                                                   х=132•5
х = 7                                                        х = 660
Завдання 718
Учні розв'язують задачі, склавши рівняння.
—  Яке число треба помножити на 6, щоб дістати 48?
— Задумане число помножили на 5 і отримали 45. Яке число задумали?
— Яке число потрібно поділити па 4, щоб отримати 8?
х•6 = 48                               х•5 = 45                              x:4 = 8
х = 48:6                               x = 45:5                               x = 4•8
x = 8                                    x = 9                                    x=32
Завдання 719 Розв'язання
Складемо за умовою задачі рівняння. Позначати за х слід те, що треба знайти. Позначимо за х, скільки кілограмів черешень відвезли другого дня.
Міркуйте так: першого дня відвезли 150 кг, другого дня — х кг. За 2 дні господарство відвезло до міста 346 кг черешень.
Отже, 150 + л;= 346;
Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок:
* = 346-150
л:=196
Відповідь: 196 кілограмів черешень відвезли другого дня.
Завдання 720
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають рівняння та самостійно його розв'язують.
Розв'язання
х- 734=242
х = 242 + 734
х = 976
Відповідь: 976 центнерів буряків було викопано на цьому полі.
Завдання 721. Колективне складання задачі за схемою розв'язання
Завдання 722
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Розв'язання
1) 48 : 6 = 8 (кг) — риби потрібно 1 тюленю на 4 дні;
2) 8 : 4 = 2 (кг) — риби потрібно 1 тюленю на 1 день. Відповідь: 2 кг риби потрібно 1 тюленю па 1 день.
Завдання 723
Учні повторюють, що таке ламана, скільки відрізків у поданій ламаній, які вони завдовжки. Один учень біля дошки пояснює, як накреслити ламану.
2.    Розв'язування нерівності
а • 4 < 36
1)а•4=36                                                                 «---------------
а = 36:4                                                   2)...9...;...8;9; 10...
а = 9                                                        3)8*4 < 36
32 < 36 — істинна нерівність, тому число 8 є розв'язком нерівності.
Відповідь; 8; 7; 6; 5; 4; 3; 2; 1; 0.
3.    Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічної задачі
Жили-були Трикутник, Квадрат і Круг. У кожного був свій будиночок під номером: 1; 2; 3. Один будиночок мав найвищий дах і маленьке вікно, другий — високий дах і велике вікно, а третій — низький дах і велике вікно.
Відомо, що Трикутник і Круг живуть у будиночках з великими вікнами, а Круг і Квадрат — у будиночках з високими дахами.
Хто в якому будиночку живе?
Розв'язання
Трикутник і Круг живуть у будиночках з великими вікнами, тобто в будиночках 2 і 3.
Круг і Квадрат живуть у будиночках з високими дахами, тобто в будиночках 1 і 3.
Отже, Круг живе в будиночку № 2, Трикутник — у будиночку № 3, а Квадрат — у будиночку № 1.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
— Що нового дізналися на уроці?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Математика 3 клас. Множення одноцифрового числа (3•240)
С. 114, завдання 724; 725.

 

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1209 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть